Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    endaze Avatarı

Son Giriş
    24.11-2014
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ankaraya göndermiş olduğum raporum onay almadan iade edildi tetkikler yeniden istendi , rapor yeni rapor , sürekli ibaresi ve çalışmayacağı işler tek tek yazılı , nasıl olduda karar veremediler anlayamadım, kontrol gerektiren bir durumumda yok hastalık sürekli olduğu için raporun süreside yok anlamadım gitti bu işten , rapor B sınırdayım yani bi düşerse ne yaparım diye düşünüyorum , ayrıca ankara sağlık kurulunun raporları değerlendirme gibi bi yetkiside yokmuş hastanenin verdiği ölçüyü kabul etmesi gerekiyormuş bununla alakalı danıştay kararları var , bu ankara bizlerle niye böyle uğraşıyor anlamadım gitti , bende yeni tetkikleri yolladım tekarardan ama düşürürler diye endişem va , şayet düşürürlerse hangi süreci başlatmalıyım bu konuda görüşlerinize yada bununla karşılaşan arkadaşlar var ise hangi sürci takip etmişler bana yardımcı olurlar ise sevinirim tüm forum üyelerine ve yöneticilerine selam olsun şimdiden teşekkür ediyorum sizlere cevaplarınızı bekliyorum....

Üye
    twilight Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:46
    Yaşadığı Yer
    Başkent
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    29

Kardeş aynı durumdayız.Hastaneye sevk ettiler tekrardan nasıl yol izleriz bende bilmiyorum bende korkuyorum düşürürler diye

Üye
    chelıx Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    bu dünya benim memleket
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    9

aldığınız rapor ve oranları kanuna kitaba uygunsa korkmayın. onaylanır gelir.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bir terslik olmayacak diye umalım...

Ankara Maliye sakatlık indirimi takip: 0312 415 32 06 & 0312 415 27 05

sakatlık oranı cetveli'ne rağmen oranı düşürürlerse, önce itiraz eder, olmazsa dava açarsınız: http://www.engelliler.biz/forum/saka...tml#post993956
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    umudum25 Avatarı

Son Giriş
    08.09-2017
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi için başvurduğum hastaneden saygı değer çok bilmiş Dr.lar bana %39 rapor verdi ankara ya gönderdiler bu işe yaramayan raporu gereksiz yere zaman kaybı bende ankaraya itiraz dilekçesini yazarak Dr.ların tam değerlendirmediklerini maadur ettiklerini yeniden değerlendirmek üzere gerekirse heyete girmek istediğimi yazdım ankara bunu uygun görerek yeniden heyet dedi, gidim bu sefer dinleme nezaketi sösterdiler hakkım olanı vermekten kurtulamadılar mecbur kaldılar % 58 çıktı heyetten ankaraya gönderildi tam "çok şükür bitti çile hakkımızı aldık" derken bugün ankara yı aradım akibetini öğrenmek için ne deseler beğenirsiiniz... rapor eksik falan filan V.D.ne geri gönderilmiş tamamlanması içinböyle bir rezalet, bu kadar zaman kaybı ,eziyet nereye kadar böyle devam edecek rapor istiyorlar bunu biz yazmıyoruz onların Dr.u onların hastanesi vermiş bu sonucu vatandaşın faydasına verilmişse rapor ankara beğenmiyor anlaşılanhadi vatandaşa güvenmiyor bunlar kendi dr.una kendi hastanesinede mi güvenmiyor ? peki ne olacak bu haksızlık hep böylemi devam edecek git gel ,git gel nereye kadar bu eziyet yeter artık yaa yeterr... dr.u ayrı bir dert memuru ayrı bir dert ankarası ayrı bir dert neye göre kabul etmiyorsun hastayı görmeden olur veya olmaz o günkü ruh haline bağlı beylerinn ...

