Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlr tekrar mrhb benimde mersin ünüversite hastahanasinde almış olduğum yüzde 74 oranındaki raporum ankarada vergi indirimi içn yüzde 51 re düşürlmüş bu konuda ne yapmam gerekiyr öneri ve görüşlerinizi bekliyrum saygılarım laayrıca not düşmek istiyorum mersin ünüversite hastahanesinin verdigi raporda zaten oranımı hastahade düşürmşlerdi yani (bürüt yüzde 97 iken net olarak yüzde 74 de düşürmüşlerdi ankarda ikinci düşüş neden acaba ?

arkadaşlar aranızda benim gibi rapor oranları düşen varmı (

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olmazmı hiç...benimde U olan raporum....2008 yılında..%26 düştü... haziran 15 de tekrar başvuruda bulundum...doktor R yazdı..merakla sonucu bekliyorum....benim işitmem tamamen sıfır..işitme sinirleri ölmüş....2 kulakta aynı...ama vergi indirimi alamamıştım...şimdi vereceklermi bilmem....

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım, Vergi indirimi amacıyla Gelir İdaresi Başkanlığına sunmuş olduğunuz yazı ekindeki raporunuz; bu daire tarafından düşürüledebilir, artırıladabilir. Örnek: Benim raporum % 68 idi. (Hastalığım: Fizik, Ortopedik, Kas Hastalıkları) Gelir İdaresi Başkanlığı Vergi İndirimi için bu oranı % 68 olarak aynen onayarak 2. Vergi dilimine tabi tuttu.

Bir başka örnek: Bir arkadaşımın raporu ise % 56 idi. (Hastalığı: Albino) Gelir İdaresi Başkanlığı Vergi İndirimi için rapor oranı: % 56. Fakat bu oranı % 56 olarak aynen onamak yerine, % 60'a çıkararak 2. Vergi dilimine tabi tutmuş...

Fakat bunu ne için ve neye göre yaptıklarını anlamış değiliz...

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

seher 35 öncelikle rahatsızlıgınız,dan geçmiş olsun diyorum ben tam 9 ay boyunca bu işlemlerle ugraştım ikisinde tamamen ret aldım 3 . de ancak verdiler ve 74 dü 51 re düşürerek ( sizin içinde inşallah hayırlısı olur diyorum şimdiden

senin anlattıgında daha garip bi durum kardeş bi anlam çıkarmak çok zor oluyor malesef

Üye
    benzeriaz Avatarı

Gerçek Adı
    yılmaz
    Son Giriş
    11.03-2016
    Saat
    21:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar benimde 2006 yılında bu yana sürekli ben alıyorum malıye düşürüyor sonumuz hangi sonuçla bitecek bilemiyorum ama oranları sürekli düşürüyorlar benim yüzde 46 dan yüzde 15 düşürdüler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:10
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bu düşürmenin yanlış olduğunu belirtip Maliye Sağlık yüksek kurulu tarafından yeniden değerlendirilmesi talebiyle sonuca itiraz edin:

Usulüne uygun olarak yetkili xxx hastanesinden alınmış %XX oranında işgücü kaybımın bulunduğunu gösteren raporumun Kurum sağlık kurulu tarafından %XX'e düşürüldü ve 2. dereceden değil 3. dereceden sakatlık indiriminden yararlanabileceğim tarafıma bildirildi (xx tarih ve sayılı yazınız).
    Konuyu düzenleyen yönetmeliğin İtiraz'ı düzenleyen maddesi gereğince bu işlemin yeniden değerlendirilmesini ve %XX raporumun onaylanarak 2. dereceden sakatlık indirimi hakkımın tanınmasını arz ve talep ederim

Konuyu mahkemeye taşıma hakkınız da var: http://www.engelliler.biz/forum/saka...me-karari.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sayın yayın genel yönetmeniz durumumla ilginiz içn tşklr öncelikle şu anki benim konuma gelince inanınki ben tam 1 yıla yakın oldu bu raporla ugraştım öncelikle malulen emeklilik için bu raporumla müracat ettim ve bana red geldi aynı şekilde yüksek saglık kuruluna itiraz ettim yine red geldi
    bu seferde vergi indirim belgesiyle emekli olmak içn müracat ettim maliyeye ve 3 ay sonra ban bu şu anki sonucumu gönderdiler tarafıma yani çok yoruldum resmi kurumlarla uğraşmaktan

şimdi benim sizinde bilgileriniz ışıgında öyrenmek istedigim konuya gelirsek eyer benim şuan itibariyle 3 . derecedende 2 derecedende emeklilik yılım ve günüm yetiyor yani sonuç olarak benim itiraz edim uğraştıgımı farz sayrsak yüksek sağlık kurulu tarafında 2 derce vergi indirimi talebimin kabul görmesi durumunda 2.inci ve 3. derece arasında maaaş olarak ne gibi bir faydası bana olur benim her iki derece içnde pirim günüm ve yıllarım tamamdır )saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Emekli maaşı açısından hiç bir fark olmaz. Sadece emeklilik zamanını değiştirir, o kadar:

