Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kara5538 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammed
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    Samsun/Bafra
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    10/12/2011 YENİ ALDIĞIM % 45 lik raporumu defterlığa baş vurarak vergi indirimden yararlanmak istedim işyerinden çalıştımadair yazı aldım ..
    basvurumu tamamladım 2 hafta sonra beni telefonla arayarak defterdarlığa çağırdılar bende gittim raporumun düzeltilmesi için bazı tetkitlerin düzeltilmesi lazımmış yani yeniden heyete yollamaya gerek oldugunu ve işyerinden yeniden çalıştıgıma dair evrak istediler ankaradan gelen yazıyı deftardarlık göstermiyo sadece seni yeniden hastaneye gönderecegiz diyor benim korkum şu % 45 lik raporumu düşürmeleri ankaranın derecemi düşüremeyecegini biliyorum fakat bunlar farklı bir sistem bulmuşlar hastane farklı olsun yeniden heyete sokalım bu konuda negibi önerileriniz olur yanlız bu devlet hastanesi insanlara kolay kolay rapor vermiyor gözüyle bakıp tamam diyor..

Not: Bu benim açtıgım konu aslında arkadasımın sorunu kendisi gazi elinen yaralanmış sol elini kısmi kullanamıyor .bilgileri paylasalım şimdiden teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Ya Maliye ceberrutluk yapıyor ya da hastane sağlık kurulları yönetmeliğe uygun rapor vermeyi bilmediği için başvuru sahiplerini mağdur ediyor. Raporda tanı ve bulgu alanları net şekilde belirtilmzse, usule uygun ibareler yazılmazsa, maalesef maliye durmadan başka hastaneye sevk ediyor...

Şu anda yapmanız gereken tek şey o sevk yazısı ile birlikte sevk edecekleri hastaneye gidip istedikleri eksiklikleri gidermek. Sonrasında süreç olumlu şekilde tamamlanacaktır inşallah.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kara5538 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammed
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun/Bafra
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 19/01/2012 de raporumu aldım B vermişler ortabetik özürüm vardı uzun yürüme cıhazı ve tek baston kullanıyordum bundan önce de başvurmuştum 3 defa  vermişlerdi

Arkadaşlar ben özel tertibatlı araç ve özürlü kimlik kartı alabilir raporu aldım B uzun yürüme cihazı tek baston yazıyo bu raporla deftarlıga başvursam kabul olurmu yoksa sevkmi alsam yeni raporum 19/01/2012 de aldım yeni cıkan yönetmelikte vergi için başvurulan raporlar dikkate alınır diyor anladıgım bilgisi olan şimdiden teşekkürler

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

kardeş aynısı benim başımada geldi maliye 23.07.2011 tarihinde aldığım %47 raporu kabul etmedi defterdarlığa çağırdılar tetkikler labarotuar sonuçları vs vs beni aynı hastaneye tekrar sevkettiler ve aynı hastane bu sefer %23 e düşürdü raporu yani bunları bilinçli yapıyorlar ve büyük hatta kesin ihtimalle raporunu düşürecekler sakın gitme bir avukat falan bul yasal yollara başvur ben yapmadım çok pişman oldum benden demesi kolay gelsin

Üye
    Gecelerin_Prensi Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    14:58
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hiç korkmayın isteyen istediği kadar sağa sola yollasın sonunda hakkınızı söke söke alıyorsunuz ben 2008 şubatında başladım mücadeleme ve 2011 eylülünde%81 oranla 1.derece vergi indirimine hak kazandım biraz ağzınız çalışsın hastenelerde doktorlara durumunuzu belirtin ve raporu vergi indirimi için aldığınızı söyleyin inanın elinden geleni yapıyor doktorlar..

Üye
    kara5538 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammed
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun/Bafra
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler

Üye
    kara5538 Avatarı

Gerçek Adı
    muhammed
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Samsun/Bafra
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar 18 ocak 2012 de araç için rapor alırken özür durumumu bildirir ve özürlü kartı alır raporu aldım %42 lik ve deftardarlıga bu rapor geçerlimi vergi indirimi için baktı gönderelim bakalım dedi 3 hafta geçti bir sorun yok şuan raporumda uzun yürüme cıyazı ve tek koltuk deynegi diyor sizce sorun çıkarmı vergi muafiyeti alırmıyım ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bir sorun olmayacaktır... Bekleyip göreceğiz:

Ankara Maliye sakatlık indirimi takip: 0312 415 32 04-05-06 & 0312 415 27 05
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...