Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    iLhan Avatarı

Gerçek Adı
    İLHAN ÖCAL
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    Adana/Ceyhan/izmit/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar arkdaşlar, ben bu zamana kadar hiç br şeyden vergi indiriminden yararlanmadım... ne gibi şeylerden yararlanırım? vergi indrimine başvurmak zorunlu mu? nasıl başvurabilirim? bu konuda deteylı bir şekilde beni aydınlatırsanız sevinirim

tşk Ederim...ve çalışıyorum da...9 aydır

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi için bulun dugun ilin defterdarlıgına gideceksin ilçdedeysen mal müdürlügüne çalıştıgın işyerinden çalıştıgına dair belge son 4 aylık ssk dökümü 3 fotograf vizite kagıdı bunlarla müracatını yapacaksın sana sorarlar hangi hastaneye gidecegini istedigin birhastane varsa oraya sevkini yaparlar hastanede saglık kuruluna müracat edip hastalıgınla ilgili muayine tetkik v.s yaptırdıktan sonra hastanenin belirledigi günde heyet girersin 3 ila 4 ay arsında çalıştıgın işyerine verdi dairesinden yazı gelir %40ve üzerinde bir rapor sa vergi indiriminden yaralanırsın %40 altında bir raporsa yararlana massın vergi indirimi alırsan maaşında ufak bir artış olur mesela 22,50 ytl gibi

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dört aylık ssk dökümanı şartmı. Ben istege baglı prim ödedim , prim yılım tamam şimdi süremin dolmasını bekliyorum, sürem doldugunda kendimi bir yerde sigortalı gösterip vergi indirimi için başvuruda bulunacagım.
    Sigortalı olarak işe başladığım ay gidip maliyeye başvuramazmıyım vergi indirimi için illaki dört aymı geçmeli ?

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

4 aylık çalışma şart birde engelli kodrosunda işe girdigin ay hemen müracat edemessin

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli kadrosundan işe girmezsem herhangi bir yerden sigortalı gösterirsemde şartmı bu 4 aylık çalışma zorunluluğu benim duyumlarım işe girdikten sonra hemen başvurulabiliyor dendi !

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Vergi indirimi için dört ay hizmetin gerekli olduğunu hiç bir yerde görmedim,duymadım yeni çıkan kanunda da böyle bir ibare yok.

Benim bildiğim Vergi indirim belgesinden yararlanmak isteyen engelli çalışanlar işyerlerinden alacakları hizmet erbabı olduklarını gösterir belgenin yanında nüfus cüzdanı örneği ve üç adet fotoğrafla ildeyseler, Defterdarlık Gelir Müdürlüğüne, bağımsız vergi dairesi bulunan bir ilçedeyseler Vergi Dairesi Müdürlüğüne, diğer ilçelerde Mal Müdürlüklerine başvurarak bu birimlerin sevk edeceği yetkili bir sağlık kuruluna kararına dayanarak bu haktan yararlanabiliyorlar.

Üye
    iLhan Avatarı

Gerçek Adı
    İLHAN ÖCAL
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    13:40
    Yaşadığı Yer
    Adana/Ceyhan/izmit/gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yanlız ben çalıştığım yerde özürlü kadrosunda çalışıyorum bunu sordum gidip muhasebeye görüştüm sen %50 vergi indiriminden yararlanıyorsun dediler yinede başvuru yapmam geerekmi yapmsam herhangi bir zararım olurmu ilerde bir engeli olurmu tşk ederim...

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

Malıye tarafından bır ınceleme yapıldıgında defterdarlıga başvurarak vergı ındırımı hakkı almadıgın halde vergı ındırımınden yararlanıyorsan bu yanlıs bır uygulamadır.İşyerine ceza kesilir.Senden vergı ındırımı alman ıcın defterdarlıga basvurman gerektıgı bıldırılır.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Danua.;
    SSK aylık bildirgeye geçtiği için,Dört aylık SSK Bordroları kaldırılmıştır.

falim;
    İşyerinden Hizmet belgesi aldıktan sonra istediğin zaman müracaatta bulunabilirsiniz.