Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 88 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    01:02
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Raman72,
    O zaman sondan başlayalım.
    1- Dikkatli okuduysanız eğer, bende sizden değil kayıkçı polemiğine dönüştüğü için okurlardan özür dilemiştim.
    2- İşverenin insiyatifinden bahsediyorsunuz. Yasalar işverenin insiyatine göre değil, kanunlar çercevesinde yürür.
    3- Benim bölgemin uygulamasını bilmiyorsunda o zaman niye yanlıştır deme gereği duyuyorsun?
    4- Vergi indirim belgesinin süresi kurulun iş yoğunluğuna göre değişir. Ama senin dediğin gibi " üç gün mü desem, 5 gün mü desem" mantığıyla yasalara oturtulamaz.
    5- İşverene evrak vardığı anda kendisine bilgi verilecektir? İşverenin böyle bir yükümlülüğü mü var? İdari izin vereceğini nerden biliyorsun?
    6- İşçi, bir iş akdiyle işverene bağlıdır. Ve işverenden yazılı izin olmadan işyerinden ayrılamaz. Bunun içinde çalıştığı işyerinden izin almak zorundadır.
    7- İşçi, vergi indirimi için müracaat etti, sonuçlanmadan işten ayrıldı ve bir başka adrese gitti. O zaman işveren sorumluluk aşkıyla eski işçisini bulup " belgen geldi, git al mı?" diyecek.
    8- Yasaları değerlendirken sadece vergi usul kanunu yönünden değil, iş kanunu yönünden de değerlendirmelisin, yoksa iş aktin esh edilir ve kapının önüne konulursun.
    9- Sizin bağlı bulunduğunuz vergi dairesi de yasalar cçerçevesinde çalışmak zorundadır. Müracaat eden birisine cevap yazma gereği duymuyorsa eğer,
    yasaları uygulamıyor demektir.
    10- 1700, 130 hangisi büyük? Benim sorduğum soruya, soruyla karşılık vermeniz
    cevabınızı yeterli kılmıyor.
    11- Size göre işçi, vatandaş, garip-guraba'nın müracaatı cevap bile verilmeyecek bir eylemdir. Vergi Dairesi engellinin yazdığı dilekçeye cevap bile yazmaz. Ve bu doğrudur.
    12- Allah tüm engellileri sizin söylediğiniz presüdürde işlem yapan vergi dairelerinden korusun.

12-

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Konuyu hep başka yöne çekmeye başladın
    1)Benden özür dilemediğini biliyorum.zaten yazdım
    2)Evet.işveren kanunlar çerçevesinde hareket etmek zorunda.Peki İdari izin kimin insiyatifinde.
    3)Senin bölgenin uygulamasını bilmiyorum.dedim.Ama ekindede sizin vergi dairesi veya başka vergi daireside yasalar çerçecevesinde hareket etmek zorunda dedim.
    4)Vergi indirimi alanlara bir sor.Herkesin sonucu farkla zamanlarda sonuca varmıştır.A şahsının kesin şu tarihte vergi indirim raporu onaylanır.diye bir süre verebilirmisin.A şahsının sonucu 6 ayda sonuçlanmışsa,B şahsın sonucuda 6 ayda sonuçlanır diye bir kural varmı?
    5)İşveren bunu maaşına yansıtmayacakmı?Çalışanın maaşı arttığı zaman bunun farkına varmayacakmı?
    6)Bunun aksini söyeledimmi?
    7)Neden bu konuyu anlamamazlıktan geliyorsun.Bir önceki mesajımda a)ve b)fıkrasınada bu konuyu dile getirmedimmi?
    8)İş kanunu ayrı vergi kanunu ayrı.Yasalar çerçevesinde hareket ettiğin sürece hiçbir sorunla karşılaşmazsınız.
    9)Ben sana soruyorum.Doğru yazdığın hangi cevaba yanlış demişim diyorum.İspat et.
    11)Kesinlikle yanılıyorsun.
    12)Benim için engellilerin apayrı değerleri vardır.Ve benim mücadelem onlara sorun çıkaranlarladır.Sitedeki yazmamın asıl amacı budur.Cevap verdiğim tüm arkadaşlarda bu konuda ne kadar hassas olduğumu bilirler.O görüş senin görüşün.

Üye
    mehmetbtunca Avatarı

Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    10:55
    Yaşadığı Yer
    istanbul/maltepe
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ali tezeli çağıralım bu konuda hakem olsun

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Kimsenin panik yapmasına, heyecanlanmasına gerek yok. Konuyu sağa sola çektiğim filanda yok.
    mehmetbtunca Raman72'ininki gibi vergi indirim belgesi aldığını söylüyor, Efsane1'de Makri'nin söyledikleri doğrultuda yazıyor. Konu engelli-engelsiz konusu değildir. Kimin neyi ne kadar sevdiği ya da değer verdiği "en çok" cümlesiyle ölçülemez.
    Sayın Site yöneticisine,
    Forum kurallarını tekrar hatırlatmanıza gerek yok. Ben ne yazdığımı biliyorum. Konunn tartışılması gerekiyorsa da tartışılmalıdır.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

hayaecan ve panikmi :lol: :lol: :lol:
    Fikirlerimi yasalar ve delillerle çürüt.konuyu başka tarafa çekme.