2008 oncesi - %74 olan raporum Maliye'de %51'e düşürülmüş. Ne yapmalıyım?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

tşklr sayın yayın yönetmenimiz, şun göstermiş oldugunuz tablonun 2 sırarısndaki kiriterlere fazlasıyla uyuyorum (06 08 1191 05 o8 1994 arası ssk girişim var benim 3900 civarıda iş günüm mevcut )
    sonuç olarak itiraz yolunumu önerirsiniz yoksa emeklilik işlemlerime başlamamımı önerirsiniz (eyer maaaş olarak bi katkısı bana olmayacaksa 2 . ve 3 derecelerin )tekrar tşklr

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    959
    Verilen Beğeniler
    1.251

Geç bile kaldınız, hemen emekli olun ve maaşınızı almaya başlayın. 2. dereceymiş, 3. dereceymiş hiç önemli değil. Ne kadar erken emekli olunabiliyorsa o kadar erken emekli olmak lazım...

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ben bu siteyi ve platformu çok sevdim öncelikle bunu bi belirtmek isterim yayında emegi geçen bütün arkadaşlara şimdiden tşklr
    sayın yayın yönetmenimiz önerileriniz içn tşklr geregini derhal yapmaya buşlıycam bu hafta itibariyle bakalım mersin ssk .kurumu ne kadar süreçte tamamlıycak işlemlerimizi şimdiden bana kolay gelsin

geçen hafta bizim arkaşın da sonucu geldi ankaradan yüzde 68 oranını yüzde 39 düşürmüşler adaletmi bu şidi yani bakmadan görmeden astıgım astık kestigim kestik oluyor bu ankara saglık kurulun yokmu bu kuruma dur diyecek esaslı bir madde yada yasamız nolacak bu halimiz arkadaşlar

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bakın artık rapor vergi indiriminde düşerse mahkeme yolu acık bu konuda bir cok kazanlılmış hakkı geri almış arkadaşlarımız var emsal niteliğinde bu dava sonuçları ali tezelin sitesinde bile var bence arkadaşınıza söyleyin dava açsın bir akç ay içinde hakknı geri alır

Üye
    ilknurcebi Avatarı

Gerçek Adı
    İlknur Çebi
    Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    14:11
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Gaziosmanpaşa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABA NAZİSAM
    BENDE SİZİN GİBİYİM.SADECE GÖRME ENGELLİYİM.BENİMDE RAPORUM 2006 %90 İKEN BU YIL % 50"YE DÜŞÜRDÜLER
    ARADAKİ DÜŞÜŞ FARKINA BAKRSANIZ.BEN NERDEYSE İYİLEŞMİŞ SAPASAĞLAM OLMUŞUMŞİMDİ BU KONUNUN ÜZERİNE DÜŞÜLMESİ GEREKİYOR

BU KONUYLA İLGİLİ:

Raporun sonucuna itiraz;
    Yetkili hastane tarafından verilen Sağlık Kurulu Raporu’nun sonuçlarına itiraz etmek mümkündür.
    İtirazlar;
    Engelli kişiler,
    Engellinin velisi veya vasisi,
    Raporu isteyen resmi kurum,
    Tarafından yapılabilir.
    Kişi veya kurum bir itiraz dilekçesi ve Sağlık Kurulu Raporu’nun onaylı bir örneği ile yetkili hastanenin bulunduğu il sağlık müdürlüğüne başvurulur.
    İl Sağlık Müdürlüğü; kişiyi en yakın başka bir yetkili hastaneye gönderir. Buradaki sonuç ilk raporla aynı çıkarsa, verilen Sağlık Kurulu Raporu kesinlik kazanır.
    İkinci rapor ilkinden farklı çıkarsa, İl Sağlık Müdürlüğü kişiyi ikamet adresine en yakın hakem hastaneye gönderir. Hakem hastanenin raporu kesindir.

