Sayfa 10 / 17 İlkİlk ... 67891011121314 ... SonSon
Toplam 255 mesajın 136-150 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Askıda Üyelik
    LaiLa Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Kalbimin attığı yerdeyim..
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Buna en çok ben sevindim 2010 yılından bu yana uğraşıyorum adamlar inat etti bende inat ettim tekrar başvuracağım...

Üye
    labrador Avatarı

Son Giriş
    11.06-2017
    Saat
    21:44
    Yaşadığı Yer
    ankara/gölbaşı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

30 mart 2013 tarihli resmi gazete de konuyla ilgili yönetmelikte değişiklik yapıldı ve işin ankara aşaması kaldırıldı.Yani bundan sonra vergi dairesine başvurudan sonra alınan sağlık raporundaki oran geçerli sayılacak....Ayrıca maliye bakanlığı incelenmesine gitmeyecek....bu değişiklik daha önce talebi reddedilen binlerce engellinin erken emekli olmasını sağlayacak......BU ALINTI BİR YAZIDIR....BUGÜN GAZETESİ, ÇALIŞANIN KÖŞESİ, YAZARI SADETTİN ORHAN'A AİTTİR.....MAİL ADRESİ:sorhan@bugün.com.tr

Üye
    ranaz Avatarı

Gerçek Adı
    sertan
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm labrador ben 2011 yılında %40 rapor aldım epilepsi hastalığından şimdi ben vergi dairesine müracat ederken almış olduğum bu rapor geçersizmi?

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    19:56
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar gerek ali tezel gerekse diğer yazarlar oturdukları yerden sallıyorlar haberiniz olsun....neymiş 30 mart 2013 tarihli resmi gazetede yayınlanan ve özürlüleri ilgilendiren 15 madde ye göre hastaneden alınan raporlar esastır diyor...evet esas ama vergi daireleri bu raporları kendilerine ulaştıktan sonra ankaraya yollamakla mükellefler...yani 30 mart 2013 te yayınlanan ilgili madde ile ondan önceki tarihlerde yayınlanan ilgili maddeler noktasına virgülüne kadar aynı...ali tezel neye dayanarak bunu yazıyor anlaşılır değil...bence o sadece 30 mart 2013 tarihli resmi gazeteyi okudu ondan önceki ilgili resmi gaztelere baksın 15. madde hep aynı...kaldıki bende 2 hafta önce hastaneden %50 sürekli ibareli rapor aldım ve ali tezelin yazısını okuyunca sevindim..ancak vergi dairesine gittiğimde oranın müdürü bana ilgili maddeleri gösterdi yayınlanan bütün değişik tarihli resmi gazetelerde 15. madde hep aynı ve bu madde diyorki hastanelerden alınan özür raporları esastır...tabiki esas ama ondan sonraki aşamada vergi dairesine ulaşan rapor ankaraya onaylanmaya gidiyor...son olarak diyorum keşke ankaraya gitmese de hastaneden alınan raporlar kesin karar olsa...ama maalesef burdan herkeze diyorumki sadece ali tezel değil birkaç ilgili yazar aynı şeyleri yazmış ama 15. maddeyi hiç mi hiç eskisi ve yenisiyle mukayese etmemişler.....milleti bedavadan gailayana getiriyorla haberiniz ola...

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Pekiiiii bunları yazan arkadaşlar Ali TEZEL'e de yazı yazıp "kardeşim sen böyle böyle yazmışsın ve söylemişsin iyi güzel de bizleri halen daha ankara merkez sağlık kuruluna yönlendiriyorlar " şeklinde mail gönderip de aldığınız bir yanıt oldu mu ? Eğer olduysa burada bizlerle paylaşırsanız bizler de memnun oluruz.. Bu arada Ali TEZEL beyefendinin ve diğerlerinin işkembeden atıp atmadıklarını resmi ağızlardan duymuş paylaşmış ve okumuş oluruz... Hadi bakalım.. Yeni rapor alan bir arkadaşımız vergi indirimi alarak emekli olmak için başvursun.. nitekim yeni rapor alan arkadaşlarımız var.. Madem ki evraklar ankara maliyeye gitti,giden evrağın fotokopisini Ali TEZEL'e gönderin ve SEN BİZLERE ANKARA MERKEZ SAĞLIK KURULU KALKTI DEMİŞTİN al sana yazı şimdi ne yapacağız bize cevap ver şeklinde bir yazı yazınız ve cevabını burada paylaşın biz de kimin yalan yalan söylediğini veya kanunları,yönetmelikleri yanlış yorumladıklarını bilelim.. Aslında en önemlisi Ankara Merkez sağlık kuruluna telefon edip YA KARDEŞ SİZ KALKTINIZ MI YOKSA DEVAM MI EDİYORSUNUZ diye sormak lazım bence...

Üye
    ranaz Avatarı

Gerçek Adı
    sertan
    Son Giriş
    14.07-2017
    Saat
    11:43
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm seranko,sorduğun soruya hitaben,
    1-ali tezel'e soru sorabilmek için onun banka hesabına para yatırman gerekiyor eğer maddi durumum iyi olsaydı bende böyle sitede siz arkadaşlara soru sorup bilgilenmek istemezdik sizleri de yormazdık.
    2-benim abim daha yeni rapor aldı ve müracat etti raporu ankaraya göndermişler sağlık kuruluna.cevap bekliyor.
    3-benim siz arkadaşlara sorduğum 2011 yılında almış olduğum %40 sürekli raporumla müracat edersem bu rapor geçerlimidir yoksa yenisinimi isterler.herkese slm sağlıcakla kalın.

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu konuda gazete köşelerinde yazı yazıp bizleri umutlandıran tüm yazarlara mail yazdım ama cevap veren yok...ranaz ın dediği gibi ali tezel soruları ücreti mukabilinde cevaplandırıyor yani kendisi kısaca ''para özürlü'' birisi.bu konuda hastaneden rapor istese % 100 para özürlüdür raporu alır....yaptığım araştırma sonucunda bugün itibarıyla vergi indirim almak için kişi çalıştığı işyerinden aldığı evrak ve dilekçe ile bağlı bulunduğu vergi dairesine gider,vergi dairesi kişiyi ilgili hastaneye sevk eder,ilgili hastane heyeti kişiyi değerlendirir ve sağlık raporunu düzenleyip bir orijinal nüshasını kişinin kendisine diğer nüshayı sevki taleb eden vergi dairesine yollar.vergi dairesi sağlık raporunu ankara sağlık kuruluna yollar...ankara sağlık kurulu incelenip değerlendirdiği bu raporu tekrar vergi dairenize yollar vergi dairesi ankaranın değerlendirdiği sağlık raporunu talebte bulunan işyerinize yollar ankaradan onaylanan rapor % 40 ve üzeri ise vergi indirimi hakkınız olmuştur..yeterli çalışma primininz ve sigorta süreniz var ise sgk nın onayladığı evrağı işyerinize verdikten sonra ilgili emekli olma aşamanız sonuçlanmıştır artık geçmiş olsun................

Üye
    ALİRİZA Avatarı

Son Giriş
    02.11-2016
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    ANTALYA/DENİZLİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar zaten hastaneden %40 ve üstünü balthazara göre rapor alabilirseniz zaten onaylanma olasılıgı çok yüksek.Hastaneden alamıyorsun ki zaten %40.Eski raporları gecerli saysınlar indirim belgeleri versinler bakalım yapabileceklermi.Sonato kardeşime katılıyorum boş işten sallıyor Ali efendi.Neymiş rapor verilirse sürekli olunca tekrar rapor istenmezmiş alakası yok.İstiyorlar arkadaş rapor için Hastaneye gitmekten korkuyoruz artık.Emeklilik hakkını kimlere kolaylaştırdıklarını biliyoruz.

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sürekli ibareli rapora nerede yeni rapor istediler ? dava konusu olur bu .Ama hastaneler artık zor veriyor haklısınız..çok soruşturma geçiren yerler var sahte olaylarından sonra.arkadaşıma %50 verdiler 2 kez Ankara dan döndü.

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

pembe yürekli arkadaşınıza verilen yüzde 50 raporu hangi hastalıktandı yazarmısınız..

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Romatoid artirit hastası..

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

allah şifalar versin arkadaşınıza bende 2 hafta önce üniversite hastanesinden koroner arter hastalığı sebebiyle % 50 aldım şu an ankaraya gitti bakalım ne olarak dönecek...içim şöyle rahat ankaraya evraklar gitmeden önce maliyede inceledim ve herşey tastamam eksik yok,birde koroner arter hastalığım (kalp hastalığı) kesin aması maması yok ef düşük çıktı o yüzden ankara bu rapora itiraz edemez diye düşünüyorum ama burası türkiye ne olur ne olmaz bekliyorum...

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

garip bir iş ğücü kaybı cetvelleri ve yorumlamaları var anlayamadık biz.Sizin için hayırlı haber bir an önce gelir ..

Üye
    sonato Avatarı

Son Giriş
    12.05-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

romotizma hastalığımı işgücü kaybı var anlamadım varsa özür cetvelinde nerde hangi sayfada yazarmısın

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ankara merkez sağlık kurulunun kalktığı ve artık raporların oraya gitmeyeceği,oranların düşürülemeyeceği konusunda birçok demeç veren Ali TEZEL beyefendiye az önce resmi olarak sordum... Ankara merkez sağlık kurulu kalktı mı ? Kalktıysa ne zaman kalktı ? Kalktıysa neden SGK halen daha oraya evrak gönderiyor. ? Yasal dayanak nedir ? 14 ocak 2012 ve 30 Mart 2013 tarihli yönetmelikler arasındaki fark nedir de basına bu şekilde demeç verdiniz ? diye sordum.. Cevabı burada sizlerle paylaşacağım...

Sayfa 10 / 17 İlkİlk ... 67891011121314 ... SonSon