Sayfa 6 / 12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon
Toplam 172 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar Arkadaşlar,

Bugün tekrar edilen raporum için hastaneye başvurdum.Ve heyetin imzalamış ve onaylamış olduğu raporu gördüm.
    İlave raporlar eklendikten sonra eskisi gibi aynı oranlar verilmiş (göz doktoru oranı indirmişti ancak tekrar değerlendirerek eski oranı korumuş) Toplamda eskisi gibi raporuma (sürekli i) oran verilerek onaylanmış ve vergi dairesine gönderilmek üzere 06,01,2012 de postaya verilmiş...

Kurul sekreterliğine başvurduğumda inanın çok yardımcı oldular raporun kullanımı için bilgiler verdiler ve beni yönlendirdiler.

şöyle ki; raporumun 10 adet aslı gibidir onaylı fotokopisini verdiler ve bu raporun Ankara'dan onaylanmasını beklemeden yapacağın işlemlerde kullanabilirsin dediler.

1, Ve bende ilk önce ilçemizde bulunan Başbakanlık özürlü belgesi veren birime müracaat ettim 2 resim,kimlik ve rapor fotokopisi ile müracaatımı yaptım 10 gün sonra gel özürlü kartını al dediler.

2, ilçe belediyesine gittim özürlü seyahat kartı için 1 resim,kimlk ve rapor fotokopisi ile i özürlü yazılı bedava seyahat kartımı hemen aldım ve akşam eve gelirken kullandım.... Yanlız şoförün pis pis bakışından etkilendim.

3, İlçe belediyesinde emlak bölümüne gittim kendime ait evin özürlülere sağlanan vergi kolaylığını kullanmak istediğimi söyledim .Rapor ve matbuu dilekçeyle başvurdum ve 10 dakika içinde evraklar hazırlandı imzaladım ve evimin emlak vergisi sıfırlandı.

4, Artık vakit kalmadı ; yarın yada öbür günde su bedeli indirimi için başvuracağım

Sonuçta raporun Ankara'dan onaylanmasını bekleyene kadar zamanı değerlendirmeye çalıştım. Yararlıda oldu sanırım.

Şimdi rapor Ankara yollarında hayırlısı ile onaylanırsa birde işverene emeklilik için başvurumu yaptığımda suratını görmek isterim

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlısı olsun.Ben hala evraklarımın vergi dairesine ulaşmasını bekliyorum.Ordan beni Haydarpaşa Numune Hastanesine sevk edecekler.Eksik ne gördülerse hakem hastanede tamamlanmasını istemişler.

Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı olsun Huku. Teşekkürler yazdıkların için.
    Kocaelide su bedeli indirim varmıymış. Ben İsu nun sitesinde göremedim.
    Birşey soracam 5.1.2012 tarihinde vergi indirim belgem Ankaradan gönderilmiş. Acaba ne kadar zamanda Gebze vergi dairesinde olur. Birde elden alabilirmiyim vergi dairesinden. İllaki işyerinemi gönderilecek. Forumda yazılmış ama elden alanı göremedim. Varmı vergi dairesinden alan.

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa yaklaşık 15-20 günde gelir... Gebze' de eldende veriyorlar takip et.. Özel mesaj attım gerekli bilgiler için oku...

Üye
    umudum25 Avatarı

Son Giriş
    08.09-2017
    Saat
    19:04
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı oğurlu olsun huku ;
    hakkın olanları elde ettiğine ve emeklerinin karşılığını aldığına sevindim
    darısı haklarını elde etmek için çaba sarefeden diğer tüm arkadaşların başına

Üye
    yakup42 Avatarı

Gerçek Adı
    yakup
    Son Giriş
    09.12-2015
    Saat
    11:20
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın bülent bey 2011 yılının mart ayında almış olduğum %40(süreklidir) vergi indirim raporum var emekliliğime 3 yıl kaldı yeni düzenlemeğe göre epilepsi hastalığından vergi indirimi raporu alacak olanlara hastaneye yatırıp gözetim altında tutuyorlarmış acaba ben emekli olacağımda bendende aynı şartlar istenirmi bilgi verirseniz memnun kalırım teşekkür e

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sabah aradım.Evraklarım ulaşmış vergi dairesine.Hatta iadeli taahhütlü bana göndermişler sevk yazısıyla birlikte.Haydarpaşa Numunede gastroya sevk etmişler.Hayırlısı diyeceğiz artık..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Çin işkencesi...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    canseven Avatarı

Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    21:16
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim raporum 2010 tarihli ve sürekli

raporu sınav için almıştım ama kendisine duacı olduğum heyet başkanı rapor arkasına
    özürlü memur olur, 2022 sayılı yasadan, gelir vergisi indiriminden ve özürlülük haklarından yararlanır yazmış.

yani tekrar rapor çilesi çekmeme gerek yok sanırım hemen başvurayım mı sizce bu raporla.

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar 16,01,2012 tarihinde raporum vergi dairesine ulaştı. memur arkadaşa raporuma bakabilirmiyim deyip incelemeye başladığımda ne göreyim. Oranları karışık yazmışlar birbirinin içine girmiş zor çözülüyor. Sonuçlar bölümünede baktığımda bir hastalığımı bu bölüme yazmayı unutmuşlar. ŞOK ŞOK oldum. Memur arkadaştan rica ettim. Ankara'ya gönderilmeden raporu geri aldım ve bugün tekrar hastaneye gittim , yanlışlığı anlattım, rapor benim düzelmesini istediğim yerler düzeltildikten sonra tekrar onaylandı hemen binbir rica ile raporumu elden geri alıp vergi dairesine ulaştırdım ve memura teslim ettim.

İşte bizden rapor saklana saklana yanlışlıklarla Ankara'ya gidiyor orada yanlışlık ve eksiklik tesbit edilip geri gönderiliyor. Sonra uğraş dur bakalım..Kaybedilen zaman ve emekler ...
    Neyse raporum bu şekilde Ankara'ya gidecek bakalım sonucu merakla bekliyorum. Süreç takipte.....

Üye
    digifon Avatarı

Gerçek Adı
    enver
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    02:28
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam
    arkadaşlar benim de aynı durum dan müzdaribim 2, defa raporu ve film tahlil ne var sa gönderdim ankaraya 1 hafta oldu benim merak ettigim geriye dönük vergi indirimin den nasıl yararlanacagımız ben çalışmıyorum vergi indirimi için tnıdık bir firmadan 1 ay sigortalı gösterip müracat etmiştim toplam da 3 senedir ev de yatıyorum ama vergi indirimine müracatım 3 ay oldu ama bundan ön ce 2 yıl sgk da malülen için uğraştım ama raporum %49 u geçmedigi için malülen olamadım yani sonuçta ben 2009 dan beri ev de yatıyorum

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

canseven;

rapor arkasına
    özürlü memur olur, 2022 sayılı yasadan, gelir vergisi indiriminden ve özürlülük haklarından yararlanır yazmış benim raporumda yazmıyor şimdi ben bu sınava katılamayacakmıyım. ama vergi indirimim kabul oldu ankaradan.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Huku ,senin memur yine iyiymiş.Benimki aradığımda sürekli niye arıyorsun modunda.Gelince biz haber veririz diyor.İki gün arayla aradım.İlkinde yok dedi, ikincide geldi sevkini yazıp iadeli taahhütlü sana gönderdik dediler

Hani haber veriyordunuz?

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hasan Bey,
    Vallahi Allah razı olsun memur arkadaştan her türlü kolaylığı gösteriyor (akrabalığım da yok ama) ....

Raporum bir sonuçlansın gidip teşekkür edeceğim usulünce

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    arkadaşlar benimde sorum olacak biri birşeyler söyledi kafam karıştı vergi indirimi aldıgın zaman aldıgın günden itibaren doldurman lazım diyorlar yılını ve primini benim bildiğim geçmişe dönük sigortan ve yılarınında sayılması lazım bu konu hakkında bilğisi olan varsa yazarmı bülent abiiiiii burdamısın sen bilirsin böyle birşey varsa saçma olmazmıı

Sayfa 6 / 12 İlkİlk ... 2345678910 ... SonSon

Başlığın Etiketleri