Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onder1010 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    1 Şubat 2012 Güncel:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: onder1010 Mesajı Gör
    BÜLENT ABİ , benim vergi indirimim onaylanmış emeklilik hakkı elde ettim.v

% 40 sürekli ömür boyu ve artan rapor aldım .raporumu vergi indirimi için göndereceğim fakat bi bakıyorumki forum da bir çok arkadaşın oranları % 50-60 lardan % 30-35 lere düşürülmüş.bu oranları neye göre düşürüyorlar siz ce benim oranda düşermi çünkü bu oranım onaylanırsa emekli de olabiliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

sakatlık oranı cetveli'ne uygun şekilde alınan raporu maliye onaylamak zorunda. Yeter ki güncel tarihli ve cetvele uygun bir rapor olsun. Velev ki rapor oranını maliye düşürdü, dava açar, hakkınızı alırsınız: http://www.engelliler.biz/forum/saka...me-karari.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    onder1010 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sakatlık oranı cetvelinde tablo 4.1 e göre bana %40 verildi

Tablo 4.1- Ayakta durabilme, yürüme ve hareket bozuklukları (santral sinir sistemi veya spinal kord lezyonlarına eşlik eden)
    Ayakta Durabilme, Yürüme Ve Hareket Bozuklukları Özür Oranı
    1-hafif -Ayağa kalkabiliyor
    -Kısa mesafe yürüyor fakat eğim, yükselti, basamaklar, derin sandalyeler ve uzun mesafelerde zorluk çekiyor
    20
    2-hafif
    Orta
    -Ayağa kalkabiliyor
    -Kısa mesafeyi zorlukla ve yardımsız yürüyor, fakat yürüyüşü düz zeminlerle sınırlı
    40
    3-Ağır
    Orta
    -Zorlukla ayağa kalkıyor ve ayakta durma pozisyonu elde ediyor
    -Yardım olmaksızın yürüyemiyor
    60
    4-Ağır -Yardım, mekanik destek ve veya bir yardımcı cihaz olmaksızın ayağa kalkamıyor 80

örneğin burda benim oranı düşer se % 20 mi olucak

yani bana vermicekler se vergi indirimi beter olsunlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Hangi tabloya göre değerlendirlecek bilemiyorum. Ama genellikle 3.4 kullanılıyor:

Tablo 3.4 - %40 oranındaki raporumla vergi indirimine başvurursam rapor oranım düşürülür mü?

Tablo 4.1 - %40 oranındaki raporumla vergi indirimine başvurursam rapor oranım düşürülür mü?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    onder1010 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm tecrübesi olan arkadaşlar
    vergi indirimi için başvurdum.herediter(genetik) spastik parapareziyim(sürekli) 10 senedir artıyor HER İKİ ALT EKSTEMİTEDE SPASTİTE %40 raporum KOLTUK DEĞNEĞİ VE AFO kullanarak zorlukla yürüyor.yürüyüşü düz zeminlerle sınırlı

Ankararın bu raporların oranlarını düşürmede veya düşürmemedeki
    kararlarını neye göre veriyor.mesela benim sürekli olması bu raporumun onaylanmasında
    etkili olurmu.eğer onaylanırsa emekli olma hakkına sahibim.Hacı bekler gibi
    raporumun onaylanmasını bekliyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Beklemekten başka yapacak bişey yok: Ankara Maliye sakatlık indirimi takip: 0312 415 32 04-05-06 & 0312 415 27 05

Üye
    onder1010 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

BÜLENT ABİ ,
    ilk önce sana teşekkürler,benim vergi indirimim onaylanmış emeklilik hakkı elde ettim.
    bu siteye emeği ve birbirimize yardımcı olan geçen herkeze teşekkürler ..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayırlı olsun Önder, çok güzel bir haber bu. Gözün aydın.