Sayfa 2 / 12 İlkİlk 123456 ... SonSon
Toplam 172 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Ümit Kurtuluş Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bosna
    Alınan Beğeniler
    66
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İzmirde yaşıyanlar için

SİBİS::Sakatlık İndirimi Bilgi Sistemi

Tc numaranızı ve soyadınızı girin evrağınızın hangi aşamada olduğunu öğrenin

Üye
    fanfan Avatarı

Son Giriş
    09.02-2012
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

huku sen çalışıyor musun? yayınladıgın rapora baktım sen bu durumda vergi indiriminden yararlanabılyıormusun ?

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hasan Bey,
    Bugün vergi dairesine sorgulamaya gittim 25,11,2011 tarihinde hastaneden gelen raporum aynı gün kendi evrak teslim sisitemleri ile elden Kocaeli defterdarlığına gönderilmiş (APS değil ama daha hızlı)
    Defterdarlığı aradım 02,12,2011 tarihi ile ADİ POSTA yolu ile Ankara'ya gönderilmiş (APS değil) artık 10 günde varır

Memura niye APS göndermiyorsunuz dediğimde " Beyefendi günde kaç evrak gönderiyoruz biliyormusunuz maliye hangisi ile baş edecek" dedi

Süreç takipte....

Sayın fanfan,
    Şu an çalışıyorum, raporum onay için daha Ankara yollarında onaylandığı taktirde vergi indirim belgesini emekliliğim için kullanacağım.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende bugün aradım.Vergi dairesi 1 gün sonra ulaşır desede Ankara henüz ulaşmadığını,10 gün kendilerine ulaşmasının sürebildiğini iletti.Ama kendilerine ulaştıktan sonra beklmeden işleme alındığını iletti.Mevcutta ellerinde hiç bekleyen yokmuş.Hemen geldiğinde işleme alıp kurulda sonuçlandırılıyormuş diye bilgi verdi.

Elimden geldiğince süreci yazmaya devam edicem

Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Huku ben şunu anlamadım senin raporun benzeri bende vae ve bana hastaneden teslim ettiler. Sizinki neden kurumlar arası dolaşıyor. Hastaneden herkese teslim etmiyorlarmı. Birde ben işsizlik maaşı alıyorum vergi indirim işi nasıl olacak bilmiyorum. Raporuda bugün aldım.

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mustafa,
    Sen ne için(amaçla) rapor almıştın? Kurum sevki ile mi yoksa kendi müracaatınlamı direkt hastaneye gittin sana raporu elden verdiklerine göre kendin direkt müracaat ettin.
    Ben vergi indirim belgesi için müraccat ettim buda vergi dairesi aracılığıyla oluyor dolayısıyla rapor ilk önce vergi dairesine oradanda onay için Ankara'ya gidiyor ..Rapor Ankara'dan onaylandığında vergi indirimin onaylanmış oluyor ve ister durumun uygunsa çalışıyor istersen emekli olmak için bu belgeyi kullanıyorsun. Ben emekliliği tercih edeceğimden bu amaçla kullanacağım.

hasandonmez;

Hasan Bey , bugün bende aradım aynı cevabı banada verdiler..1 hafta sonra tekrar arayın..Ulaşıp ulaşmadığını bilemeyiz ancak sonucunu buradan öğrenebilirsiniz . Raporlarınız beklemeden hemen kontrole gidiyor.. dediler... Süreç takipte

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Haydı bakalım..Hangimiz daha önce yanıt alacağız bakalım

Üye
    nmy1013 Avatarı

Gerçek Adı
    NEDİM YILMAZ
    Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    23:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam: ben bir şey sormak istiyorum; bu uzun süreç içinde yani 3 yada 4 aylık süreç te bir işyerinde çalışıyor olmak mı gerekiyor ,yoksa giriş yap 10-15 gün sonra başvur gerekli belgeleri sağladıktan sonra işten ayrıl veya işten çıkartılma durumu nasıl etkiler bu süreci bilgi verebelirmisiniz teşekkürler.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

nmy1013;

Bu vergi indirimini ne amaçla talep ettiğinize bağlı olrak değişir.Amacınız indirim almaksa tabiiki bir işyerinde çalışıyor olmanız gerekir.Emeklilik ise talep sırasında çalışıyor olmanız gerekir.Ancak emeklilik başvurusu için zaten çalışmıyor olmanız gerekir.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sabah aradım.Hala merkez sağlık kuruluna evrak ulaşmamış.

Üye
    oguz020 Avatarı

Gerçek Adı
    Oguzhan
    Son Giriş
    21.08-2013
    Saat
    11:25
    Yaşadığı Yer
    elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sizin yıne ıyıymıs ben bu surecın hastaneden mal mudurlugune gıden kısmında sorun yasadım mal mudurlugune posta ıle gıden heyet raporunu acıp bakan memur bızde calısan bu ısımde bırı yok dıyerek gerı hastaneye yollamıstı

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benimkini doğrudan vergi dairesi Ankara'ya gönderiyor.Ama merkez sağlık kuruluna gelmeden önce evrak kayıtta 5-6 gün dinlendiriyorlarmış

Kadın ısrarla bizde şuan bekleyen hiçbir evrak yok.Geleni hemen işleme alıyoruz.Yeterki bize ulaşşsın diyor.

Beklemeye devam.Bakalım yeni yıl bana erken emeklilikle mi yoksa sancılı bir süreçle mi gelecek göreceğiz.Raporum % 40 Tam sınırdayım.Tek ümdim gastro entrolojiden alınan bir rapor olması ve eldeki verilere göre düşürmek için bahanelerinin olmaması.ama yine de sonuç kesinleşmeden bir şey söylemek mümkün değil..

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benım vergı ındırım raporumda uzun bır surecten sonra elıme ulastı elden teslım etmelerı soz konusu degıl posta yoluyla işyerine gelıyor... Bekleyen arkadaslara allah tan sabır dılıyorum tek guzellıgı telefonla onaylanmısmı onaylanmamıslı onu ogrenebılmemız

Üye
    fanfan Avatarı

Son Giriş
    09.02-2012
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

huku; senin raporunda heyet doktorları 4 tanemıydı raporun iyi hazırlanmış kullanım amacına tek tek yazılmış diğer hastanelerde böyle rapor hazırlasa iyi olur.

hayırlı olsun

Üye
    senveben Avatarı

Son Giriş
    22.11-2016
    Saat
    15:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bu konu ile alakalı bir kaç yazım daha olmuştu. 3 kere rapor almış biri olarak işin özü şu. Benim bulunduğum il için, Gelir Müdürlüğü sevki 1 saat hastaneden raporu almak ek bir teşhis ve uygulama yok ise 2-3 gün bu raporun sgk gönderilmesi 4-5 gün, il içi olduğundan sgk postayla gitmesi 4-5 gün işte bundan sonra zurnanın zırt dediği yer bütün problemlerin kaynağı sgk 3 raporumda da uyarılarım ve sürekli o işle alakalı kişileri telefonla rahatsız etmem sonucunda 1 - 1,5 ay sonra sümen altından çıkartılıp AMS Kuruluna gönderilen raporlar. Anakaraya varış 8-10 gün Ankarada sonuçlanması 1 veya en fazla 2 hafta yine 8-10 günlük posta macerası ve sgk. Toplamda sgk da sümen altında beklediği süreyi saymassam en geç 1,5 ayda işlem tamam 1 ayda sgk da beklediğini eklersen 2,5 ay.

Sayfa 2 / 12 İlkİlk 123456 ... SonSon

Başlığın Etiketleri