Toplam 15 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ozkancavus Avatarı

Gerçek Adı
    özkan çavuş
    Son Giriş
    15.11-2013
    Saat
    07:13
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    3 yasından beri astım hastasıyım daha önceki yıllarda ve bu seneden yıllık ilaç raporlarım var subat 2012 de %40 özürlü raporu aldım j45(fev1 =1A fev1/fvc=w)
    raporum geçerlilik süresi sürekli çalıştırılamacagı iş alanları asırı tozlu ve agır efor gerektiren işler raporun kullanım amacı kısmında istihdam kısmında evet yazıyo
    NOT kısımı var aynen aktarıyorum:tüm vucut fonksiyon kaybı oranı %40 ve üzeri bulunanlarlar ;özür durumlarına ilişkin bilgilerini nufus cüzdanlarına işletebilmek ,özürlü aylıgı alabilmek ve vergi indiriminden faydalanabilmek için ilgili kurumlara basvuruda bulunabilirler .ayrıca ,agır özürlü oldugu bu rapor ile belgelendirilenler sayılan hakların yanı sıra ,bakım hizmetlerinden yararlanabilmek amacıyla ilgili kurumlara basvurabilir Raporun kullanım amacı süregen

ben bu raporla vergi indirimine basvursam rapor oranımı düşme olasılıgı varmı .yeni çıkan mevzuata göre çıkardım .maliye raporumu
    düşürürse ben yine işkurda %40 özürlü gözükürmüyüm yani bu çıkardıgım rapor geçersizmi olur vergi indiriminden yararlanmak için baska rapor çıkarıcakmıyım yoksa bu raporum geçerli olurmu
    iş kur tarafından özürlü personel olarak 12-13 işyerine gittim kontenjan açıkları varmış .çogu firma özürlü personel olarak gittigim
    için görüşmediler bile güvenlige cv mi bıraktım görüştügüm bir kaç kişide agır işleri gösterdiler .ben bu raporu almadan önce en azından
    insan kaynaklarınla görüşebiliyodum şimdi güvenlige cv bırakıyorum veya fabrikaların bekleme yeri varken kış subat-mart ayınında fabrikanın karsısında 1-1.5saat bekletiliyorum.bir özel hastane kontenjan açıgı varkenalmadı işkur danışmanı işkura çagrdı hastanenin insan kaynaklarını işkura bile gelmedi .bi fabrika seni normal insan statüsünde basla gel dedi işe basla evrak verdi ben işkurdan özürlü işçi statüsünde gözüküyorum görüşmeye ilk bastanda bu sekilde geldim mülakatlardada belirtim iş kur danışmanıylada görüştünüz dedim
    biz sana haber vericez 1 hafta içinde işe baslamak için dediler bir hafta çoktan geçti işkur danışmanlarına bu konuları anlatıyorum bir şey yapamıyolar onlarda aradaki farkı düşünün normal statüde gel hemen işe basla özürlü statüsünde gözüküyorum deyince biz sana haber vercez bu engellilerin çilesi bunaldım evliyim iş bulmak istiyorum ümidim tükendi

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşı Allah yardımcın olsun vergi indirimi için başvur elindeki raporla maliyeye yeni rapor oldugu için zorluk çıkarmazlar ve artık eskisi gibi oaranlarıda düşüremiyor kafasına göre artık aldıgın rapor şayet kabul edilirse erken emeklilik halerini doldıurmuşsan emekli olabilirsin mesala kaç yılında siğorta girişin var kaç gün primin var dogum yılın mesala onları yazarsan arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar

Üye
    ozkancavus Avatarı

Gerçek Adı
    özkan çavuş
    Son Giriş
    15.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2000ekim sigorta girişim var 27 yasındayım 1750 günüm var listelerde geçen devlet hastanesinden aldım raporumu yani yorumları gördüm vergi indirimi
    konusunda korkmaya basladım çogu kişinin vergi indiriminde yüzdesi düşüyomuş

Üye
    ozkancavus Avatarı

Gerçek Adı
    özkan çavuş
    Son Giriş
    15.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şubat 2012 de raporumu yeni aldım %40 astım (fev1 %41 digeri %77 gözüküyo raporumda )vergi indiriminde düşermi sakatlık cetveline bakıyorum %20-%40ve %80 oranları gözüküyo orta halde olanlar %40ve üzeri alıyolarmış cetvelde yazan sft ve doktorun kararına baglı oldugu yazıyo ben bu cetvelden bişey anlamadım

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozkan yonetmelıkdekı dogrudur fakat doktorlar hesaplamada dusuruyor netını soylemıyorlar suan aldıgın orandan 10 derce dusukde olabılır esıtde olabılır yenı yasaya gore dusurulmesı soz konusu degıl ama 2006 dan once yasayı uyguluyor doktorlar eskıden balthazar hesaplaması olmadıgından net oranlar verıyılıyordu sımdı ıse dusuldukden sonrda duruyorlar x hasdtane balthazar hesabıyla vermısse gene dusuyor yasya aykırı ama elden bısey gelmıyor

Yasaklı Üye
    zehirliyaprak Avatarı

Gerçek Adı
    yaprak
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fulya, yasaya aykırı ise neden dava açılmıyor buna. Bundan herkes madur oluyor. Neyden korkuluyor. Bile bile neyi sindiriyorsunuz.
    Her

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Elinizdeki rapor çok yeni olduğu için maliye tarafından kabul edilecektir. Yeter ki raporun tanı kısmındaki bilgiler usül yönünden doğru yazılmış olsun.

Ankara Maliye sakatlık indirimi takip: 0312 415 32 04-05-06 & 0312 415 27 05
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ozkancavus Avatarı

Gerçek Adı
    özkan çavuş
    Son Giriş
    15.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tesekkür ederim bülent abi bizim yönetmelik sft ve doktorun kararına göre veriliyomuş raporum sürekli yazıyo asırı tozlu ve agır efor gerektirek işlerde çalışamaz yazıyo arka taraftada süregen kısmında işaretli işkur istemişti bu raporu hastaneden 15 tane nerdeyse işyerine gnderdi işkur kimse almadı muhatap bile kimseyi bulamadım cv mi güvenlige bıraktım biz seni arıcaz dediler kontenjanları açıkken işkurdakilerde bişey yapamıyo ne olucak bizim halimiz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

ÖMSS'ye girip kamuda çalışmak en iyi yol...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ozkancavus Avatarı

Gerçek Adı
    özkan çavuş
    Son Giriş
    15.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen bülent abi 60bin katılan var alıncak encok 23bin kişi oda sans yani

Üye
    Kanlidal Avatarı

Son Giriş
    19.04-2012
    Saat
    22:39
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir sorun çıkmaz arkadaşım aynı sorun bendede var %40 astım raporluyum 2012 yılı tarihli ise raporun maliyeye başvur kabul edilir problem çıkmaz yanşız heyete sundugun SFT test sonucunu hastaneden al aslı gibidir yaptır raporla birlikte bunuda ver maliyeye yoksa benim yasadıgımı yaşarsın SFT test sonucu yok die evrak ankadaradan geri geldi tekrar SFT testim ile gönderdim kabul edildi oranda hiç düşmedi dediklerimi unutma allah kolaylık versin

Üye
    ozkancavus Avatarı

Gerçek Adı
    özkan çavuş
    Son Giriş
    15.11-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sft testim raporda yazıyo yapılan sft zaten benim devlet hastanesinde yapılmıştı (heyete girdigim hastanede yapılmıştı )yeniden mi sft alıcam ben maliyeye gndermek için veya rapordaki sft olurmu

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

45 gün önce% 57 olarak gitti ve % 57 olarak onaylanmış.herhangi bir azalma yok.

Üye
    Kanlidal Avatarı

Son Giriş
    19.04-2012
    Saat
    22:39
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olsun arkadaşım gögüs dr istedigi SFT sonuc belgenide göndermen gerekir benim raporumdada yazıyor SFT degerleri ama adamlar kabul etmedi SFT test kagıdını hastane kurulundan al aslı gibidir yaptır raporunla birlikte onuda gönder yoksa benim gibi 4 ay beklersin sonucu

Üye
    kenansan Avatarı

Son Giriş
    25.11-2013
    Saat
    14:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba

Ankaradan raporunuz onaylandımı acaba. yanı aynı rapor bendede var ve oranım % 45 yeni başvurdum. neticesini yazmanız mümkünmü. benim raporda sft testlerinin fev1 ve fev1 fvc değerleri tam olarak yazılmış. acaba sizde evrak eksikliğinden döndümü.

saygılar