Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    biribenidurdursun Avatarı

Gerçek Adı
    KAYA
    Son Giriş
    13.08-2013
    Saat
    13:47
    Yaşadığı Yer
    bir orda bir burda
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    çalıştığım kurum yazı göndermiş vergi indirimi için % 44 olan raporumla yanlız ben anakraya rapor gidecek sanıyordum şimdi yeniden hastaneyemi gideceğim ankaraya sevk edin dedim yok olmaz sana en yakın hastaneye gitmek zorundasın dediler raporum oranımı düşürürlerse ne yapmam gerekli şimdiden tşk ler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Elinizde yakın zmanda alınan bir rapor varsa, defterdarlık o raporu kabul eder: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Eğer raporunuzu Maliye düşürürse, dava açarsınız: http://www.engelliler.biz/forum/saka...me-karari.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye

Gerçek Adı
    KAYA
    Son Giriş
    13.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bir orda bir burda
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2010 yılının nisan ayında aldım raporu yanlız maliye hastaneye sevk ediyor kayseri devlet hastanesine git dedi yok ankara olsun dedim oyle bir şansın yok diyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Elinizdeki raporu neden kabul etmiyor Maliye? Elinizdeki raporu kendi başınıza mı almıştınız, yoksa bir kurum sevki ile mi?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye

Gerçek Adı
    KAYA
    Son Giriş
    13.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bir orda bir burda
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işkur aracılıgı ile aldım işkura muracaat ettim onlar sevk etti

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

O raporu kabul etmek zorunda defretdarlık. Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın bu konudaki görüşü çok net. Başvurduğunuz yerdeki görevlileer bir zahemt GİB web sitesine baksınlar:

Başka amaçlarla alınmış raporlar sakatlık indiriminde de geçerli midir?
    Sakatlık indiriminden yararlanmak için genel uygulama ilgilinin rapor almak üzere gerekli belgelerle ilgili müdürlüğe başvurması, ilgili müdürlükçe hastaneye sevk edilerek rapor aldırılması olmakla birlikte; vatandaşların mağdur edilmemesi için diğer kurumların sevki sonucu aldıkları raporlarla (rapor aslı veya noter onaylı) ve gerekli diğer belgelerle birlikte ilgili Müdürlüklere başvurabilmelerine imkan sağlamaktadır. Bu uygulama ile kişiler yeniden rapor alma külfetinden kurtarılmaktadır.

Üye

Gerçek Adı
    KAYA
    Son Giriş
    13.08-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bir orda bir burda
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkdaşlar benim 2008 yılında 5 yıl ugraş neticesinde almış oldugum üst extremite (her iki kolda avuç içlerinin açamama ) %44 oranlı raporumla vergi nidirimine başvurdum fakat hakem hastaneye sevk ettiler ve biliyrum ki hakem hast. ban rapor vermeyecek çünkü sorunumu dile getiremiyrum ifade edemiyorum özrümü yüzde sıfır deyip gonderiyorlar aldıgımda beni anlayan bir doktor çıktı oyle aldım şimdi bende hakem hastaneye gitmek istemiyrum fakat maliyeye raporun aslını verdim onarda ankaraya gonderdi fakat maliyeye geri gelmemil bu raporumu geri nasıl alabilrim ömss ye gircem çünkü tşk ederim..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

Başvurunuzu geri çektiğinizi ve raporu geri istediğinizi beyan eden bir dilekçe ile başvuru yapın. Bir sorun olmadan rapor geri verilecektir diye düşünüyorum.

Üye
    Av.Deniz Demir Avatarı

Son Giriş
    27.02-2013
    Saat
    14:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhaba, ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK'in
    14. maddesi uyarınca raporu veren hastaneye müracaat ederek tasdikli bir örneğini almaya hakkınız var. Bence rapor fotokopisi ile başvurun.
    Öte yandan; Maliye Bakanlığı'nın raporda yazan oranı değiştirmeye yasal olarak hakkı yoktur. İtiraz edebilir ve başka bir hastaneye sevk edilmenizi isteyemez.
    itiraz üzerine farklı hastane tarafından verilen yeni raporda yazılı oran ile önceki rapor aynı ise rapor kesinleşir. Farklı ise Hakem hastaneden rapor almak gerekir.
    Bu hususta müvekkilim adına açtığım ve kazandığım bir dava var, bir yenisi ise yarın açıyorum. Danıştay'ın da bu yönde kararları mevcut. Bu hususla ilgili ayrıntılı bilgiyi Deniz Demir Hukuk Brosu isimli web sitemin makaleler bölümünde bulabilirsiniz. Saygılarıma