Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mihrali Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/Seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar oranım 65 geldi.Bu oran 25 eylül 2010 dan gecerlı olmaktadır. Eylül 25 bu yana paramı alabilmem için geriye dönük bordro yapılması gerekmektedir.Geriye dönük yapamazsam sadece Ağustos ayından intibaren alacagım.Ağustostan intibaren KBS dedığımız sıstemden kurumum yapıyor... Ama geriye dönük nasıl yapılacağını bılmıyor... Bunun ilgili bilgi bulamadım... Yapan veya bilen bir arkadaşımız varsa paylaşabilir..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu konda muhasebe açısından bilgi verebilecek arkadaşlar var mı acaba?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mihrali Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/Seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar şöyle bir not buldum..

2011 yılı için sakatlık indirim tutarları;
    1.derece...700.-TL
    2.derece...350.-TL
    3.derece...170.-TL

Asgari ücretli ve en düşük agi tutarı 59,74.-TL göz önüne alırsak;

Brüt Tutar......................796,50.-TL
    Ssk Primiİ.......................111,51.-TL
    İşsizlik Kes.................... 7,97.-TL

Gelir V.Matrahı...............677,03.-TL (a)
    Sakatlık İndirimi.............170.00.-TL (b)

Sakatlık İndirimi
    Sonrası GV.Matrahı........507,03.-TL (a-b)

Hesaplanan GV.............. 76,05.-TL
    Asgari Geçim İndirimi..... 59,74.-TL

Ödenecek Gelir Vergisi... 16,32.-TL
    Damga Vergisi................ 5,26.-TL

Kesintiler Toplamı...........141,05.-TL

NET Ücret........................655,45.-TL

Bu konu üzerinde hale çalışmnalarım sürüyor..%40 indiriminde bir problem yok ödenecek gelir vergisi pozitif ve 20 mılyon cıvarında cıkıyor... Ama indirim %60 ve %80 üzeri olduğunda Hesaplanan gelir matrahı Asgari geçim indirimden düşük olduğundan bordorda -1 ile -5 arasında rakamlar cıkıyor, ya gelir vergisi hic kesilmeycek bu oranlarda ya da bir yerde problem var? onu çözdüğümde foruma Kendı tarafımdan veya bir Admin yardımıyla eklenecektır.. Bu bıze ve bıızden sonrakı arkadaşlara yardımcı olacaktır... En son olarak ta bu bodro Milli Eğitim Baknlığında çalışan personel ıcıdnır. dıger bakanlıklarda veya özelde de işe yarıyacak dıye sanıyorum..

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:44
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

yani vergi indiriminden yararlanmak için raporu aldığın tarihmi geçerli, yoksa ankaranın onayladığı tarihmi geçerli.ben raporumu 2011 1. ayda aldım ama daha ankaraya göndermedim.gönderirsem ve onaylanırsa hangi tarih geçerli olacak bilgisi olan varmı.memurlarda durum nasıl, bakanlıklar arasında fark yoktur zannedersem.

Üye
    metin türk Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende iş yerinden istedim resmen ugraşamayız dediler geriye dönük düzeltme felan vergi dairesine sormuşlar mecbur degilsiniz demişlerr sagolsunlar işyerine geliş tarihinde uyguladılar anca gitti 330 tl vermediler

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Banada aynısını yaptılar 3/4 aylık vergi indirimimi alamadım vermediler açıkçası dairelerde engelli dostu değillerki formülü söylesin verecek olan işyerininde veresi gelmiyor .

Üye
    mihrali Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/Seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben meb memur olarak görev yapmaktayım.. İşlemler baya bır zorladı kımse önceden böyle bırsey yapmadıgından Bordroyu oluşturmakta baya zorlandık.. Ama sonunda Meb te muhasebe bırımındekı ve mal müdürlüğündekı memur arkadaslarla ortak bır çalışma yaparak Bordroyu oluşturduk. Mal müdürlüğüne evrakları teslim ettim.. Eğer alacagım tutar hesabıma gecerse bordro ve ödeme emrini burda excel dosyası olarak paylaşacagım..
    İstenilen evraklar..

1-Bakanlıktan gelen Sakatlık ındırımındna yaralabılır yazısı.
    2- Geriye dönuk alınacak ayların bordrosu( benım ekimden -temmuz'a (10 ay) ayları
    3- 2 iki nusha ödeme emri (Ama sizler dörttane cıkarın Biri ilçe muhasebeye teslım ediliyor 2 si mal müdürlüğüne 1 de kurumunuzda kalıyor)
    4- Alınacak ayların (bende 10 ay vardı) Tutarını veren bordro.
    5- Kurumunuzdan Sakatlık indirimini alması ıcın üst yazı

Özel sektörde Nasıl işliyor bılemıyorum.. bU MEB tekı memur ve öğretmen arkadasların işini görür. Dedeğim gibi alacagım tutar hesabıma gırdıgınde buraya excel dosyası olarak ekleyecegim... Herkese kolay gelsin

Üye
    akg58 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    10:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

Geriye dönük banada vermek istemediler dilekçe ile başvurduğunuzda elleri mecbur vermek zorundalar. Ben dlekçe ile geriye dönük 3 aylık aldım bilginize bende meb personeliyim.Maliyedeki memurlar zimmet çıkar diye vermek istemediler ancak daha sonra öğrendimki, uğraşmak istemedikleri için böle demişler bende geriye dönük ödenmesi için bir dilekçe ile başvurdum verdiler aklınızda olsun.

Üye
    mihrali Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/Seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

dtkwa - Geriye Dönük sakatlık indirimini almak..?

crCPD - Geriye Dönük sakatlık indirimini almak..?

Üye
    yakamoz06 Avatarı

Gerçek Adı
    yakamoz
    Son Giriş
    30.03-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Mihrali
    Geriye dönük kuruşu kuruşuna alırsın eğer kurumun yapamıyorum diyorsa işin kolayına kaçıyor demektir. Çalıştığın kurumun bağlı olduğu saymanlıkta GELİRLERDEN RED VE İADE SERVİSİ vardır.o serviste çalışanlardan yardım alsınlar.Yada sen gidip saymanlıkla görüş. hangi tarihten geçerli olduğunu belgelemek için saymanlıktan gelen yazıyla birlikte dilekçe verip talep edeceksin o kadar.Eğer maliyeden gelen vergi indiriminde şu tarihten itibaren geçerlidir diyorsa ödemek zorundalar.

Üye
    mihrali Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana/Seyhan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim..Bizim sorunumuz Bodroyu yapmak VE sonunda bordoruyu yaptık ve gecen cuma teslım ettım.. ve dün öğle ıntıbarıyle para hesabıma geçmiş... Bu diğer Meb personeline Yarralı olacaktır... Ama Eklemiş olduğum bodruyu anlar ve ona göre yapar arkadaşlar... Çunku Formulleri yapmıştır.. Orda kişi sadece Aylık vergi Matrahını ve sakatlık tutarını değiştorecek..Gerisi otomatık olarak hesaplanıyor...

Ödeme emrinİn SUT bılgılerı Değiştirilecek...Kişi kendı kurum bılgılerını yazacaktır. Fonksiyonel kod ve ekonomık hesap kodu aynı kalcaka. sadece kurum kodu değiştırılecek... Diğer degiştirilecek yerle zaten görulmektedır...

Umarım arkadaşlara yardımcı olur... Burdan Anlaşılmıyorsa Bana Msn Adresımden Ulasabılırler onlara emaıl olarak atabılırım..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu arada dosyaları excel formatında indirmek için (ortadaki seçenekle Download edeceksiniz): https://rapidshare.com/files/1772900...k_indirimi.rar

Ayrıca dosyalar *.rar olarak sıkıçtırılmış halde. WinRar yazılımı bilgisyarında bulunmayan varsa: WinRAR archiver, a powerful tool to process RAR and ZIP files
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    akg58 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

Dikkatimi çektide benim maaş bordrosunda asgari geçim indirimi 0 gözüküyor, lakin ek ders bordrosunda asgari geçim indirimi alıyor görünüyorum. Bunun açıklamasını bilen varmı yada başka öğretmen arkadaşlar varmı aynı durumda olan.

Üye
    akg58 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

Kamuda öğretmenim ancak engelli olan ben değilim evladım engelli, bizim bordroda sakatlık indirimi diye bir ibare yok.

Üye
    akg58 Avatarı

Son Giriş
    29.07-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1. Dereceden, daha önce sormuştum bu meseleyi bana gelir vergisi kesilmediği için asgari geçim indiriminden de yararlanamazsınız demişlerdi, o sıralarda ek ders ve maaş bordrosunda AGİ 0 dı ancak 1-2 ay sonra ek ders bordrosunda AGİ almaya başladım 76 tl civarlarında her ay maaş ta AGİ yok ek derste var. Teşekkürler.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon