Sayfa 1 / 12 1234511 ... SonSon
Toplam 172 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar, vergi indirimi sürecine dair güncel aldığım bir bilgiyi paylaşmak isterim.Sağlık raporunun onaylanması ve akabinde defterdarlığa gitmesinden sonra,rapor Ankaraya ulaştıktan sonra 2 gün içinde kayıtlara alınıyormuş.

Maliye bakanlığının merkez sağlık kurulu ise haftada 2 kez toplanıyormuş.Her toplanmasında ortalama 1.000 kadar dosya inceleniyormuş.

Yani demem o ki Ankaradaki süreç esasında gayet hızlı.Ancak benim buradan anladığım evrakların kurumlar arasında ulaştırılması süreci haddinden fazla uzatıyor.

Benim 28.10.2011 tarihinde heyette onaylanan raporum henüz Ankaraya ulaşmamış.Bayram tatili etkeni olsa bile bu kadar zamanda iletilememesi gerçekten trajikomik..

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Hasan bey,
    Benim rapor süecim devam ediyor bakın şöyle...,

15,07,2011 Vergi dairesine hastane için sevk yazısı tarihi...
    11,10,2011
    hastanede heyet muayeneleri için alınan tarih...+3 AY
    14,10,2011 hastane heyet karşısına çıkma tarih...+3 GÜN
    25,10,2011
    hastaneden rapor sonucunu öğrenme için gel denilen tarih....+11 GÜN
    26,10,2011 hastanenin raporu vergi dairesine postalama tarihi...+1 GÜN
    16,11,2011 vergi dairesine SORDUM daha rapor ulaşmamış ( Bayram dolayısıyla PTT yoğunmuş AYNI İLÇE İÇİNDE MESAFE 2 KM) ...+21 GÜN
    ............. rapor vergi dairesine ulaştığında 2 gün içinde KOCAELİ defterdarlığına oradanda Ankara Maliyeye gönderilecek miş........
    İşte size olay tam 4 ay geçmiş bu süreçte daha gidişten sonra aynı yoldan bana geri dönüşünü hesaplayın.
    Ha vergi dairesi şu kıyağı yapıyormuş gecikme olmasın diye bizleri telefonla arayıp raporunuz geldi alın biran önce işvereninize götürün diyerek teslim edilecekmiş..

YA KARDEŞİM HASTANE KAPALI MÜHÜRLÜ ZARF İÇİNDE BİZE TESLİM ETSE, BİZ İŞLEMLERİ TAMAMLATIP 2 -3 GÜN İÇİNDE ELDEN ANKARA'YA ULAŞTIRSAK OLMAZMI ???? BİZE GÜVEN YOK HERHALDE RAPORU DEĞİŞTİRİRİZ DİYE
    GÜLERMİSİN AĞLARMISIN...

Üye
    SEVVAL2003 Avatarı

Gerçek Adı
    berrin özdemir
    Son Giriş
    27.02-2012
    Saat
    12:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir yanlışlık var arkadaşım benim raporda ankaradan geldi vergi dairesine fakat aradım elden alabilirmiyim diye kesinlikle dediler biz postaya vericez diye 1 hafta sonra tekrar aradım halen vergi dairesinde gönderilmemiş bende bekliyorum

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba, tekrar açıklama yapma gereği duydum.Aktardığım süreç Merkez sağlık kuruluna ulaşmasından sonraki süreçtir.Çünkü daha önce internet üzerinde Ankaradaki heyetin ayda iki defa toplandığı gibi yazılar okumuştum.Bu sebeple de güncel bilgi olarak heyetin ayda değil haftada iki kere toplandığını paylaşmak istedim.

Bana sitem etmeyin.Benimde 28.10.2011 tarihli raporum halen Ankaraya ulaşabilmiş değil

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Kurum içinde yazıların/evrakların postaya verilmesi bir ayı buluyor! Nereden biliyorum? Çünkü Cevizlibağ'dan Beylikdüzü'ne evrak bana 33 günde geldi! Aynı evrağı Cevizlibağ'a gidip elden alabilirdim. Evrak matbu bi evrak yani. Hiç bir imza vs. süreci ile oyalanmadı. Buna rağmen 33 gün! Hey maşşallah!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Bey, bugün Ankarayı aradım onlara henüz giden bir evrak yok Sonra İstanbuldaki vergi dairesini aradım.Onlara da ulaşan evrak yok Oradaki arkadaş birde ne arıyorsun zaten 3 ay sürüyor aramana gerek yok gibi bir çemkirme durumunda oldu Sonra Şişli Etfalin sitesindeki online işlemlerden sağlık raporu sorgulama adımı vardı.Onu denedim.Benim TCKN'me bağlı rapor bulunamadı gözüküyordu.Yok dedim herhalde rapor kaybolmamıştır.Olsa olsa bu kadar hızlı olan sistemde henüz kaydı girmemişlerdir dedim

Neyse işin özü benim rapor anladığım kadarıyla ya hala heyette bekliyor yada postada.Rapor tarihim 28.10.2011.Şimdi bazıları acelecilik yaptığımı düşünecek ama ben heyet raporunu bir haftada aldığım için nerde olduğunu sorguluyorum.

Neyse sonuç olarak bugün öğrendimki benim rapor henüz Şişliden Esentepeye 20 gündür ulaşamamış

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

SEVVAL2003;

Berrin Hanım,
    vallahi ben vergi dairesinin yalancısıyım onlar "bizde telefonunuz kayıtlı biz sizi ararrz gelir raporu alır kendiniz işverenize verirsiniz" dediler. Vergi dairesinin Özerk bir çalışması olduğunu tahmin ediyorum ki inşallah yanılmıyorumdur.

Hele bir rapor hastaneden vergi dairesine ulaşsın bakalım Ankara yolculuğu kaç gün sürecek.....

Bu arada PTT nin hızlı çalışması takdire şayandır...
    Bu memlekette neden Kargo şirketlerinin çoğaldığını ve milletin gönderiler için onları tercih ettiklerini anlayabiliyormusunuz..Çünkü gönderiniz max. 2 günde Türkiye'nin her yerine ulaşabildiği gibi internettende gönderiyi takip edebiliyorsunuz. PTT kargo var ama devlet kurumları niye tercih etmez dei İllalaki normal posta gönderisi olarak evrak göndermeyi tercih eder...

Üye
    sesene Avatarı

Gerçek Adı
    Selim ERDEM
    Son Giriş
    28.11-2016
    Saat
    09:47
    Yaşadığı Yer
    Sakarya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    0

Onemli olan Vergi indirimi elde etmek.

Varsin gec gelsin. Zati Vergi indirimi elde edince, geri donuk vergi indirimini alabilirsiniz.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Selim kardeşim, keşke o kadar rahat olabilsem.Ama maalesef özel sektördeyim ve heran kapının önüne konma riski yaşıyorsun.Başka bir işyerinden vergi indirimini ve emekliliği alırsın diyebilirsin.Ama şuan çalıştığım bankada emekli olursam özel sandıktan emekli olacağım için daha iyi koşullarda emeklilik hakkı kazanmış olacağım.Bu yüzden benim için şuanda vakit nakit durumunda

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

25,11,2011 + 9 gün Evet arkadaşlar raporum en sonunda vergi dairesine ulaştı.
    Artık buradan Ankara yollarına düşecek süreç takipte.....

Yeni tarihli bir rapor olduğundan sizlerle paylaşmak istedim (bazı yerleri silmek zorunda kaldım malumunuz..)
    Üstün cazibemi kullanarak fotokopisini ele geçirdim

heyetraporunsilinmi - Vergi İndirim Süreci konusunda güncel bilgi

heyetraporuarkasilinmi - Vergi İndirim Süreci konusunda güncel bilgi

Üye
    Danua. Avatarı

Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:02
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ankara merkez sağlık kuruluna raporlar gitmeden bulunduğumuz ilde aldığımız raporlar vergi indirimi için geçerli olacaktı , bu konuda gelişme var mı ?

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Ve raporum 34 gun sonra iki metro duragi uzaktaki vergi dairesine ulasti İyi haber vergi dairesi aps ile gonderiyor ve bir gun sonra Ankaraya ulasiyormus

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hasan bey gözünüz aydın.... Breh breh 34 gün ha!!! benimkide 30 gün sürmüştü de

APS ile gönderildiğine inanamıyorum p.tesi bende araştıracağım..Benim dezavantajım aldığım bilgiye göre; rapor önce ilçe vergi dairesi tarafından il defterdarlığına gönderiyor oradan Ankara'ya gönderiliyormuş. Ben sizden avantajlıyım o zaman Ankara bana 50 KM daha yakın

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    21:33
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

sistem üzerinden takip edilirse daha hızlı olur ama ankaraya gitmeden her ilide hal edile bilmeli hastane verilen raporlar onaylanıp her türlü hakkdan faydalanır ibaresi eklenip verilmeli

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    huku;

Çok teşekkürler.Ben bankada çalıştığım için kurumum büyük mükellefler vergi dairesine bağlı.Bu sebeple benim evraklarım vergi dairesinden doğrudan Ankara'ya gönderiliyor.Tahminimce önümüzdeki hafta kurula girecektir.Hayırlısı olsun demekten başka çare yok şuan için.Bekleyip göreceğiz.Sonucu buradan mutlaka paylaşacağım.Çünkü sirozla ilgili bu süreç konusunda internette hiç referans olay bulamamıştım.En azından benden sonrakiler için bir referans oluşturmak istiyorum.

Sayfa 1 / 12 1234511 ... SonSon

Başlığın Etiketleri