Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bilgialma Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    24.01-2012
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba , ben kartal eğitim araştırmadan %40 q65 kodlu 2 yıl süreli rapor aldım 2010 temmuz ayında ve o raporla işe girdim devlet memuruyum sonra nisan 2011 de vergi dairesine gidip vergi indirimi için başvuru yaptım %36 ya düşürüldü raporum. Ankaraya maliyele bir itiraz dilekçesi yazdım onlarda 36 nın doğru olduğunu söyler bir yazı yazmışlar eğer değişik rahatsızlıklarım varsa tekrar hast. Başvurabileceğimi yazmışlar ocak 2012 de bu cvp elime ulaştı ...şimdi ne yapmalıyım yada neler yapabılırım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Burada esas kritik olan şey 2 yıl süreli raporla girmiş olduğunuz memuriyetin sonlandırılıpğ sonlandırılamayacağı... Bence bu mümkün değil. Çünkü 2 yıl sonrası için risk olduğunu düşünen kurumun sizi daha en baştan almaması lazımdı. Aldıysa, şimdi de memurluktan çıkartamaz. Yapsa yapsa, sakat statüsünden sakat olmayan statüsüne geçirir o kadar.

Vergi indirim hakkı elde edip etmemenizin ne emekliliğinize ne de kadronuza bir etkisi var. Emekli olmak için emeklilik zamanınız geldiğinde kurum sevki ile hastaneye gidip % 40 ve üzeri rapor almak zorundasınız...

İlle de maaşınızda vergi indirimi fark etsin, 25 TL'lik artış olsun derseniz, bunun için iki yol var:
    1- Red kararına karşı dava açmak: http://www.engelliler.biz/forum/saka...tml#post993956
    2- 1 yıl sonra yetkili hastaneler'den birinden yeni rapor alıp onunla yeniden vergi indirimine başvurmak...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bilgialma Avatarı

Gerçek Adı
    ASYA
    Son Giriş
    24.01-2012
    Saat
    00:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim cevabınız için bu rapor süresi bitince tekrar rapor alayım ve onu tekrar göndereyim o halde ben özürlü personel sınavıyla yerleştim sağlık bakanlığına bağlı bir kurumdayım kurumun özürlü personel kadrosunda 657 olarak çalışıyorum yinede sıkıntı olurmu? Rapor süresi bitince yenilemesem ne olur birde ne gibi haklarım var güncel yaşamda kullanabileceğim ?

Bişey daha sorrmak istiyorum özürlü kadrosuyla yerleştiğime göre ne kadar zaman da emekli olabiliyorum yine rapor gerekecekmi biyerden özürlü olarak yerleşenlerin emeklilikte extra bişey yapmasına gerek yok diye duymuştum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bence rapor süresi bitince hiç bir şey yapmayın... Eğer kurum sizden yeni rapor isterse, o zaman bakarsınız. Hiç ellemeyin...

1 ekim 2008'den sonra ilk defa memur olan sakat statüsündeki çalışanlar emeklilik için 5510 sayılı yasanın 28. maddesine tabidirler. Ve, emekli olacakları zaman kurum sevki ile hastaneye gidip yeterli orana sahip rapor almak zorundadırlar. Eğer rapor alamazlarsa, erken emekli olamazlar...

2008 sonrasi - 2 yıl süreli raporla memur oldum. Vergi indirimi başvurumda oranımı düşürdüler..?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    semih1903 Avatarı

Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kurumun isteme ihtimali kac

Üye
    isogulcakli Avatarı

Son Giriş
    01.07-2016
    Saat
    17:35
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bencede istemezler. fazla kurcalama .