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ilknurcebi;

slm ilknurcebi arkadaşım öncelikle sizede geçmiş olsun temennilerimi, sunarım ropor düşüş konusuna gelecek olursak buradan kendimde bizzat ropura düşen mağdurlardan olup birkaç edindiğim tecrübelerimi aktarmak istiyorumm biz engelliler roporumuz ankaradan düştüğü zaman ne acı gerçektirki hep veryansını faturayı ankaraya kesiyoruz oysaki her engelli arkadaşımız raporunu eline alıp enine boyuna benim gibi incelese belkide topu bu kadarda ankaraya atmamış olacaz ve kısmende olsa magduriyet oranını biraz düşürme şansımız olacaktır en azından şu andan sonra rapor sürecine yeniden başlıycak arkasdaşlar bu konuyu dahada dikkate alsınlar derim birkaç örnek vermek gerekirse çoğumuzun raporları düşerken ankaradan tam tersi olaylarda olabiliyor mesela düşük olan rapor oranları ankaradan yükseltilmiş olarak geri dönebiliyor bunlar bi kaç örnek ama benim asıl anlatmak istedigim olaya gelirsek şayet burada not düşüyorum arkadaşlar yanlış anlaşılmasın çünkü asla ve sala ankaradaki sağlık kurulunu burdan savunma gibi bi niyetim yok asıl olay şudur ben bunu net olarak çözdüm kendi raporumu göz önüne alarak arkadaşlar burayı iyi takip etsin hani derizya hep ankara oranlarımızı düşürdü diye işte burada dikkat etmemiz gereken konu arkadaşlar raporlarımız ankaradan deyil raporumuzu aldıgımız HASTAHANE SAGLIK KURULUNDA DÜŞÜK OLARAK ELİMİZE VERİLİYOR burada magdur arkadaşlar şunu soracaklar şu an bu satırları okurken ?

nasıl diye işte şöyle oluyor şimdi heyete girdiniz ve (örnek o heyet sizin polio sekeli olan ayagınzdan dolayı yüzde 60 oran veriyor ve onaylayım size raporunuzu sunuyor ancak )yüzde 60 verdigi sakatlıgınıza yazdıgı açıklama bölümünde şikayetler yetersiz geliyor yani doktorların vermiş oldugu yüzde ile açıklaması birbirine uyuşmuyor hal böyle oluncada ankaradaki heyette yazılmış olan oranları dikkate almaksızın özürle ilgili şikayetleri özür oran cetvelindeki orana göre belirleyip hesaplama yapılıyor buradan yeni heyet raporu alacak arkadaşlara seslen,mek istiyorum her bölümden almış oldugunuz özür oranınızın açıklama bölümündeki şikayetlerinizi dikkatlice inceleyip özür oran cetvelindekilerle uyuşup uyuşmadıgına dikkat etsinler inanıyorumki ankaradan gelen magduriyetlerin sayısı biraz düşecektir anlattıklarımı özetlemek gerkirse doktorunuz oranları güzel veriyor fakat açıklama bölümüne verdigi orana uyan bi açıklama yazılmıyor bu sebeple ankaradaki saglık kuruluda oranı deyil açıklama bölümünü (YANİ HASTANIN ŞİKAYETLERİNİ ) baz alarak yeni oran belirliyor tekrar herkese geçmiş olsun

En kısa zamanda daha detaylı açıklama yapacağım buradan herkese slmlr olsun

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    fullmoongokturk;

arkadaşım günaydın öncelikle teşhislerin son derece dogru ve yerinde tabiri caizse bende enine boyuna olaya baştan sona inceledim ve ulaştıgım sonuç aynen şudur doktorlar oranları güzel yazıyorlar fakat ankara oranlara bakmıyor rapor üzerindeki hastalıkla ilgili şikayetler bölümünü inceliyor ankara ve bu durumda doktorların yazdıgı oranlara göre ( hastanın şikayetlerişikayetler) yetersiz geldiginden ankaradaki yüksek saglık kurulu tarafından hastanın şikayetleri baza alınarak özürlülük cetveline göre hesaplıyorlar not tam tersi de olabiliyor seninde bahsettigin gibi mesela yükseltilede biliyor yani bu durumda ortaya çıkan tablo şudur ankara sonuç itibariyle hastayı yani rapor sahibini görme şansı olmuyor hastalıkla ilgili rapordaki hasta şikayetleri neyse ona göre oran belirliyor buradan bir kez daha seslenmek istiyorum tüm rapor alacak arkadaşlara lütfen rapor alırken doktorların yazdıklaı oranların karşısındaki şikayetlerinizin o oranlarla uyuşup uyuşmadıgına dikkat etsinler en azından bu platforma üye olanlar bu radan cetvelleri inceleyebilirler herkese saygılar

hastalık teşhis bölümü ve oranlar mutlaka birbirine uyuşmalıdır rapor ankaraya gitmeden almış oldugunuz hastahane saglık kurulunda düzelttirme şansınız olursa eminimki ankaradaki yüksek saglık kurulu oran düşüremiyecektir not not not oran önemli dedeyil hastalıkla veya özürle ilgili konan teşhis çok ama çok önemlidir arkadaşlar çünkü ankara asla orana bakmıyor teşhislere bakıyor ve ona göre oran belirliyor

Sayfa 1 / 3 123 SonSon