Üye
    Tansel18 Avatarı

Son Giriş
    01.03-2017
    Saat
    10:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Endaze kardeş aynı uygulamayı banada yaptılar. özürlü raporunda özür oranını belirleyen doktorların rahatsızlıkla alakalı detaylı açıklamaları yazmaları gerekiyor. hastanenin açıklamalı olarak gönderdiği rapor, maliye tarafından onaylanıyor.

Üye
    endaze Avatarı

Son Giriş
    24.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

8 ay önce istihdam için aldığım yüzde 42 olan raporumu ankara sağlık kurulu yüzde 23 e düşürdü , ilk gönderdiğimde bilgiler eksik diye geri yolladı raporu ve tetkik istedi yapıp gönderdik , sonuç olarakta yüzde 23 vermişler, hakem hastaneye veya raporu yenile diye bir şeyde söylemediler, ben şimdi neyapmalıyım? Rahatsızlığım astım orta derece kulak işitme kaybı orta derece, rapor süreklidir, çalışamıyacağı işler kısmındada tozlu dumanlı gazlı ortamlarda ve tam duymayı gerektiren işlerde çalışamaz diye ayrıntı var , benim sorum şu ben hangi yolu izlemeliyim , mahkemeyemi vereyim bunları ? Arkadaşlar bana bi çözüm sunun. Son bi soru bu rapor 23 e düştüğüne göre ben sınavada giremicem dimi şimdi of ya mahvettiler hayatım , bana akıl fikir verebilecek arkadaşlardan yardım talep ediyorum

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım sen vergi indirimine başvurmuşun kabul edilmemiş ama hala özürlüsün raporun geçerli üzülme sınava girebilirsin.yani etki edemez sadece erken emeklilik için alınır vergi indirimi

Üye
    endaze Avatarı

Son Giriş
    24.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende erken emeklilik için başvuruda bulundum zaten ayrıca vergi indirimi içinde . ama sonuç yok neyacam hiç bilmiyorum

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim sendeki yüzde 42 rapor la sınava girebilirsin yine özürlü olarak çalışabilirsin onu demek istedim

Üye
    endaze Avatarı

Son Giriş
    24.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mahkemeye verebilirmiyim direk bunları ?

Üye
    sumerr Avatarı

Son Giriş
    15.05-2015
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benzer durumda şikayetleri olan ve hakları gasp edilen arkadaşlar hiç çekinmeden e-devlet şifrenizle giriş yaparak şikayet ve mağduriyetlerinizi, T.C. Cumhurbaşkanı Sn;Abdullah GÜL' e mesaj yoluyla iletiniz. Özellikle özürlü kişilere eziyet çektiren kurumları belirtiniz. Eminim geri dönüşü faydalı olacaktır... Sn; Cumhurbaşkanımız bu konuda duyarlı bir kişiliğe sahiptir...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Oranı düşüren maliye'ye ikinci bir itirazda bulunup, yine reddedilirse dava açın:
    Usulüne uygun olarak yetkili xxx hastanesinden alınmış % XX oranında işgücü kaybımın bulunduğunu gösteren raporum Kurum sağlık kurulu tarafından % XX'e düşürüldü ve sakatlık indiriminden yararlanamayacağım tarafıma bildirildi (xx tarih ve sayılı yazınız).

Bilindiği üzere 14.01.2012 tarihli Resmi Gazete'de (Sayısı: 28173) yayınlanarak yürürlüğe giren ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK'in 15. maddesi "Vergi indirimine esas raporlar"a dairdir: "193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, sakatlık indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlarda, raporu düzenleyen sağlık kuruluşu tarafından işverenin bulunduğu yerdeki il defterdarlığına gönderilen özürlü sağlık kurulu raporu esas alınır."

İş bu gerekçe ile aynı yönetmeliğin İtiraz'ı düzenleyen 10. maddesi gereğince sakatlık indirimi başvurumun yeniden değerlendirilmesini ve % XX raporumun onaylanarak X. dereceden sakatlık indirimi hakkımın tanınmasını arz ve talep ederim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...