Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Hadi hayırlısı bakalım. Gelişmeleri buraya da yazarsanız herkes için öğretici olur...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    SALEN Avatarı

Son Giriş
    30.11-2012
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese iyi akşamlar;yorumları okudum bende tek gözü görmeyen ve 2 raporu olan biriyim;ama devletin bize karşı yapmış olduğu bu ayırımcılığı da anlamakta güçlük çekiyorum;%40 lar her türlü haktan asgari olarak yararlanıyorken biz mahrumuz,merak ediyorum bu konuda yeterince sesimiz yükseliyor mu,bakanlığa gerekli yazıları gönderip şikayette bulunuyormuyuz,

Devlet bizi hem engelli,hem sağlam kabul ediyor bu nasıl yaman bir çelişkidir,engelli istihdamından yaralanamıyoruz,normal iş aramaya kalktığımızda işveren engellisin diye işe almıyor;yasa koyucular neden bunun psikolojik yönünü hiç düşünmüyor;ben merak ediyorum asıl engelli kim?Biz mi,yasa koyucular mı ?İstediğimiz sadece zaten sahip olduğumuz haklarımızın verilmesi;istihdam,emeklilik ve sosyal haklar...Bu sosyal devlet anlayışının gereğidir;engellilere sahip çıkalım deyip,meydanlarda iki satır yzı okumakla bu iş çözülmez,bu kadar insanı çığlığı duyulmalı ve onagöre tavır alınmalı.

Üye
    By_RoniN Avatarı

Gerçek Adı
    Coşkun
    Son Giriş
    16.07-2015
    Saat
    23:13
    Yaşadığı Yer
    Yozgat/Şefatli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SALEN;

gerçekten çok guzel anlatmişsiniz tebrik ederim bende uzun sure çektim bunu iş başvurusu yaparsın engellisin olmaz derler madem engelliyim ozaman bi rapor alayım ona göre çalışayım dersin 8-10 doktor yuzunebile bakmadan %40'ın altında rapor verir sen engelli değilsin sağlamsın derler herkez hayata 4 elle sarılıp duzen kurarken sen ne öyle ne boyle olmadığın için geri planda kalır hayatı izlersin

Üye
    SALEN Avatarı

Son Giriş
    30.11-2012
    Saat
    19:32
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu yüzden yapmamız gereken şey;bakanlığa mağduriyetimizi açıkça ifade etmek,herkes bunu yapmalı...%40 ların altında kalanlarında hakları olmalı.

Üye
    elif74elif Avatarı

Gerçek Adı
    elif
    Son Giriş
    23.02-2015
    Saat
    16:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu 40-50 meselesi değil ,bence bir duruma itiraz edilecekse bütün engelliler adına edilmeli.ben en çok düzgünce muayene edilmeden yazılan raporlara karşıyım üstelik normal hastaneye gelen insanlarla da mücadele veriyorsunuz bir yandan.Ankara numuneyi bilir çoğu arkadaşımız,hem çok kalabalık hem düzensiz...eşim uzunca bir süre bekledikten sonra dayanamadı engelli vatandaşın önceliği var üstelik heyet için geldik dedi (bizden ayrı bekleyen tekerlekli sandalyede bir bey vardı)bu bölüme gelen herkesi biz engelli kabul ediyoruz dedi doktor heheheheh özellikle biraz daha bekletti sonra içerde bana niye baston kullanıyosun ki sen dedi ay ölürmüsün öldürürmüsün.

Üye
    herkul_03 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar Arkadaşlar,
    13 aydır uğraştığım vergi indirimi haketme mücadelemi bugün itibariyle kazanmış bulunmaktayım. En son P olarak giden raporum % 47 olarak onaylandı.
    Darısı sonuç bekleyen tüm arkadaşlarımın başına inşallah...
    Sizlerden aşağıdaki bilgilere göre emeklilik işlemlerinde neler yapmam gerektiği ve tahmini ne kadar maaş bağlanabileceği konusunda geri dönüşler rica ediyorum:
    1-) Erken emeklilik için nereye ve hangi evraklarla başvurmam gerekiyor?
    2-) Emeklilik için bir sıkıntı çıkartıyorlar mı?
    3-) İşlemler ne kadar sürüyor?
    4-) Tahmini emekli maaşım ne kadar olur?
    Şimdiden teşekkürler...
    * Sigorta başlangıcı: 02.07.1995
    * Pirim gün sayısı: 4137
    * Toplam kazanç: 442.000 TL
    * Sakatlık derecesi: 3. derece (G)

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

1- Tahsis Talep ve Beyan Taahhüt Belgesi
    2- 1 Adet Fotoğraf
    3- Gelir Vergisinden Muafiyet Belgesi (Vergi indiriminden yararlanan sigortalılar için)
    4- Sigortalı İşten Ayrılış Bildirgesi (işten ayrıldıktan sonra ilk 10 gün içinde talepte bulunanlar için)
    5- Emeklilik Başvuru Dilekçesi

ikamet ettiğiniz ilçe ssk müdürlüğüne yukarıdaki evraklar ile (illerdeki ssk müdürlükleri ilçelere paylaştırıldı)
    işlemler yaklaşık tek ilde çalıştı iseniz cevap 20 güne gelir veya 1 ay artık işlemler hızlı .
    ama siz farklı illerde çalıştı iseniz o dosyalar isteniliyor ve bekleme aşamasında biraz zaman alabiliyor .
    hayırlısı olsun ...

Üye
    herkul_03 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Gül Hanım.
    Tahmini bağlanacak emekli maaşımı da merak ediyorum. İnternetten baktığımda bağlanacak emekli maaşı olarak; sgk nın sitesi ile emekli maaşı sitesi arasında ciddi bir fark var. Bu konuda öngörüsü olan arkadaşlarımdan ya da yeni emekli olmuş arkadaşlardan fikirlerini bekliyorum...

Üye
    güli Avatarı

Gerçek Adı
    Gülizar
    Son Giriş
    24.04-2014
    Saat
    17:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/ Gaziosmanpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı olsun ben dava açalı 2 sene 9 ay oldu ve hala sonuç yok benim anlayamadığım konu vergi indirimi için ayrı erken emeklilik için ayrı mı başvuruda bulunuyoruz?

Üye
    herkul_03 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    trabzon
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim Gülizar.
    Darısı başına inşallah. Vergi indirimi için ayrı emeklilik için ayrı başvurmak gerekiyor. Vergi indirimini aldıktan sonra eğer şartlar(sakatlık derecesine göre prim günü ve sigortalılık günü) oluşmamışsa vergi indirimi alarak çalışmaya devam ediyoruz. Şartlar olgunlaşınca da erken veya malülen emeklilik için ayrıca başvurmak gerekiyor.
    Senin rapor oranını mı düşürdüler Ankara'da? onun için mi dava açtın? Bir de baya uzun sürmüş davan...

Üye
    güli Avatarı

Gerçek Adı
    Gülizar
    Son Giriş
    24.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/ Gaziosmanpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Evet epey uzun sürdü 2009'da aldığım % 44 oranındaki raporumu İstanbul Defterdarlığı aracılığıyla Ankara'ya gönderdim. Merkez sağlık kurulu raporumu incelemiş, fakat kesin yargıya varamadığından beni tekrar raporu aldığım hastaneye göz muayenesine gönderdiler.
    Ankara maliye bakanlığı gelir idaresinden işyerime yazı geldi yazıda kısaca; dosyanızda sakatlık bulguları balthzard formülüne göre % 30 tespit edildiğinden çalışma gücü kayıp oranını değiştirecek bir hususa rastlanılmamıştır yazıyordu.
    Bunun üzerine defterdarlığa giderek ne yapmam gerektiğini sorunca Ankara maliye bakanlığı gelir idaresine itiraz dilekçesi yazmamı söylediler. İtiraz dilekçeme bir ay sonra cevap geldi olumsuz.
    Olumsuz yanıt gelince bende bu kez Ankara 1. vergi mahkemesine haziran 2010 da dava açtım bu süre içinde adli tıbba sevk edildim geçenlerde Ankara yı aradım adli tıp, hala dosyanı bize göndermedi dendi adli tıbbı aradım biz sana bilgi veremeyiz Ankara mahkeme bizi ararsa bilgi verebiliriz dendi
    benim maceram uzun sürdü hala da devam ediyor sonuç yok ortada.

Ayrıca şunu söylemek istiyorum raporu aldığım hastanede aynı cetvele göre değerlendiriyor % 44 oran veriyor raporuma Ankara merkez sağlık kuruluda aynı cetvele göre değerlendiriyor nasıl oluyor da % 30 veriyor bu nasıl çelişkidir çözemedim gitti. Bana kalırsa cetvele göre, sadece bana diyabetten % 40 oran verilmesi lazım açlık kan şekeri 200 ün altında tutulamıyorsa % 40 diyor cetvelde benim şekerim 500 lere bile çıkabiliyor hem de olması gereken normal değerden çok çok aşağılara düşebiliyor artı göz oranımda ekleniyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.226

İnsanlara eziyet çektirmek, insanları bıktırarak haklarından feragat etmelerini sağlamak kurumlar ve memurlar eliyle uygulanan bir devlet politikası! Bu kadar açık!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    güli Avatarı

Gerçek Adı
    Gülizar
    Son Giriş
    24.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/ Gaziosmanpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dava sonuçlandı maalesef kazanamadım.

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

güli;

Adli tip muayene ettimi...?Ettiyse kac oran verdi kardesim pylasirmisin...

Üye
    güli Avatarı

Gerçek Adı
    Gülizar
    Son Giriş
    24.04-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/ Gaziosmanpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet adli tıp muayene etti, ama benimle sonucu paylaşmadılar ki sadece ne zaman sonuçlanır diye sorduğumda uzun sürer avukatın var mı diye sordular.Sonuçta "11/10/2008 tarihli 27021 sayılı resmi gazetede yayımlanan çalışma gücü ve meslekte kazanma gücü kaybı oranı tespit işlemleri kapsamında sürekli maluliyet oranı tayinine mahal olmadığı, oy birliği ile karar verilmiştir." yazılı

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon