Toplam 12 mesajın 1-12 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    SUNLAND Avatarı

Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    15:55
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İşçi statüsünde vergi indiriminden faydalanıyorum, memur olursam vergi indirimi hakkım devam eder mi? tekrar rapor isterlerse oranım % 24'e düşüyor

Üye
    chelıx Avatarı

Gerçek Adı
    kaan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:18
    Yaşadığı Yer
    bu dünya benim memleket
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    9

devam eder merak etme vergi indirimi bir defaya mahsustur vergi indirmi onay belgen ve fotokopinsini memurolursan maaş alacağın yere veririsin.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Evet devam eder yapmanız gereken memur olduktan sonra kurumunuzdan çalıştıgınıza dair belge alarak maliyeye müracaat etmek ve kurumunuza hitaben ........ adlı kişinin X derece vergi ind. hakkı vardır diye bir yazı almak ve kurumunuza vermeniz gerekli

Üye
    SUNLAND Avatarı

Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilginiz için teşekkür ederim. Ancak rapor istenirse bir çelişki doğmaz mı?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Zaten vergi ind. belgenizin ekinde rapor sureti olacak yeniden rapor istenmez...

Üye
    bidost Avatarı

Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    TR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar,
    Uzun bir aradan sonra tekrar foruma üye oldum hepinize selamlar.

Günlerdir bu konu hakkında arama yapıyorum... Teşekkür ederim. Verdiğiniz bilgiler çok yararlı oldu. İkinci bir vergi indirim başvurusuna gerek olmadığına dair bir yönetmelik vs. var mı?

Sunland birde neden memur olmak istiyorsunuz ?

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

benim anladığım memurluk sınavına girmek için varsıyımla sorulmuş bi soru kardeşim senin rapor %24e düşüyorsa hiç niyetlenme sen sınava giremezsin.yazmıyım diyorum ama dayanamıyorum işiniz var yazıktır günahtır bırakın işsizler girsin dicem ama kim takar ben olsam işi olup işsiz kadrosuna göz dikenlerin İŞİNE SON VERİRİM ANLASINLAR İŞSİZLİK NE DEMEK nasılsa görevlerini istemiyor beyenmiyorlar işini istemeyerek yapan biri ne kadar verimli olur herkez kendine göre bi bahane buluyor kimse şükür işim var üç beş kuruş gelirim demiyor.

Üye
    SUNLAND Avatarı

Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Emniyet kökenliyim malulen emekli olmuştum, gaziyim, mesleğime dönmek için yeni bir kanun hükmünde kararname çıkarıldı, yani kimsenin hakkını yemiyorum. Bu Kanun hükmünde kararnameden zaten herkes yararlanamıyor. Benim gibi birkaç kişi var. Çünkü biz kendi isteğimizle emekli edilmedik. Biraz zorunlu emeklilik olmuştu.

Üye
    sevginur Avatarı

Gerçek Adı
    sevgi
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

geçmiş olsun. elinizde sürekli yazan bir raporunuz var ise işçi olsanız da sonradan memur olsanız da vergi indiriminden yararlandırılırsınız. farkeden bir şey yok ve tekrar rapor almanıza da gerek yok. elinizdeki raporunuz maliye çıkışlı diye düşünerek yazdım bu yazıyı.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

bidost, sakatlık indirimi için verilen belgede "sürekli" ibaresi mevcutsa, o hak yaşam boyu geçerlidir. Bunun için ayrıca bir mevzuat aramanıza gerek yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bidost Avatarı

Son Giriş
    07.02-2012
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    TR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey teşekkür ederim. Burası Türkiye, biliyorsunuz aynı kurum farklı illerde bile farklı farklı yorumlar olduğu için insan endişe ediyor.

xxxman işsizlik çok zor gerçekten, hem de en zoru...
    Fakat birde zorba, baskıcı, hak hukuk tanımayan bir idare altında çalşmak varki, gerçekten o da zor...

Üye
    xxxman Avatarı

Son Giriş
    28.07-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    SUNLAND kardeşim emniyet kökenli olduğunu ve işine geri dönme imkanı için soruyorsun tamamda zamanında seni zorlamı emekli yaptılar? biz bir gün parkta oturuyoruz iki adam bize geliyor biri resmen sakat gençler napıyorsunuz burda falan kimlikleri alıyım dedi ben şaşırdım neyse verdik meğerse sivil polismiş tabi bende sakat olunca polisle dertleştik biraz bi çatışmada vurulmuş 6 yıldan fazladır o halde görev yapıyor şimdi düşünüyorumda o adamın emekli olma hakkı yokmuydu yada niye emekli olmadı? demek ki bi zorlamada olmamış emekli ol diye geri göreve verilmiş aslında adama büro işi vermişler ama sıkılırım diye sivil olmuş rutin işler yapıyordu şimdi emekli oldumu olmadımı o kadarını bilmiyorum...