Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    optix Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    19:38
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar

Sadece işitme kaybımdan dolayı engelli raporu aldım hastaneden bana Sağlık Kurulu Rapor'unun bir örneğini verdiler ancak bu raporu alırken yapılan odyo testinin örneğini vermediler!

Vergi indirimi işlemi için Defterdarlığa başvurdum istedikleri gerekli belgeler arasında bu odyo testi yoktu ancak forumda lavri arkadaşımız hastanenin odyo testini göndermediği için başvurusunun eksik evrak gerekçesiyle geri gönderildiğini yazmış.

Bu hafta içerisinde evrakları defterdarlığa teslim edeceğim sadece işitme kaybı ile vergi indirimi alan arkadaşlar bu odyo testinin evraklar arasında olup olmaması gereği hakkında bana bilgi verirlerse sevinirim, gereksiz yere sürecin uzamasını istemiyorum.

Üye
    çamlıca Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Raporu aldığınız hastaneden , işitme testinizin aslı gibidir onaylı bir kopyasını isteyin bence. Vermeleri gerekir.

Üye
    optix Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çamlıca;

Bende öyle yapayım diye düşünüyorum, aslında hastaneden yada il sağlık müdürlüğünden kendileri talep etmiyormu odyo testini?

Merak ettiğim benim gibi sadece işitme kaybı ile vergi indirimi için başvuru yapan arkadaşlar nasıl yaptılar bu odyo testi konusunu?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Raporda ODYO sonuçları yazılmış mı?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    optix Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Evet yazılmış.

Hz: 500 1000 2000 4000 Sağ: 75 70 70 75 Sol: 75 70 70 80. İşitme kaybı tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %41

Şeklinde.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Bu durumda bir sorun çıkmaz diye düşünüyorum.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Ankara'ya hiç güven olmaz bende gönderdiğimde yazıyordu Hz bilgileri tekrar yazı gönderdiler odyo testini istediler...

Üye
    optix Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Defterdarlığa gittiğimde memur arkadaş önce raporuna bakayım dedi ve kontrol etti sonra gerekli evrakları yazdı, odyo testinden falan hiç bahsetmedi!

Ancak yukarıda bahsettiğim gibi lavri arkadaşımızın buradaki yazısını okuyunca içime kurt düştü malum süreç uzun sürüyor, benimle aynı durumdaki arkadaşlar bu işlemler sırasında nasıl hareket etmiş öğreneyim dedim.

İlker;

O zaman ben işimi sağlama alayım gidip hastaneden aslı gibidir diye yazdırıp evrakların arasına koyayım, ne olur ne olmaz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Bak, en temizi o olur işte

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Aynen en temizi o şekilde olur..Yalnız dikkat etmeniz gereken bir husus ise başhekim tarafından imzalanmış olması fotokopi ise aslı gibidir kaşesi muhakkak baş hekim tarafından imzalanmalı..

Üye
    optix Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam Arkadaşlar konu anlaşılmıştır, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

Başhekime imzalatma kısmı beni baya uğraştırır herhalde ama 1-2 ay bekleyip tekrar başa dönmektense koşturalım biraz

Bu arada merak ettim İlker senin süreç ne kadar sürdü ayrıca yolladığın şekilde onaylandımı rapor oranı, sadece işitme kaybındanmıydı?

Üye
    optix Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar aklıma geldide bu benim göndereceğim rapor hakem hastane raporu gerçi üzerinde hakem hastane falan yazmıyor ama, bir farklılık olurmu acaba?

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

OPTİX,
    Ben ilk müracaattan 20 gün sonra eksik evrak için maliye tarafından arandım sonra eksik evrakları teslim ettim.Bu işlemden sonra 25 gün gibi bir süreden sonra iş yerime yazılı olarak bu hakkı kazandığım bildirildi.

Üye
    alligator Avatarı

Son Giriş
    20.06-2012
    Saat
    07:14
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaslar,
    benimde raporum ankaradan ek testler icin geri gonderilmis. gecen gun hastaneden istedikleri testleri yaptirdim .

500mhz -1000- 2000- 4000 mhz deki isitme seviyelerinin bildirilmesi istenmis.

sag kulak =100db-100db-90db-95db
    sol kulak = 80db-75db-70db-70db

bu sonuclarla raporumun dusurulme imkani varmi?

simdiden hepinize tesekkur ederim.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    alligator,
    Raporunuz % 52 olarak onaylanıp gelecektir.şimdiden hayırlı olsun vergi indirim hakkınız..

Sayfa 1 / 3 123 SonSon