Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon
Toplam 97 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kardes yapman gereken ılker beyın dedıgı gıbı malıyeye gıdıp sevk almanız sen sureklı raporunu malıyeyı verseydın kabul gorurdu ankaradanda onaylanırdı sımdı dusen oran uzerınden eskı kazanılmıs hak kabul gormez yenı yonetmelıklere gore x bır hastanenın verdıgı orana yuksek saglık kurulu bozamaz bu surecde gene aynı durum olursa dava acma yolunuz var elınızdekı kozda eskı sureklı olan raporunuzun olması

Üye
    kader1 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekür ederim arkadaşlar.benim yeniden rapor almam gerekiyor budurumda galıba.

şunuda belirteyim 1 yıllık raporumu gelirler verği dairesindeki memur kabul etmedi. yani işimi bilerek zorlaştırdı galiba.1 yılık vergi indirimimi. hastanedeki yeni verilen raporun altına ilave ettim tabiki oraporu kaybetmedilerise .nediyelim sağlık olsun .sonsuz teşekür ederim bütün emegi gecen arkadaşlara.

slm arkadaşlar şimdi yeniden rapormu cıkartayım yoksa davamı acayım yardıncı olurmusunuz.bu konu benim için çok önemli yardıma ihdiyacım var.

gelirler vergi dairesinden aldıgım dilelçeyi hastanedeki görevli kabul etmedi nedendir açaba bilgisi olan varmı arkadaşlar

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işyerinden çalıştıgınıza dair yazı ile vergi dairesinden hastaneye sevk aldınız ve o hastanede saglık raporu için dilekçenizi kabul etmedimi. sorun neymiş sormadınızmı

Üye
    kader1 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm kardesim. sordum kardeşim sormazmıyım dediki biz sana bir rapor vermişiz.raporun onaylanmış.bende evet onaylandı hakkım olan raporu onayladınız.teftadarlık bir yıl süre verdi bende ozan dolunca tekrar muracat ettim ve raporumu veren dokturun biri devlet hastanesinden ayrıldı bir başka doktor rapor vermem için seni tedavi edecem dedi bende ben saden tedavi oluyom dediysemde rapor vermedi.4 ay sonra tekrar rapor almam için defterdarlıktan sevk aldım hastanedeki saglık memuru kabul etmedi siz burdan ikikere rapor almıssınız dedi bende evet dedim ama bana konturol süresi verildi dediysemde tersledi ve beni oyalama işim var deyip isi bitirdi.bende tekrar maliyeye gidip başka bir hastaneye sevk aldım sizce neyapmamlazım arkadaşlar bu memurun böyle demeye hakkı varmı sızce benim ne yapmamlazım simdi sevk aldıgım hastanedemmi yola cıkmam lazım yoksa inadına almış oldugum yerdemmi devam edeyim sagılarımla çevap veren arkadaşlara sonsuz teşekür ederim

slm arkadaşlar. il sağlık müdürlügüne dilekçe verdim . beni hakem hastaneye yönlendirdiler. sormak istedigim şu 02.07 2012 tarihinde açaba diyelimki 2 ay sonra baş vursam sıkıntı olurmu .

Üye
    fulya35 Avatarı

Gerçek Adı
    fulya
    Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    21:54
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kardes acabalarla olmaz bu ıs x hastaneye gıtmıssınız anladıgım kadarıyla ıl saglık mudurlugune gıdın tekrar kaydınızı olun hakem hastaneyede olun bunların belırlı suresı var hakem hastanesınede kayıt oldukdan sonra 1 yıl suren oluyor raporu cıkartmak ıcın

Üye
    kader1 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekür ederim arkadaşım vermiş oldugun bilgi için.ancak şunu söylemekten kendimi çekemedim bu acabalar beni tedavi yapan dokturlardan oluyoru neden diye sorarsan piskiyatrı seni tedavi edecen diyor tam rapor zamanı gelinçe bide bakmıssın bir başka doktor gelmiş tekrardan başa dönüyorsun işte ozaman ançaklar cıkıyor .şimdi diyelimki benim raporumu hekem hastane düşürdü benim rapor almam bittimi yoksa diyelim rahatsızlıgım çogaldı 2 sene sonra tekrar rapor alabilirmiyim. bittiyse benim takip edecegim hangi yol kadı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Hakem hastanesinin verdiği rapor kesindir. O rapordan 1 sene sonra "değişik rahatsızlıklarım çıktı" diyerek başka bir hastaneye ya da il sağlık müdürlüğüne rapor için başvuru yapabilirsiniz.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

2010 yılında aldığım %70 sürekli raporumla vergi indirimi müraacatı yaptım ve aynı oranda onaylanarak vergi indirimi hakkı elde ettim..Ömss süreçinde sıkıntı yaratır endişesiyle yeni rapor başvuruşu yaptım aynı oranda ama bu sefer 1 yıl süreli rapor aldım..Bu yeni süreli raporum,önceki sürekli raporumla aldığım vergi indirim hakkımı etkiler mi?? Kısmet olurda memur olursam vergi indirimi başvurumda beni tekrar hastaneye mi sevk ederler yoksa,sürekli raporla aldığım vergi indirimim devam eder mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Kazandığınız vergi indirim hakkı bakidir. Yeni raporu vs. hiç karşıştırmayın. Atandıktan sonra orada çalıştığınıza dair kurumunuzdan bir yazı alıp defterdarlığa götürün, sakatlık indirimi uygulanması için yazı alıp kurumunuza geri götürün...

Not: elde ettiğiniz sakatlık indiriminin 1-2 yıl süreli değil Sürekli olduğunu varsayarak yazdım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

oturan boğa; vergi indirimine başvurduğum raporum sürekli..ammavelakin sınav başvuruşu yaparken 1 yıl süreli raporla başvurdum kafam ordan karıştı,atandığım kurum sen 1 yı lsüreli raporla başvurdun bu raporla vergi indirimine başvur demez inşallah..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Demezler Ferdi, imkansız bir şey.

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

son bir sorum olacak bülent kardeşim; ekim/2010 tarihinde aldığım ''sürekli'' ibareli raporumla,ocak/2012 tarihinde aldığım ''1 yıl süreli'' raporumun hastalıkları ve oranları aynı (hemotoljik hast.%40,sindirim sistemi hast.%50) ama ikinci raporumda ki ''1 yıl süreli'' yazmasının sebebi hastane hatası mıdır? yoksa değişen yönetmelikle ilgili olabilir mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

"Eşşolueşşeklik" dicem, suç olacak, onun için demiyorum. Sen anla

Üye
    ferdi öztürk Avatarı

Gerçek Adı
    ferdi öztürk
    Son Giriş
    11.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

anladım bülent kardeşim..saygılar....

Üye
    ertugrul01 Avatarı

Gerçek Adı
    Ertuğrul
    Son Giriş
    23.02-2014
    Saat
    11:46
    Yaşadığı Yer
    Anadolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    rahatsızlıklarınız iyileşebilir demek oluyor sizi kontrol altında tutmak için..belli bir süre sonra iyilşme olmaz ise sürekli ibareli saglık raporları verirler.

Sayfa 3 / 7 İlkİlk 1234567 SonSon