Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 50 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    a.Manik nöbet, bipolar duygu durum bozukluğu, yineleyici depresyon, kronik depresyon
    1-Tedavi ile işlevselliği tam düzelen: % 0
    2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen: % 40
    3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen: % 70

Üye
    muhteremk Avatarı

Gerçek Adı
    MUHTEREM KOCA
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    18:10
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bipolar duygulanım bozukluğu benim rahatsızlığım. Ve ömür boyu koruyucu tedavi diyorlar araştırmalarıma göre ve doktorların söylemlerine göre.

Hımmm hayırlısı bakalım. Ne diyecekler göreceğiz...

Benimki galiba tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen %40 gruba giriyor halen

çünkü 1. Değil 3. Te değil. Hala ilaçlarımın doz ayarlanması yapılıyor zaman zaman

Ve 15 yıldır tedavi görüyorum. Sizce oran ne olur.

Görünen o ki oldukça bilgilisiniz bu hastalık konusunda

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2-Tedavi ile işlevselliği kısmen düzelen: % 40 ile bu şekilde tedavi gidebilir ama bir süre sonra düzelme olmaz ise

3-Tedavi ile işlevselliği düzelmeyen: % 70 verirlerse süre kısıtlaması koymazlar

Üye
    muhteremk Avatarı

Gerçek Adı
    MUHTEREM KOCA
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler.

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

rica ederim önemli degil

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Ertuğrul1 arkadaşıma katılıyorum...
    Zira bunu ben bizzat yaşayan kişiyim. Siz siz olun hastaneden aldığınız heyet raporuna çok ama çok dikkat edin. Güzelce heryerini okuyun..
    Ben de % 53 sürekli-ömür boyu ibareli rapor almıştım. Bu raporla YAŞ haddini beklemeden emekli olmuş,maaş almaya başlamıştım. Devletin hastanesinin verdiği SÜREKLİ ÖMÜR BOYU raporu Ankara Maliye 1 yıl sonra kontrol ve % 46 olarak onaylamıştı. Burası nasıl bir ülke Yarabbim ? Hastane % 53 sürekli-ömür boyu yazıyor,bir başka kurum hayır efendim öyle değil böyle olacak diyor.. Bu durum neden böyle diye biraz araştırdım ve şunu öğrendim.. Benim hastaneden aldığım raporumun oranı yanlış hesaplanmış. Her branş için verilen oranın bir tanesinde yanlışlık var.Ben tip II diyabet hastasıyım. Oran % 30 verilmiş.. Alında % 20 olacakmış.. (AKŞ 200 mg üzerinde) Hal böyle olunca da rapor oranım düştü.. 1 yıl sonra kontrol nereden çıktı peki ? Ona da baktım.. Psikiyatrik rahatsızlıklarım da vardı.. Özürlülük ölçüt ve sınıflandırması cetvelinde o rahatsızlığı buldum.. Verilen oran doğru ama "Bu rahatsızlık 1 yıl sonra kontrol gerektirir" ibaresi vardı cetveldr..Pekiiii heyete girdim.. Heyet bunları bilmiyor muydu da bana bu raporu vermişti ? SGK dan aldığım emeklilik bağlama evraklarında muayene kontrol tarihi de 09.06.2012 yazıyordu. ben de 05.06.2012 de gittim SGK ya.. Geç geldiniz dediler ve maaşımı kestiler.. Neden dedim ? 3 ay önce gelmen lazımdı dediler. Ama burada yazan tarihten 4 gün önce geldim dediysem de 3 ay önce gelecektiniz.. Çünkü bürokrasi 3 ayda tamalanıyor dediler.. Ve arkadaşlar bu salak bürokrasi ve bu salak zihniyeti bize reva gören dangalakların yüzünden emekli maaşım kesildi.. SGK daki görevli sağlık yardımlarından da yararlanamayacağımı söyledi.. Eee ben diyabetim ve bir sürü ilaç içiyorum ne olacak diye sordum ? İlaçların biterse gel Genel müdürlüğe sorarız verin derlerse veririz dediler..Bakarmısınız olaya ? Ankaradaki bir memurun ağzından çıkacak 3 kelimeye bağlı herşey.. Bir de 14 ocak 2012 tarihli genelgede alınan raporlar geçerlidir,yeni bir rapor istenemez ve sağlanan sosyal haklar vs iptal edilemez deniyor.. Bunu da söylediğimde git dava aç kardeşim dediler.. Şaka gibi .. Devletin kurumu devletin verdiği emri kazımıyor.. Neyse.. 05.06.2012 de hastaneye sevkim yapıldı. 2 gün içinde ilgili branşları dolaştım. Sağlık kuruluna 07.06.2012 de teslim ettim. Heyet için 19 Temmuz 2012 yi yani 1.5 ay sonrasını verdiler.. Ohaa.. Durumumu anlattım rica ettim.. Ama olmadı.. 19 Temmuz'u bekliyorum.. Oradan rapor yazılacak,SGK ya gidecek orası Ankaraya gönderecek,ankara bakacak sonra buraya SGK ya geri gönderecek ve buna göre işlem yapılacak.. Yaşasın ileri demokrasi.. Herşey öyle başbakanın dediği gibi olmuyor bu ülkede .. Bunları neden yazdım ? Konuyu açan ve devamında konu ile ilgili yorumlarını okuduğum kişiler ülkede işlerin nasıl gittiğini canlı olarak görsünler diye.. Teşekkürler

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

serankonun dedigi gibi devlet bürokrasisi yeniligin ve insana hizmet odaklı olması gerekirken vatandaşın önüne engel olarak geliyor tabii burda zihniyet degişkligi şart bazı memurlar alışmış eski alışkanlıklarına bunları terk etmek istemiyor vede işinede gelmiyor. her zaman söyledigim eger mümkünse psikiyatri gibi 1 yıl sonra kontrol şerhli rapora dahil edimemeli.

Üye
    muhteremk Avatarı

Gerçek Adı
    MUHTEREM KOCA
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

16.08.2012 kontrol için heyete girdim. ve hastalığım için verdikleri oran yine aynı % 40. emekliliğimdeki kontrol şerhinin süresi 05.03.2013. sgk ya bu raporu götürmem yeterli mi? bildiğim kadarıyla 1 yıl dolmadan yeni heyet raporu alınamıyor? ya da yanlış mı biliyorum. yeni heyet raporu mu almam gerek 05.03.2013'te?

Sn.Bülent Bey,

Bilgilerinizle beni de aydınlatırsanız çok memnun olurum

sanırım çok yoğunsunuz. bu gün 2022 maaşlarıyla ilgili konulara yanıt veriyorsunuz.

neyse bekleyip göreceğiz.

kolay gelsin...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:06
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Muhterem bey, kontrol muayenesi tarihi geldiğinde sevkle hastaneye gidip rapor almak lazım. Öncesinde alacağınız rapor bence mümkün değil iş görmez. Ama siz yine de şansınızı denemek için o raporla kuruma gidebilirsiniz tabii. Belli mi olur, belki bi insan evladına denk gelirsiniz!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    muhteremk Avatarı

Gerçek Adı
    MUHTEREM KOCA
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yanıtınız için teşekkürler... bu arada bayanım ama alışığım böyle hitap edilmesine

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Çok pardon
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    muhteremk Avatarı

Gerçek Adı
    MUHTEREM KOCA
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiç sorun değil.

benim bi sorum daha olacak. 16.08.2012 tarihinde kontrol şerhli heyet raporumun kontrolüne girdim ve raporumu aldım. rapor bu kez sürekli. bildiğim kadarıyla yönetmelik gereği sürekli raporu olan kişilerden hiç bir kurum yeni rapor istemiyor. ben şimdi aralık ayının ortalarında vergi indirimi hakkı talebinde bulunmak için defterdarlığa yeniden başvuruda bulunacağım. çünkü emeklilikte kullanmış olduğum vergi indirim hakkım 5.mart.2013 tarihinde kontrol şerhli idi. bu rapor o tarihlerde 8 aylık ve sürekli. bi sorun yaratırmı acaba?...

ya kusura bakmayın ben biraz sabırsız ve meraklıyım. tabi emekliliğim sonlandırılırsa kullandığım ilaçların da çok pahalı olmasından dolayı sağlık hizmetlerinden yararlanamayacağım endişesini taşıyorum. biraz da bu konudaki kaygılarımdan kaynaklanıyor merakım...

