Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    nazisam;

Bende teşekkür ederekten bir kaç cümle daha söylemek istiyorum. Rapordaki yazılan teşhislerinde hiç bir hükmü yok. % 52 raporu olan bir arkadaşımın raporunda açıklama yazısı bile yok iken bu raporu nasıl aynen % 52 olarak onamaya elverişli kılıyor onuda anlamadım. Acaba bir kısım insanın raporuyla başka bir daire, bir kısım insanın raporuylada başka başka bir daire mi ilgileniyor. Açıkçası utanç verici ve rencide edici bir durum söz konusu...

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

fullmoongokturk;

artk bu konularda bi mantık yürütemiyorum malesef helede senin yazdıklarına bakılırsa artık diyecek bişeyde bulamıyorum bu ankara o zaman engelliler üzerine yazı tura atıyor sanırım ya tutarsa misali

Üye
    ibo3535 Avatarı

Gerçek Adı
    İBRAHİM
    Son Giriş
    28.05-2017
    Saat
    15:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankaradakiler ne güzel yaw hmen herkezi bi kalemde iyi ediyorlar sihirli deynek mi var nedir adam yüzde oksan gidiyor yüzde 40 geliyor anırım deynek deyip gönderiyoalr işin şakası ama dava acılıp kazanıldığı halde bi düzeltmediler bu işi ya hastanedeki rapor kabul etmesinler hiç kendileri yapsın yada kendileri karışmasın hepsini illerde oluşturulan bi kurul olsun onlar yapsın hastayıda en azından görsünler kafan görmeden düşürüp gönderiyoalr millet ne umutlarle gönderiyor herkezi işinden emeklisinden ediyorlar

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ibo3535;

ibo arkadaşım ben düşünüyorumda bi hukuk devletinde bu ankara bunları rahat bi şekilde yapabiliyorsa NOT YANLIŞ ANLAŞILMASIN DA bunlarında elinde mutlaka bi dayanakları var diye tahmin ediyorum sonuçta bu ankaranın yaptıgı sıradan bişey olarak kabul edilemez asla çünkü bir çok insanın umuduyla vede maddiyatıyla kısacası engellinin gelecegiyle bir nevi oynuyorlar vardır bunların elindede hukuki bi tutar dalları diye tahmin ediyorum artık pess diyrum

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşitmem tamamen sıfır...kulak sinirlerim ölmüş ve amaliyatla cihaz takılmış..almam gereken oran belliyken ankaradan %26 geldi...bunun açıklaması nedir ...eğer bilgim olsaydı..itiraz ederek yada mahkemeye vererek. 2008 yılında emekli olabilecektim...Ankara benim kaç yıllık maaşıma ve gelerimin gitmesine sebep olduğu gibi ..bir engeli olarak yıllarca iş aradım ve çok zor günler geçirdim......Engelli olmayan..sapa sağlam kişiler rapor alarak emekli olabiliyr ken bizler gibi bu hakka sahip kişiler rezil ediliyorsa bu sistemde büyük yanlış var.....

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Seher hanım,
    Bende işitme engelliyim ve rapor oranın % 52 dir.Siz odyo testini yapar iken CI işlemcisini çıkarmadınız mı ? Bakınız ilgili kanun denemiş beraber okuyalım..Özellikle altını çizdiğim noktayı iyi okuyun ve tekrar maliyeden sevk alın ve yeni rapor alın sizin total işitme kaybına rapor oranınız % 52 olması gerekli..

1. Kalıcı işitme engeli: Bireyin yaşına göre normal kabul edilen işitme seviyeleri dışında kalan azalmış duyma hassasiyetini ifade eder.
    İşitmenin değerlendirilmesi sırasında işitme cihazları ve protezler kullanılmamalıdır.
    2. Kalıcı iki taraflı işitme engeli: Kişinin günlük yaşam aktivitelerini yapmasına engel teşkil eden iki taraflı işitme kaybıdır.
    İşitme engelinin belirlenmesinde kullanılan teknikler
    1. Her bir kulağa ayrı saf ses odyometrisi uygulayıp 500, 1000, 2000 ve 4000 Hertzdeki işitme seviyeleri kaydedilmelidir. Her frekans için işitme seviyelerinin her hastada belirlenmesi önemlidir. Aşağıdaki kurallar uç değerler için geçerlidir:
    a) Bir frekans için işitme seviyesi 100 dB den fazla ise seviye 100 dB olarak kabul edilmelidir.
    b) İşitme seviyesi normalden daha iyiyse, seviye 0 dB olarak kabul edilmelidir.
    2. Her bir kulağın cihazsız (işitme cihazı ve implantlar) olarak ölçülen dört frekanstaki hava yolu işitme seviyeleri desibel olarak toplanır.
    3. İşitme kayıplarının yüzdesini belirlemek için Tablo 1 kullanılır.
    a) Çift taraflı işitme kayıplarında her bir kulak için dört frekanstaki işitme eşik toplamları Tablo 1 deki yatay ve dikey sütunlardan kesiştirilerek bulunur.
    b) Tek taraflı işitme kayıpları için normal işiten kulak % 0 olarak kabul edilerek işitme kayıp yüzdesi belirlenir (saf ses ortalaması çocuklarda 15 dB’in, erişkinlerde 20 dB’in altında olduğu zaman normal işittiği kabul edilir).
    4. Kişinin özür oranını belirlemek için Tablo 2 kullanılır.
    5. Saf ses işitme eşikleri her bir frekans için belirlenemeyen hastalarda (çocuklar, mental retarde kişiler vb) objektif testler, beyin sapı odyometrisi (ABR), Auditory Steady State Response (ASSR), otoakustik emisyon (OAE) ve immitansmetrik bulgularla Tablo: 3 kullanılarak işitme engeli yüzdesi her bir kulak için belirlenir (tahmini işitme eşiği dört ile çarpılarak dört frekans tahmini eşik toplamı elde edilmiştir). Bu değer kullanılarak Tablo 1’den işitme engellilik yüzdesi hesaplanır.

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlker bey, haziran ayında tekrar müracat ettim...şimdi sonucu bekliyorum....bana %26 ...2008 yılında verdiler...ölçümüm nasıl yapıldığını hatırlamıyorum.....son ölçüm cihazsız yapıldı..ve raporlara eklendi..heyette doktorlar inceledi......şimdi sonucu bekliyorum....inşallah %52 gelirde bende hemen emeklilik dilekçemi veririm....

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Seher hanım,
    Haziran ayında rapor için mi müracaat ettiniz yoksa vergi ind. için mi vergi ind.için ise Çok uzun bir süre olmuş Maliyeye giderek sorabilirsiniz.Ben müracaat ettiğimde 45 gün içerisinde cevap almıştım maliyeden..

Üye
    fullmoongokturk Avatarı

Gerçek Adı
    Göktürk KARAGÖZ
    Son Giriş
    03.11-2017
    Saat
    23:51
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nazisam kardeşim;

Bizim ülkemiz çok güzel bir ülke ve yaşamaktanda burada bulunmaktanda mutluyuz belki ama şu devirde bile hala bir şeyler eksik ve durumlar bundan ibaret olduğu için işte bu şekilde olduğumuz yerde saymaya mahkumuz. Bir hastaneye gidiyorum % 68 alıyorum, diğerine gidip % 58... Bu işe bile akıl, sır erdiremiyoruz ki, Vergi indirimi için Ankara'yı anlamak, anlayabilmek mümkün olsun

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlker bey.... Haziran ayında vergi indirimi için müracat ettim (benim %55 raporum var diğer işlerimde onu kullanıyorum )ama 4 ağustosta heyete girdim....maliyeyi bir kaç kere arattım..evrak yoğunluğundan daha işleme girmemiş...beklemedeyim bu ayın sonuna kadar belli olur inşallah...bende önümüzdeki ay emeklilik için müracat ederim diye umuyorum tabikki...% 40 veya üzerinde oranım gelirse....

siteyi incelemem sayesinde ne yapmam gerektiği hakkında bayağa bilgi sahibi oldum..böyle bir site hazırladıkalrı için arkadaşalra teşekkür ederim....burası olmasa ben normal emekliliğimi doldurmak için bekleyecektim...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Seher hanım,
    Vergi ind.için çok uzun bir süre müracaat ettiğiniz birime gidip sormanızı tavsiye ederim..

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İlker bey, bugun ankarayı aradım daha işlemde olmadı söylendi..bende maliyeye gittim Haziran ayında müracatım olduğunu ama sonucun gelmediğini söyledim...dosyayı çıkardılar...Ankaraya 17.09.2011 evrakları gönderdiklerini ordan cevap beklediklerini belirtiler...beklemem gerekiyormuş....

Nazisam ..ben tarihi yanlış yazmısım...kusura bakmayın..17.*8.2011 de gitmiş...

İyi dilekleriniz içinde teşekkür ederim....

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

seher35;

seher hanım 17 09 2011 de evraklarınız ankaraya gittigine göre 10 cu ayın 15 den sonra ara ara ankarayı arayıp tc nosuyla sorun tahmini bir ay ile 45 gün içerisinde sonuçlanır ankadan iyi bi sonuç çıkar inşallah sizin adınıza şimdiden bol şanslar

Üye
    nazisam Avatarı

Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin /yenişehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

günaydın ilkerbey ve dün itibariyle ssk ya emeklilik işlemlerimi başlattımda kafama takılan bi husus oldu sizlerden fikir almak istedim bülent beyinde başlıgında belirttigi gibi (emeklilikte istenen evraklar )bölümünde bahsedilen 1 adet resimi benden istemediler sadece elimdeki vergi indirim belgemi aldılar tahsis talep formu doldurup imzalattılar bide işten çıkış bildirgemi istediler ve sen artık gidebilirsin gerisini biz halledecegiz dediler uygulamada bi eksiklik varmıdır resim istememeleri işlem sürecini engellermi ve tahmini ne kadar sürede sonuçlanıyor bu süreç mersinde emekli olan varsa bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşırsa seviniriz şimdiden tşklr

Üye
    KARA1 Avatarı

Gerçek Adı
    BEN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    merhaba inşallah hayırlısı olur. Bende bu ayın 6 sında baş vuru yaptım ve benden de fotograf istemediler nedeni ni sordun saglık karnesi olayı kalktıya onun icin istemiyorlarmış valla ne zaman işlemler biter diye sordugumda 1 -2 ay icerisinde sonuçlanır dediler şimdiden iyi emeklilikler

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon