Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 172 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    23.01.2012 oldu iadeli taahhütlü evraklarım hala ulaşmadı.Ptt sen nasıl bir kurumsun?

Üye
    mavigul Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yıllar önce vergi indirimi konusunda başvurumla ilgili bir durumu söylemek istiyorum. Başvurduğum Defterdarlık evrakların vergi dairesinde çok bekleyebileceğini veya kaybolabileceğini söylediğinden vergi dairesi ile bizzat konuşup işlemleri kendim takip ederek süreci hızlandırmıştım. Defterdarlık da ilgili yerlere gönderdi. Neticelenmesi birkaç ay sürmüştü ama ilk başvuru tarihine göre geriye dönük indirim uygulanmıştı. Şimdilerde durum nasıl bilmiyorum! Ben beklemek yerine işlemleri takip etmenizi öneriyorum.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bunu en çok ben istiyorum ama maalesef aradığımda postaya verdiklerini söylediklerinden bana seçenek kalmamıştı.

Üye
    çavuş Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi onuda devlet bir şekilde geri alıyor arkadaşlar dikkatinize. vergi indirimi ile vergi veren arasındaki fark 3 derece den biri için 25 30 tl farkediyor asgari geçim indirimiyle onuda devlet geri almayı başardı maliyede müdür olan bir arkadaşım asgari geçim indirimiyle birde çocukluysa indirimsiz birinden farkı olmadığını söyledi.eskiden 150 180 tl fark ediyormuş ..

Üye
    sevic Avatarı

Gerçek Adı
    sevinc
    Son Giriş
    02.03-2016
    Saat
    20:26
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl yanı annamadım ne sekılde fark edıyo

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evraklarım insan kaynaklarına gönderilmiş.Kopyasını aldım yarın asılları bana gelecek.Kurul raporumda bulgular tam ve ayrıntılı olarak belirtilmediğinden karara varılamamıştır denmiş.

Raporumda sadece kronik hepatite bağlı karaciğer sirozu denilmiş.Ayrıca MR sonucu : karaciğer parankimi içinde milimetrik nodüller denmiş.

Foruma nasıl döküman görüntüsü ekleniyor? Öğrenebilirsem hepsini ekleyeceğim.Ben aşağı yukarı anladım neden geri gönderdiklerini.En azından herkes görsünki aynı gereksiz zaman kaybını yaşamasın istiyorum.Benim tahminimce eğer bulgular konusunda biyopsi raporunda şu şu bulgular, mr da şunlar şunlar , kan tetkik değerleri de şöyledir denilerek,ilerleyici karaciğer hastalığının bulguları olduğu belirtilip, klinik bulgularda yazılsaydı aynen onaylarlardı.

Kurul üyeleri göz doktoru, ortopedi doktoru ve nöroloji doktorundan oluşuyor Bu da işin trajik tarafı.

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hasan Bey;

Benim geçen ay geri gelen raporumdada aynı üst yazı vardı " eksikliklerin giderilmesi"

Benim raporumdaki eksiklik Obezite : Vücut Kitle Endeksinin yazılmadığı ( 42.93 yazılması gerekliymiş yazmayı unutmuş hastane)

Kalp yetmezliği tanısı içinse " Ejeksiyon fraksiyon sonucunun yazılmadığı ( %65 yazılması gerekliymiş bunuda unutmuşlar ay çok pardonnnnnnnnnnnn.)

İşte bunları hastane yazmadığından ve tahlil sonuçlarını Ankara'ya ilişikte göndermediğinden benim rapor üzerinden karara varılamamış. AYNEN İADE..........

Öncedende yazdığım gibi tekrar doktorlara çıktım bu raporları ve önceden almış olduğum başka hastane raporlarınıda kendim raporun arkasına zımbalattım ve Vergi dairesine tüm raporlar (yolda kaybolmasın diye) ulaşana kadar takip ettim ve eksiksiz teslimini sağladım ...Ankara'ya giderken inşallah yolda zarftan düşmez.

dediğim gibi herkes işini tam yapsa bizde tekrar tekrar uğraşmayız..
    Haydi kolay gelsin..

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sizinle aynı fikirdeyim.Merkez Sağlık Kurulu cetvele uygun atıfta bulunulan ve tetkiklerle doğrulanan hiç bir raporu geri çevirme yetkisine sahip değil.Yaparsa kanunen suç işlemiş olurlar.Ancak bugüne kadar forumdan takip ettiklerim ve yaşadıklarım gösteriyorki , yürüyüş bozukluğuna yönelik değrlendirmeleri dışarıda tutarsam, rapor oranlarının kabul görmemesinin ve indirilmesinin esas sorumlusu hastanelerdeki sağlık kurulları.Ben kendi raporumdan hatırlıyorum.Muayene eden doktor tek tek bütün bulguları kendi formuna koca bir paragraf yazdı ve oran belirtti.Ancak kurul bu değerlendirmeden sadece yukarıda belirttiğim ve açıkçası okuduğumda benimde anlam veremediğim " Kronik B Hepatite bağlı kompanse karaciğer sirozu,Tüm batın MR : Karaciğer parankimi içinde milimetrik nodüller,dejenerasyon nodülleri? " şeklinde bir açıklama yazmış.

Yani konunun uzmanı olmaya gerek yok.Literatürde bu tip hastalıklarla ilgili en kesin teşhis yöntemi belkide biyopsiyken adamlar biyopsi sonuçlarını yazmamışlar rapora.

Ama buda hepimize ders olsun.Şimdi ben hakem hastaneye giderken yanıma tüm dökümanları ve sakatlık cetvelini alacağım ve muayene sonrası kurula cetvelide göstererek ifade edeceğim ki tekrar tekrar aynı şeyler yaşanmasın.

Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vergi indirim yazısını bugün aldım. SGK ya götürdüm. SGK vergi dairesine elden yazı gönderdi. Onuda halledip geri SGK ya götürdüm emeklilik işlemlerim başladı. Burada yorumlarıyla insanlara yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. Özelliklede Huku sana. Allah işini rast getirsin arkadaşım.

Üye
    yakup42 Avatarı

Gerçek Adı
    yakup
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vergi indirimi başvuru takibinizi telefonla yapabilirsiniz
    arkadaşlar vergi indirim raporunu maliyeye verdikten sonra ankara dan raporunuzun sonucunu 20 , 25 gün içerisinde (03124153204, 05, 06 )nolu telefondan öğrenebilirsiniz

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

k.ergun;

Mustafa, hayırlı uğurlu olsun...
    Allah güle güle maaşını harcamanı nasip etsin...
    Darısı başımıza,inşallah benim Ankara yollarındaki raporumda onaylanır gelir....

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yarın bir aksilik olmazsa Haydarpaşa Numune Hastanesine ayrıntılı bulgu ve tanıların yazıldığı raporu almak için gidiyorum.Umarım bir aksilik olmadan raporumu alırım.Raporu elden alabilme konusunu zorlamayı en azından denemeyi istiyorum.Sonuçlardan haberdar ederim sizleri.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar, sevk yazımla birlikte Haydarpaşa Numune Hastanesine hakem hastane olarak dün başvurdum.Diğer poliklinikleri hallettikten sonra en son saat 14:30'da gastrodaki doktorla görüştüm.Tüm gün neredeyse orada olduğum için hal ve tavrını yakından izlediğim doktor, muayene için gelen her tür insana son derece sıcak davranırken, benim vergi indirimi başvurusu için orada olduğumu öğrenince o sevecen tavır yokoldu.

Tüm evrakları bir dosyayla kendisine vermiş olmama rağmen sert ve aceleci bir tonla raporların nerede, biyopsi raporun nerede demeye başladı.Oysa hemen önünde koca harflerle patoloji raporu başlığıyla biyopsi raporu duruyordu.Neyse ben sabırla ve sakinliğimi koruyarak hem tetkiklerimi hem de önceki süreci anlattım.Daha sonra neden hakem hastaneye yönlendirildiğimi anlatarak sakatlık cetvelinde ilgili bölümü gösterdim.

Size çok net ve emin bir şekilde söylüyorum, doktor sakatlık oranı cetvelini hayatında ilk defa görüyordu.Uzun süre inceledi.Ardından senin durumun 1.gruba giriyor yani % 15 dedi.Ben tabii hayretler içerisinde kendisine bakıyorum.Çünkü sende karında şişlik , boğazdan kan gelmesi gibi semptomlar yok dedi.Hocam iyide zaten tabloda ilerleyici karaciğer hastalığının objektif bulguları veya bahsettiğiniz semptomlar diyor.Sizin dediğiniz gibi olsa iki şeyi veya ile ayırıp neden yazsınlar dedim.Siz eğer bana % 15 diyorsanız size teşekkür edeyim beni iyileştirdiniz dedim.Söylediğinize göre ben siroz değilim dedim.Yoo sirozsun dedi..( İçim içimi yiyor, aklımdan doktoru duvardan duvara çarpıyorum ama sakinliğimi korudum) Hocam dedim bakın sizin söylediğiniz grup kronik karaciğer hastalığı diyor.Örneğin kronik hepatit B bu gruba girer.Ama ben kronik hepatit hastalığıyla birlikte aynı zamanda siroz hastasıyım.Siroz ilerleyici ve geri çevrilemez bir karaciğer hastalığıdır.Bu tanımda 3.grup ve sonrasında tanımlanıyor cetvelde dedim.

Doktordan beni dumur eden cevap geldi.Bu tablonun tamamı siroz hastalığına aittir.Hocam dedim bu tablo sadece siroz hastalığına ait değildir.Bu tablodan tüm karaciğer hastalıkları için değerlendirme yapılır.Örneğin benim gibi bir siroz hastasına %15 verirseniz kronik hepatit b hastasına senin bir şeyin yok mu diyeceksiniz? dedim.Cevap yok.Neyse yarım saatlik bir görüşme sonrası ben % 15 olduğunu düşünüyorum ama şu durumda hocama soralım şeklinde bir yanıt aldım.Muhterem doktor beni saat 17:00 ye kadar orada diktikten sonra hoca artık gitmiştir pazartesi gel dedi.Nasıl sinirlendiğimi kelimelerle anlatamam.Ancak sabır dedim kendime ve pazartesi yapılacak görüşmenin gidişatına göre bende üslubumu değiştireceğim.Sonuna kadar hakkımı kovalayacağım.

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hasan bey,
    Size hem sabır hemde kolaylıklar diliyorum.
    Ben hastanedeki memurun raporuma yanlış oran yazılması yada hiç yazılmaması ve oran yazılırken sıralamadan kaynaklı hastalık yazılıp virgül koyulduktan sonra oran yazılmış.
    İlk bakışta yazılan oran bir sonraki hastalığa ait gibi görülüyordu vede muayene raporlarımın ilişikte Ankara'ya gönderilmemesi nedeniyle Rapor sürecim başa sarılmıştı.
    Aynen bende de benzer şey olmuştu, karşımda koskoca başhekim önünde cetvel hastalığa ait oranların ne olduğunu bilmiyor. Yani kalp yetmezliği evre I 'e % 10 verilirse Hipertansiyonun oranı cetvele göre % 20 olacağını bilmiyor direkt % 10 yazmaya çalışıyor. müdahale edincede "çok şey biliyorsun" diyerek azar işitiyorsun.

Ancak sizinki farklı, hastalığa teşhis koyacak ve oran verecek doktorda sorun var. Eğer bilinçli olmasanız ve oranları bilmesiniz % 15 i verip gönderecekler. Mutlak inatçı olun ve süreci takip edin. Hastanede heyete girdikten sonra raporunuz gönderilmeden mutlaka % oranınızı görün ki rapor hastaneden çıkmadan müdahalede bulunun. Mümkünse elinizdeki bütün raporlarıda ekleyerek Ankara'ya gönderilmesini sağlayın ve vergi dairesinide ihmal etmeyin. Yoksa sil baştan yok eksik evrak, yok eksik tanı diye rapor geri döner.
    Haydi kolay gelsin.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Valla cetvel aşağıda.Adam hem bana sirozsun diyor ki literatürde siroz ilerleyici karaciğer iltihabı veya hastalığı diye geçer hem de senin oranın % 15 diyor.Burada esas olan karaciğerde meydana gelen hasarın büyüklüğü ve günlük aktiviteye etkisidir.Ancak asla sadece biri değildir.Bu doktor ısrarla karaciğerde meydana gelen hasarı gösteren biyopsi,mr,ultrason ve kan tetkiklerini görmezden gelip karnın şişmemiş, boğazından kan gelmiyor diye saçma sapan bir değerlendirme yapıyor.Ve sindirim sistemi bozukluk kararı açıklamasında çok net bir şekilde sadece günlük aktivite ile değil, karaciğerde anatomik ve fizyolojik kayıplarda değerlendirilir diyor.Ben oranımdan eminim.Diğer doktorda aynı tavırda olursa bende tavrımı ve tutumumu değiştireceğim ve kendilerini şikayet edeceğimi ve dava edeceğimi çok net yüzlerine söyleyeceğim.

5. KARACİĞER VE SAFRA YOLLARI
    a) Karaciğer Hastalıklarına Bağlı Oluşan Kalıcı Bozukluk Sınıflama Kriterleri
    Karaciğer hastalıklarına bağlı kalıcı bozuklukları değerlendirme kriterleri Tablo 7’de gösterilmiştir. Karaciğer transplantasyonlu hastalarda Özür Oranı %70 oranına Tablo 7’de belirtilen sınıflandırma kriterlerinden takdir edilen özür oranlarının Balthazard Formülü ile eklenmesi ile kişinin özür oranı elde edilir.
    Tablo 7- Karaciğer hastalığına bağlı oluşan kalıcı bozuklukları sınıflandırma kriterleri.
    Sınıf 1 Sınıf 2 Sınıf 3 Sınıf 4
    Özür Oranı % 15 Özür Oranı % 30 Özür Oranı % 50 Özür Oranı % 95
    Devam eden karaciğer hastalığı objektif bulguları var.
    Son üç yılda karaciğer hastalığına bağlı semptom veya asit, sarılık, özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok
    Ve
    Beslenmesi iyi ve gücü yerinde
    Ve
    Biyokimyasal çalışmalar minimal fonksiyonel rahatsızlığı gösterir
    Veya
    Bilirübin metobolizmasının primer hastalıkları.
    Kronik karaciğer hastalığının objektif bulguları var. Karaciğer hastalığı semptomları veya son üç yıldır oluşan asit, sarılık, özefagus varis kanamasına dair öyküsü yok
    Ve
    Beslenmesinin iyi ve gücünü yerinde
    Ve
    Biyokimyasal çalışmalar sınıf 1’dekilere göre daha ciddi karaciğer hasarını işaret eder.
    İlerleyici kronik karaciğer hastalığı objektif bulguları veya son yıl içinde oluşan sarılık, asit veya özefageal veya gastrik varis kanaması öyküsü
    Ve
    Beslenmesi ve gücü zayıf
    Veya
    Aralıklarla meydana gelen hepatik ensefalopati.
    İlerleyici kronik karaciğer hastalığı objektif bulguları veya hepatik yetmezliğin santral sinir sistemi belirtileri ile olan sürekli sarılık veya gastrik veya özefageal kanama
    Ve
    Beslenme bozukluğu ve güçsüzlük.

Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon

Başlığın Etiketleri