Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alphavile35 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    10:25
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam arkadaşlar.2007 yılının 3.ayında izmir alsancak devlet hastanesinden P rapor aldım(nörolojik görme problemi).raporum kalıcı.bende vergi indirimi için başvurmak istiyorum.erken emekli olabilmek için vergi indirimi şartmış. ?.12.1999 tan ssk girişim var ve 2100 primim var.bide maliyeden raporun düşük gelme ihtimalide oluyomuş.korktum açıkçası.bana biraz yardımcı olursanız sevinirim saygılar...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Büyük ihtimal ile elinizdeki rapor maliye tarafından kabul edilmeyecek yapmanız gereken çalıştığınız iş yerinden çalıştığınıza dair belge alarak Maliye (mükellef hizmetler birimine) müracaat edeceksiniz.Kurum sizi yeni rapor almanız için yetkili hastaneye sevk edecek %40 ve üzeri alır iseniz vergi ind. hakkı için evraklarınız incelenecek ve size 30-45 gün içerisinde yazılı olarak bildirilecek..

Üye
    alphavile35 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şöyle bişiey 1 ay önce normal olarak bi giyim firmasında sigortalı işe başladım.ordan çalıştığıma dair belge alabilrim herhalde.ama çalıştğım yerde 50 çalışanı yok.işkurda en az 50 kişide 1 veya 2 kişi engelli çalıştırılmak gerekiyo biliyorum ben.

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Hiç bir sorun olmaz bilhakis işveren için sgk ya az prim ödeme söz konusu...Evraklarınızı iş yerinden alarak hemen müracaatınızı yapın...

Üye
    alphavile35 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim kolay gelsin size...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Eğer 2007'de aldığınız rapor bir kurum sevki ile alınmışsa, elinizdeki rapor kabul edilecektir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alphavile35 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2007 de aldığım raporun üstünde ''muayeneye gönderen: a çalıştığı kurum b kişisel başvru'' bölümü var.benim raporumda çalıştığı kurum işaretli. bunumu kastettiniz acaba?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

İşte, vergi indirim hakkı için defterdarlığaveya başka bir hak talebi için bir devlet kurumna başvuru yapmısanız ve o kruum sizi hastaneye sevk etmişse, o sevkle aldığınız raporu defterdarlık kabul eder: Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın konuya dair görüşü
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    alphavile35 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben raporu özürlü kartı almak için başvurmuştum hastaneye.raporumda,görme sistemi:görmeler vo-0.3 vo-0.3 artmıyor,bilateral temporal hemianopsi. sinir sistemi: avm.nörolojik defisit yok.yazıyor

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Hastaneye kendiniz başvuru yaptığınızda raporu defterdarlık kabul etmez genelde... Şansınızı deneyin isterseniz, ama büyük olasılıkla defterdarlık kendisi sizi hatsneye sevk edecektir

Üye
    alphavile35 Avatarı

Son Giriş
    12.11-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bide anlayamadığım deftarlığa mı başvurmak daha iyi olur yoksa gelirler vergi dairesi mi.?