Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    pisagorr Avatarı

Son Giriş
    31.05-2012
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba 2005 yılında öğretmenliğe başladım. öğretmen olurken alınan sağlık kurulu raporunda her bölge ve iklim şartında görev yapabilir biaresi vardı. sakatlık derecesi belirtilmemişi. dolayısıyla engelli olarak göreve başlamadım. dün hastaneden araç alımında ötv indirimi için aldığım raporda % 42 özür derecesi yazdılar. hastane talep edersem vergi indirimi için de bir rapor çıkarbileceklerini belirttiler. cuma günü rapor için gideceğim. ancak benim merak ettiğim şey göreve başlarken özürlü memur olarak başlamadım şimdiki beyanım benim memuriyetimde bir sakınca doğurur mu? raporumu kurumuma verip vergi indirimi talebinde bulunursam başım ağrır mı teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.241

Hiç bir sorun olmaz. Raporunuza vergi indirimine dair ibare ekletin mutlaka. Sonra o raporla vergi indirimine başvuru yapın...

Ayrıca sonradan oluşan % 40 ve üzeri işgücü kaybı size erken emeklilik hakkı da sağlar: 5510 sayılı yasanın geçici 4. maddesine göre 6480 gün hizmet süreniz olduğunda erken Yaşlılık emekliliğinden yararlanabilirsiniz (vergi indirimi alsanız da bu durum değişmez, almasanız da)
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    pisagorr Avatarı

Son Giriş
    31.05-2012
    Saat
    23:55
    Yaşadığı Yer
    sinop
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporumda sıkıntı olmadı hastanede kurul memurları vergi indirimi için ayrıdan rapor çıkardılar. araba işlemleri bitince başvurmayı düşünüyorum. ancak rahatsızlığım polio sekeli yani aslında ilk göreve başladığımda engel durumum mevcuttu ama milli eğitim bununla ilgili hiç bir işlem yapmadı. şimdi ben başvurursam e madem böyle bir durum vardı neden beyan etmedin derlerse diye tedirgin oldum.

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:38
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

başkanım benim raporum yüzde45 şuan özel şirkette çalışıyorum,vergi indirim raporu alsam maaşımda 20 30 herneyse artış olur o sorun degil ama vergi indirim raporu düşük verirlerse %40'ın altında olursa emeklilik sürem uzar heralde dimi,ben şöyle düşünüyorum şuan vergi indirimi almasam daha yaşlanınca yani primim 3binlerde falanken v.indirim raporu alsam dahamı iyi olur..yani düşüncem sonuçta daha yaşlı olacagız ve rahatsızlıgımız artacak allah bundan geri koymasın ama durum onu gösteriyor yaşlanınca artacak çalışma gücü düşücek gibi..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.241

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sonbahar.44, olabilir tabii. Emeklilik zamanı gelmeden önce vergi indirim hakkını elde edin de, ister bugün olsun ister X yıl sonra..
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...