8 aylık ve sürekli den kastım; raporu alalı 8 ay oldu ve raporun üzerinde herhangi bir kontrol şerhi yok. rapor sürekli. yanlış anlaşılmayı önlemek için bunu tekrar ifade etme ihtiyacı duydum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Emeklilik söz konusu olduğunda SGK ille de kendi sevki ile rapor almak konusunda diretiyor. Bana sorsanız elinizdeki Sürekli ibareli rapor işinizi görmeli! Ama işte memurun ve SGK'nın tutumunu kestirmek zor. Dilerim yeniden rapor saçmalığı ile zamanınızı çalmazlar. Sonucu buraya da yazarsanız, bizler de bilgilenmiş oluruz

Bir dakka bir dakka, yanlış anladım sanırım (onun için yukarıdaki paragrafın üstünü çizdim). Siz elinizdeki 3. derece sakatlık indirimine istinaden zaten emekli olmuşsunuz. Değil mi? Peki SGK emeklilik belgelerinde sizden kontrol muayenesi istedi mi?

Üye
    muhteremk Avatarı

Gerçek Adı
    MUHTEREM KOCA
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elimdeki raporla 15 aralıkta direkt maliyeye başvuruda bulunup yeniden vergi indirim hakkı talep etmeyi düşünüyorum. sgk ya sordum konuyla ilgili pek fazla bilgisi olan yok gibi. kontrol tarihin 5.3.2013 raporu çok erken almışsın dediler. ama ben zaten sürekli raporumdan 1 yıl önceki süreli raporumla vergi indirim hakkını kazanmıştım. ve süresi dolunca da kontrol raporum sürekli sonuçlandı. belki cümleleri toparlayamamış olabilirim. bu hastalığımla ilgili. kusurum varsa affola.

sonucu mutlaka paylaşıcam.

yanıtınız için teşekkürler...

sgk değil ama maliyenin vergi indirim hakkına dair yazısında 5.3.2013 te kontrol gerektirir ibaresi var

emekli oldum ve 3 aydır maaş alıyorum

5.3.2013 teki kontrol gerektirir şerhi sgk yı mı bağlıyor. yani ben yeniden maliyeye gitmeyecekmiyim acaba?

sorumu bi de şöyle değiştiricem.16.08.2011tarihli 1 yıl sonra kontrol şerhli raporumla vergi indirim hakkını alarak emekli olmuştum. ver indirim hakkım da 5.3.2013 kontrol gerektirir. bu darihe 1,5 ay kala ben maliyeye mi gidicem yoksa sgk ya mı gidicem. sürekli ibareli (23.08.2012 tarihli sürekli raporum var elimde.) raporlarda hiç bir kurum yeni rapor talep edemez diyor yönetmelik diye biliyorum. yanlış bilgim varsa düzeltirseniz sevinirim.

Üye
    muhteremk Avatarı

Gerçek Adı
    MUHTEREM KOCA
    Son Giriş
    26.05-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1 yıl süreli sağlık kurulu raporum ankara maliye tarafından yine 1 yıl süreli olarak onaylanmıştı. ve buna dayanarak emekli oldum.

Kontrol zamanı geldiğinde Sağlık kurulu raporum sürekli olarak verildi. Ancak; Ankara Maliye Sağlık Kurulu tarafından yine 1 yıl süreli olarak onaylandı. ve 1 yıl daha emekliliğim devam edecek.

Sağlık Kurulu Raporum Sürekli olduğu için aslında hiç bir kurum yönetmelik gereği yeni rapor isteyemez diye biliyorum. Yasal olarak hakkımı arama şansım var mı?

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon