Sayfa 17 / 17 İlkİlk ... 71314151617
Toplam 254 mesajın 241-254 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    22:40
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Ufukalp bey ilk sayfada belirttiğiniz şu yazınız gözüme çarptı (Çok fazla bir değişiklik olacağını sanmıyorum.
    Vergi indiriminde eski raporları genellikle kabul etmiyorlar.
    Vergi indirimi için tekrar başvurulduğunda ise hastane o rapora zaten oran yazmıyor sadece tetkik ve tahlil sonucu bulguları belirtiyor.
    Bu bulgular doğrultusunda oranı maliye belirliyor.) bunu sormak istedim vergi indiriminde eski raporu kabul etmiyorlar demişsiniz ne yönde söylediniz anlamadım.

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Ufukalp Mesajı Gör
    Çok fazla bir değişiklik olacağını sanmıyorum.
    Vergi indiriminde eski raporları genellikle kabul etmiyorlar.
    Vergi indirimi için tekrar başvurulduğunda ise hastane o rapora zaten oran yazmıyor sadece tetkik ve tahlil sonucu bulguları belirtiyor.
    Bu bulgular doğrultusunda oranı maliye belirliyor.
    Burada bahsettiğiniz vergi indiriminde eski raporları kabul etmiyorlar bunu açıklarmısınız.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    05.03-2017
    Saat
    03:45
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@Dost_26
    Sorularıma cevap vermediğinizde size tam olarak faydalı olmam mümkün olmaz, sorduğunuz şey çok genel, siz bilirsiniz ben de genel bir cevap verip geçerim.
    O cümlede söylemek istediğim; vergi daireleri genel olarak özür oran cetvelinin değiştiği 2010 yılından önceki raporları kabul etmiyorlar, hatta son yönetmelik tarihi olan 30 mart 2013 sonrası olma şartı koşanlar da var. Örneğin İstanbul vergi dairesinin web sitesinde konuyla ilgili istenen belgeler bölümünde bu şartı görebilirsiniz.

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp hocam vergi indiriminden eski raporları kabul etmiyorlar yazınızı anlamadım vergi indirim belgesiyle birlikte alınan rapormu yoksa vergi indirim raporu alıpta daha sonrasında vergi indirim belgesi için müracaatındamı geçerli olmuyor bunu merak ettim.

Peki 2010 yılından önceki hangi raporları kabul etmiyorlar vergi indirimi ve raporu sürekli olanları kapsıyormu?

Özür oranı cetveli derken özür durumundan mı bahsediyorsunuz?

@Ufukalp bey sizin bu açıklamanızı gözden kaçırmışım kusurura bakmayın... Siz vergi indiriminde eski raporlar geçersiz açıklamanız kafama takıldığı için sordum tekrar teşekkür ederim.

Yönetmeliğin 1.10.2008 de yürürlüğe giren bu tarihten sonra alınan hastane raporları vergi indirim almadan hastane raporları doğrudan işleme alınır diye yani 2010 yılı önce alınan hastane raporları geçersiz sayılıyor 2010 yılından sonra alınan raporlar geçerli bunu kastetmek istemişsiniz sanırım.

Suriyeli ve ıraklıları türkiye ye getirip kimlik verirler üstüne birde maaş bağlarlar ak saraylar yaparlar tirilyonluk zırhlı araç alırlar sonrada engellinin alacağı üç kuruş maaşa göz dikerler burada maksat parti tutup partizanlık veya siyaset yapmak değil maksatım kızdığım nokta engellinin haklarını yemeleri yazıklar olsun hak yiyenlere.

Üye
    kiyasettin Avatarı

Son Giriş
    20.09-2016
    Saat
    22:09
    Yaşadığı Yer
    ıstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

@Dost_26
    Bana Mantıksız geliyor bilmiyorum sizde aynimi düşünüyorsunuz.
    Engelli Kimlik karti alinca Aile ve Sosyal hizmetler Mudurlugu bizi niye Mevzuata göre verilmismi diye incelemez
    Veya IETT ücretsiz kart alinca IETT neden varsa Sağlık Kurulunda raporumuzu mevzuata göre uygun vermismi diye incelemez.Çünkü bu kurumlarin sağladığı şeyler maddi açıdan az şeyler değil.
    Neden Raporumuzda vergi indiriminden faydalanabilir yazısına rağmen Vergi Dairesi Kendi Sağlık kurulu tarafından orani mevzuatina göre inceleme ihtiyacı duyar anlamış değilim.Bu kurumun diğer kurumlardan ayricaligimi var,Böyle bir hak verilmişse biz neden hiç bir yerde göremiyoruz.....

Üye
    Dost_26 Avatarı

Son Giriş
    26.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KİRALIK DÜNYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Onları laf olsun diye söylüyorlar da ondan hak hukuk kalmamış artık bu memlekette başımızda sağlam güvenilir adaletli yönetim olmadığı sürece bu mevzuatlar böyle devam eder.

Engellilere verecekleri paraları kendileri yiyecekler de ondan artık bunlarda utanma arlanma kalmamış kurumlar başı boş bırakılmış bir sokak çocuğu gibi gelen giden kafasına göre yasa koyuyor ne yapalım verilmiş hakları elimizden alanların Allah bin kere belalarını versin kardeşim ahiretleri kötü olsun çoluk çocuğundan çıksın kurumlarda lakayitli çok memur var ellerine veriyorlar kumandayı siz yönetin diyorlar dağdaki çobanı memur yaparlarsa olacağı bu yazıklar olsun.

Bize verecekleri paralarla arapları besliyorlar ondan sonrada memlekette canlı bombalar çoğalıyor asker polis şehit oluyor onların umurundamı şurada hayata tutunmaya çalışan bir çok engellinin umutlarını ellerinden alıyorlar neymiş kurumun bühçesine ağır geliyormuş sen o kadar mülteciyi türkiyeye sok besle ellerinde kaliteli cep telefonu kaliteli elbise nereden geliyor peki bu değirmenin suyu haram olsun hepsine.

Üye
    salihyerli Avatarı

Son Giriş
    02.05-2016
    Saat
    07:37
    Yaşadığı Yer
    duzce
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaslar 1996 yilindan aldigim sisli etfal ve taksim hastanesinden aldigim raporum var fakat yeniden ise girmem gerekti bas vurdum ne vergi indirim var nede raporum gecerli yeniden basvurdum 2015 subatta 56 verdi onceki raporum 63tu ankara yok diyorsunuz var gitti ve bana kagit geldi 44 ike kabul etti hepsi hikaye kanun nerde neden uygulanmadi 63 raporum surekli yeniden istedi saygilar

Üye
    scoob Avatarı

Gerçek Adı
    scooby
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:33
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    10

@boselta08

@pps_977

Gecmis baya bur sure sonuc ne oldu?

mTalk'tan gönderildi

Üye
    pps_977 Avatarı

Son Giriş
    16.03-2017
    Saat
    16:34
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Uzun bir aradan sonra selam herkese . 2012 yılında başladığım dava süreci maalesef hala devam ediyor. 2014 yılında vergi mahkemesinde kazndığım dava , 27 aydır danıştay da sıra bekliyor. bimer defelarca yazdım , dilekçe ile danıştaya başvurdum . kimse tınlamıyor. dava açtığıma bin pişman ettiler. ( amaçlarıda bu zannedersem ) . Allahtan bisiklet için dua edeceğine , bisiklet çalıp af dilemek daha akıllıca heralde
    2014 yılında kazandığım dava sonucu emekli oldum . ama şu anda ne emekliyim , ne değilim. arafta kaldım. ne aldığım parayı kullanabiliyorum. ne geleceğe yönelik plan yapabiliyorum. Ayrıca kaybedersem yasal faiz denen bir belada beni bekliyor.

Kimseye umutsuzluk aşılamak istemem. fakat bence oranınız düşürlürse yeni rapor alarak olayı çözmeniz. Ben sönüşü olmayan bir yola girdim. adalete güvendim. gecikmiş adalet adalet değil. kaç sene daha beklerim bilmiyorum.

Bilgisi olan arkadaşlardan bundan sonra ne yapabilirim ? davayı hızlandırmanın yolu yok mu ? konularında yardımcı olursanız sevinirim.

Üye
    wax123 Avatarı

Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:19
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm yeni katildim bende
    ben vergi dairesine gittim vergi indiriminden Yararlanmak istediğimi söyledim ana işyerine verilmek üzere bir kağıt verdiler iş yerine götürdüm İş yerim bu kağıdı doldurdu ve vergi dairesine tekrar götürdüm Vergi Dairesi verdiği yeni bir kağıtla Devlet Hastanesi sağlık Kurulu'na başvurdum sağlık kurulunda yapılan gerekli işlerden sonra aldığım rapor yüzde 45 bu rapor benim elime bir nüshası verildi Buradan sonra izlenecek yol nedir Diğer nüshaları vergi dairesine mi gönderdi Vergi Dairesi Ankara'ya gönderecek mi Yoksa direk işyerine gönderip Bu işlem burada sonlanacak mı
    şimdiden teşekkurler.

Üye
    yanlizkurt06 Avatarı

Son Giriş
    27.02-2017
    Saat
    21:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

bende yeni yüzde 51 verdi hastane maliye aynen onayladı vergi indiriminden faydalanıyorum şuan

Üye
    wax123 Avatarı

Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işlem onay nekadar sürdü

onay islemi nekadar zaman aldi @yanlizkurt06

Üye
    arguz58 Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet Ali
    Son Giriş
    20.01-2017
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Av bey dava ne oldu yıl su an 2016 ? Ayrıca 2016 yılında alınan raporları da düşürüyor mu merkez sağlık?

Üye
    wax123 Avatarı

Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    tekirdag
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

45 raporum aynen onaylandı bilginize

Üye
    ABROX Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:29
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @wax123

raporunuz hangi hastalıktan dolayıydı

Sayfa 17 / 17 İlkİlk ... 71314151617