Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 6789101112 SonSon
Toplam 172 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    k.ergun Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Gebze
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Emekliliğin hayırlı olsun.

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Mustafa..

Darısı bu süreçte mücadele eden herkese...

Üye
    asi 23 Avatarı

Son Giriş
    11.03-2017
    Saat
    20:20
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlı olsun arkadaşım

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler Asi Prens ..

Darısı bu süreçte mücadele eden herkese...

Üye
    BaSKaN53 Avatarı

Gerçek Adı
    ALi
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Z.BURNU
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

Sevgili huku emekliliğiniz hayırlı uğurlu olsun inş. maşallah işlemleri çok çabuk halletmişşiniz, adınıza çok sevindim, bende 15/12/2011 dilekçemi verdim yazışmalar vs. Bagkur çok oyaladı neyse işlemi zar zor bitirdim, e-devlet sitesinden bakınca emekliyim, sağlıktandan faydalanıyorum,ama henüz maaş almış değilim,PTT yatacağı yazmasına rağmen henüz gelen giden yok,ama olsun bunlar tatlı heyecanlar,tüm gün bekleyen arkadaşlarımada Allah'cc hayırlısıyla nasip etsin inş. Sağlıcakla kalın.

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Huku tekrar hayırlı olsun.

Arkadaşlar, kendi durumumla ilgili şöyle bir gelişme var.Yeni görevime başladıktan sonra 10 gün kadar yoğun sırt ve boyun ağrıları çektim.Ağrılar dayanılmaz hale gelincede hastaneye gittim.Boyun fıtığı şüphesiyle MR çekildi.3 adet boyun fıtığı ve kireçlenme olduğu bir tanesinin ameliyatlık olduğu söylendi.Ancak hepsinden daha önemlisi omurilikte MYELOPATİ dediği bir hasar olduğunu ve bundan sonraki yaşamımda çok dikkatli olmam gerektiğini belirtti.Aksi halde felç riski taşıdığımı belirtti.Muhtemelen siroz hastalığını tesadüfen öğrenmemi sağlayan ve omuz çıkığı yaşadığım trafik kazasında bu hasar oluşmuş.

Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan var mı?

Üye
    salih_6071 Avatarı

Gerçek Adı
    salih
    Son Giriş
    01.04-2016
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaslar sizin sayenizde iyiki varsınız size helal olsun bu gün ankarayı aradım vergi indirim raporum %46 oran gittiydi %49 olarak olaylanmış cok mutluyum en kısa zamanda elime gecer gecmez hemen emeklilik işlemleri baslatacağım 1993 ssk giriş 5600 gün prim aynı iş yerinde 15 yıl 1 aydır çalışıyorum nasıl ne yapmalıyım nasıl emeklilik baslatacağım iş den nasıl ayrılacağım bu konuda yardımınızı bekli yorum sevgili kardeşlerim

huhu bu arada hayırlı olsun emekliliğin

kimse cvp yazmayacakmı arkadaslar

Üye
    huku Avatarı

Son Giriş
    15.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayırlı olsun Salih...

Ankara'dan böyle güzel haberler geldikçe sevincimiz ve umudumuz artıyor..

İlk önce raporun yazısının sana dönmesini bekle...

Sgk sitesinden primlerini kontrol et varsa diğer kurumlarda primlerin onlarıda kontrol et yada...
    sgk dan primlerini toplattır ve en azından sözlü onayı al .. sgk sitesinden alacağın maaşını kontrol et herşey normal ise ondan sonra işvereninle görüş..

Zaten emekli olacağından kıdem tazminatını alabilirsin ihbar tazminatı vermeyeceklerdir en azından işverenin iyi niyetli ve sende ısrarlıysan ihbarını da iste ( benim gibi) işveren seni çıkarmak (kurtulmak) istiyorsa ihbarını da verecektir (ben aldım) isteyenin bir yüzü kara.. Haydi kolay gelsin...

hasandonmez;
    Hasan bey teşekkür ederim...