Yasaklı Üye
    Makri Avatarı

Son Giriş
    02.08-2013
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hayaecan ve panikmi
    Raman72,
    Yukarıda Efsane1 yazdıklarını okurmusun?
    Yine yazıyorum. Başka taraf dediğin taraf hangisi? Ben burada "Amerika'daki seçimleri mi yazıyorum"
    Ne dediğimi anlamayacak kadar önyargılı olduğunuz için ve fikirlerinizi yasalar'dan önce tuttuğunuz için takılıp kaldığınızı yadırgadım doğrusu.
    "İstanbul Defterdarlığına Vasıtasız Gelirler Müdürlüğüne;
    .......Vergi dairesi.......nolu ........ünvanlı .........ssk numaralı işyerimizde ....ssk numaralı ......(çalışanın adı)..şu tarihten itibaren çalışmaktadır.Engelinin tespiti,vergi indiriminden yararlandırılması için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

şirket kaşe
    yetkili imza
    adres bilgileri"
    Bu cümleler Efsane1'den alınmıştır.
    Saygılar, sevgiler

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben simdi defterdarlıga gıdıp evrak mı alıcam işyerım doldurması ıcın

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Makri
    hayaecan ve panikmi
    "İstanbul Defterdarlığına Vasıtasız Gelirler Müdürlüğüne;
    .......Vergi dairesi.......nolu ........ünvanlı .........ssk numaralı işyerimizde ....ssk numaralı ......(çalışanın adı)..şu tarihten itibaren çalışmaktadır.Engelinin tespiti,vergi indiriminden yararlandırılması için gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

şirket kaşe
    yetkili imza
    adres bilgileri"
    Bu cümleler Efsane1'den alınmıştır.
    Saygılar, sevgiler
    Yukardaki belge ne belgesi?söylermisin.
    Defalarca yazdım.Çalışma belgesi işverenden alınır.diye.
    İşverenin bu belgeyi verebilmesi için çalışanın yapması gereken şey nedir?Kurumuna başvurup çalışma belgesini almak.çalışan İşverenine başvurmadığı sürece;İşveren kendi kendine Vergi indirimi için çalışan adına başvuruda bulunabilirmi?
    şirket kaşe
    yetkili imza
    adres bilgileri"
    Bunlar olmadan işvernin belgesi resmi hüviyet kazanabilirmi?

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işyerimden calısma belgesını aldıktan sonra sirket kasesı adresı benım resımın nufus kagıdı fotokopısıyle deftardarlıga basvurumu yapabılırmıyım

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet birde vizite alacaksın

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: meopius
    evet birde vizite alacaksın
    calısma belgesı sırket kasası adresı 3 adet resım nufus cuzdan fotokopısı vızıte kagıdı dılekceyı benmı yazacagım sırketmı hıcbırsey bılmedıgım ıcın detaylı bılgı ıstıyorum kusura bakmayın eksık evrakla gıdıp gıt gel yapmak ıstemıyorum he bırda esımın saglık karnesı fotokopısı askerlık curuk raporumuda ekleyeyımmı

Üye
    meopius Avatarı

Son Giriş
    30.07-2010
    Saat
    15:50
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şirkete dilekçe yazacaksın.
    Vergi indiriminden faydalanmak için .... Defterdarlığa verilmek üzere; burada çalıştığımı belirtir yazının tarafıma verilmesi konusunda gereği yapılmasıi saygılarımla rica ederim. ad soyad tarih imza adres vs vs....

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: meopius
    şirkete dilekçe yazacaksın.
    Vergi indiriminden faydalanmak için .... Defterdarlığa verilmek üzere; burada çalıştığımı belirtir yazının tarafıma verilmesi konusunda gereği yapılmasıi saygılarımla rica ederim. ad soyad tarih imza adres vs vs....
    tesekkurler bır sıkıntı cıkmadan bıter umarım yardımlarınız ıcın tesekkurler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

işyerine öyle dilekçeye felan gerek olacağını sanmıyorum. İnsan Kaynakları'na gidip, vergi indirimine başvurmak için "Çalıştığı yerden çalıştığına dair yazı" istiyorum dersen hemen yazacaklardır iki satır bir şey.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bulent abı calıstıgıma daır yazıyı aldıktan sonra 3 resım nufus kagıdım esımın saglık karnesı fotokopısı baska ne lazım abı sana zahmet abı kafam karıstı

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 123456 SonSon