Yeni öğrendiğiniz hastalıklarınız için üzüldüm araştırma yaptığımda sonuçta çok ciddi sorunlara yol açabilen bir hastalık olduğu anlaşılıyor. En yakın zamanda tedavi yollarına gitmenizi öneririm.. Tekrar geçmiş olsun

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün itibariyle fizik tedaviye başladık.Ancak araştırdığım kadarıyla hastalığım Servikal Spondilotik Myelopati.Ve araştırdığım kadarıyla cerrahi müdahale kaçınılmaz görünüyor.Açıkçası şaşırdım kaldım.Omurilikten cerrahi müdahale fikri çok sıcak gelmiyor.Ne yapsam bilmiyorum..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Bu tür ameliyat kararlarını birkaç doktorun görüşünü almadan vermemek lazım.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent bey, dediğiniz gibi araştırıyorum ve farklı doktor görüşlerinide almaya çalışıyorum.Araştırdığım kadarıyla geç cerrahi müdahale başarı elde etme konusunda sorun yaratabiliyormuş.

Bu arada bugün Haydarpaşa Numune Hastanesine yarım kalan sürece devam etmek için gittim.Tabii her zamanki gibi süründürme uygulamalarına devam edildi.Verilecek rapor açısından gerek olmadığı halde doktorun işgüzarlığı sebebiyle istenen endoskopi için 2 ay sonrasına gün verdiler.

Adam itiraz ettim.Yönetmeliklere göre hastaneniz 20 gün içinde bana heyet raporu vermek zorunda.Sen endoskopi için bana 2 ay sonraya gün veriyorsun dedim.Yapacak bir şey yok dedi.Nasıl ama?

Ama bu iş sonuna kadar gidecek.Bana % 40 altında oran verselerde devam edip, itiraz edip hepsini mahkemeye vericem.Kararlıyım.

Bana çektirdiklerini fitil fitil burunlarından getiricem..

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bir de kafama şöyle bir şey takılıyor.Şimdi bu adamlar tamamen keyfi olarak beni başka bir hastaneden rapor almak maksadıyla yönlendirdiler ve tebligat yaptılar.Ben bu tebligata uyup o hastaneden rapor alırsam itiraz hakkımı kaybetmiş olmaz mıyım?

Bunun yerine bende bir itiraz dilekçesi yazsam ve yönetmeliklere uygun olmayan bir şekilde yetkiniz dışında hakem hastane yönlendirmesi yapıyorsunuz.Üstelik tanı ve bulguların tam yazılması gerekçesiyle başka bir hastaneye yönlendiriyorsunuz.Oysa hakem hastane yönlendirme yetkisi sadece sağlık müdürlüklerinde, üstelik iki ayrı hastaneden iki farklı rapor oranı verilmesi halinde hakem hastane yönlendirmesi yapılması gerekirken, tek raporla hangi kanun ve yönetmeliğe dayanarak hakem hastaneye gönderiyorsunuz desem red bile verseler mahkemeye verebileceğimi düşünüyorum.Ne dersiniz?

Özürlü sağlık kurulu raporuna itiraz

MADDE 10 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporuna; özürlü, velisi veya vasisi veyahut raporu isteyen kurum tarafından itiraz edilebilir. İlgililer itiraz dilekçesi ve ilk özürlü sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğu ilin sağlık müdürlüğüne başvurur. İl sağlık müdürlüğünce, özürlü sağlık kurulu raporu alacak kişi en yakın farklı bir özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili hastaneye gönderilir. İtiraz edilen özürlü sağlık kurulu raporu ile itiraz üzerine verilen özürlü sağlık kurulu raporundaki kararlar aynı yönde ise özürlü sağlık kurulu raporu kesinleşir.

(2) Özürlü sağlık kurulu raporlarının farklı olması durumunda, Sağlık Bakanlığınca belirlenmiş olan hakem hastanelerden, kişinin ikamet ettiği yere en yakın bir hakem hastaneye, kişi yeniden muayene edilmesi ve özürlü sağlık kurulu raporu tanzim edilmesi amacıyla yine il sağlık müdürlüğü kanalıyla gönderilir. Hakem hastanenin özürlü sağlık kurulunca verilen kararı
    kesindir.

Merkez sağlık kurulunun teşekkülü ve yapacağı işlemler:
    Madde 10 – (Değişik: 18/8/1998 - 98/11697 K.)

Kurul, gerek görmesi halinde bu raporu bir daha incelenmek üzere raporu veren hastaneye iade edebilir veya hizmet erbabının çalışma gücü kayıp oranlarının tespiti için yetkili başka bir sağlık kuruluna gönderilmesini isteyebilir.

Gördüğünüz gibi merkez sağlık kurulunun hakem hastaneye gönderme yetkisi yok yönetmeliğe göre.Oysa son dönemde eksiklik sebebiyle iade edilip gönderilenlerin hepsi hakem hastane olarak yönlendiriliyor.Bu kurulun böyle bir yetkisi yok..

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim çilem bitmeyecek anladım artık.10 gün önce Haydar Paşa Numune Hastanesinde rapor sürecini tamamladığımı düşünüyordum.Bugün ise aradan 10 gün geçtiği için oranı öğrenmek üzere hastaneyi aradım.Bana raporumda gastroentereloji ile ilgili eksiklik olduğunu hastaneye eksiklikleri tamamlamak için gelmeme gerektiğini söylediler.Ya böyle bir şey var mı? Arayıp sormasam haberim bile olmayacak.Madem eksiklik var beni o gün neden gönderdiniz? Üstelik ben aramadan haberde vermiyorsunuz?Nasıl olacak bu iş bilemiyorum..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Kimse umursamıyor ki! Sen beklemişsin, kime ne!
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    anakin Avatarı

Gerçek Adı
    Hasan
    Son Giriş
    10.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bugün yine hastanedeydim.Son durum şu uyku bozukluğu % 10+ Kronik hepatit B % 30 şeklinde oranlar kesinleşti gibi..Ancak fizik tedavi doktorunun gazabına uğruyorum ve ne kadar konuştuysam ikna edemiyorum..Forma tanı kısmına yazdığı cümle şu : " c6-c7 extrude disk hernisi + myelopati + sağ kol flex. 4/5"

Peki bu tanının ardından oran kaç yazmış? "%0"

Şaka yapmıyorum arkadaşlar.Bu doktor ,beyin cerrahı olan doktor, diğer fizik tedavi doktoru kesin ameliyat diyor.Ve fakat iş oran yazmaya kalınca her şey farklılaşıyor.Kadına cetveli açıp gösteriyorum.Bakın hocam fizik tedavi ile düzelebilen fıtıklar dahi %8 oran cetvelde bana nasıl sıfır verirsiniz diyorum.Mantıklı bir açıklama yok.Tek bildiğim bu kadın bana oran yazacakken heyetteki ortopedi doktoru kafasını karıştırdı.Adam benim yürüyüş bozukluğuma baktı.Ama bu netice olarak bambaşka bir konu.Benim yürüyüş bozukluğumun olması ekstra değerlendirme konusu.Tablo 1.2 'den her halukarda oranı vermek zorunda.Ancak bunu kime söylediysem heyettekilerde dahil dinletemiyorum.Başka bir doktor var o oran verilmesi gerektiğini söylüyor.Ancak diğer doktor yazdığı ve imzaladığı için kendisi düzeltmeye yanaşmıyor.ne olacak şimdi bilmiyorum.Sonuç olarak % 37'de takıldık kaldık.

Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 6789101112 SonSon

Başlığın Etiketleri