Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    onur1310 Avatarı

Son Giriş
    02.08-2011
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul / sultangazi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    meraba ben bim a.ş mazalarında özürlü kadrosunda calısıyorum raporumu ankaraya gönderdim rapor bana %42ile geri döndü ama işyeri vergi indiriminden yararlanmam için %45 olması gerekiyor dediler yanlışlıkla yatırdıkları vergi indiriminide geri istediler ne yapcagımı şarıdım ankaranın kabül ettigi raporu işyeri kabül etmiyor hakkımı nasıl araya bilirim yada gercekten % 45 mi gerekiyor ?????

Üye
    adiL cuni Avatarı

Gerçek Adı
    adiL cuni
    Son Giriş
    08.12-2013
    Saat
    01:51
    Yaşadığı Yer
    istanbuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş bende %40 özürLüyüm. bugün bi araba firmasına gittim. ötv indirimini sordum. oLmaz dedi..! nedenini sordum en az %44 %45 faLan oLman Lazım dedi.. ama bunu kesin oLarak söyLemiyorum dedi. ama siz yinede size yakın oLan bi vergi dairesine baş vurun. ve raporunuzu gösterin. ordan size 1 saat içinde yanıt geLcek. eğer faydaLanıyorsunuz derse, size bi beLge vercek o beLge iLe, indirimLi araçda aLabiLiyorsunuz, işyerindende faydaLanıyorsunuz, erken emekLide oLuyorsunuz.. sigorta başLangıçınız 2008'den sonra ise 20 yıLda emekLi oLuyorsunuz. 2008'den önce ise 18 2002'den önce ise 17 öyLe gidiyo işte sıraLamaLarı tam oLak biLmiyorum ama, akLımda kaLanı yazdım, ama sizde araştırın
    oLmazsa hastaneye rica edin %45 rapor aLmaya çaLışın..

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

öğrenmenin yaşı yoktur...
    okuyun forum başlıklarını sorularınıızın cevapları orda...

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

onur müdürün cahilin teki imiş %40 yeterli ısrar et daha olmadı şikayet et belkide şefin senin vergi indirimini cebine atı yordur 45 olucak diye bir şeyyok

adil sende işi bilmeyen bir baiye gitmişsin h sınıfı otomatik vites veya elden kumandalı diye rapor alman yeterli hastaneden raporun 30da olsa farketmez yeterki senin engelin vergi indirimsiz arac almaya uygun olsun her engelliye indirim yapmıyorlar bazı şartları var

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:12
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Onur;
    Eğer Ankara'dan %42 dediğin rapor maliye onaylı vergi indirimine ait raporsa,işveren yetkilisinin reddetmesine imkan yok.
    Çünkü Ankara'dan sadece rapor değil,işverene hitaben,çalışanın hangi dereceden vergi indiriminden faydalanacağını açıklayan bir belge de tebliğ edilir ve bu belgeye hiç kimse itiraz edemez.

Üye
    adiL cuni Avatarı

Gerçek Adı
    adiL cuni
    Son Giriş
    08.12-2013
    Saat
    01:51
    Yaşadığı Yer
    istanbuL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meseLa ben şöyLe bi ehLiyet raporu aLsam;
    ''SOL AYAKTA POLiO SEKELi MEVCUTTUR. H-A2 EHLiYET ALABiLiR. OTOMATiK ViDESLi ARAÇ KULLANABiLiR''
    bu ehLiyetLe ve %40 raporumLa ötv mtv kdv indiriminden faydaLana biLirmiyim..?

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet yararlana bilirsin

Üye
    seher35 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%40 ile vergi indiriminde yararlanabilirsin ama iş yerinin yaptığı ilginç geldi..amaçları ne...bir muhasebecinin bunu bilmediğini kabul etmek zor....bilmiyorsada araştırabilirdi....bence arkasını bırakmayın bu işte karışık şeyler var gibi....

Üye
    onur1310 Avatarı

Son Giriş
    02.08-2011
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul / sultangazi
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşlar ben raporumu ankaraya gönderdim ve rapor bana % 42 ile geldi 3. derece olarak benim sorum kahanma takılan raporun tarihi 21.03.2011 ankaradan gelen yazıda 05.05.21010 dan itibaren faydalandırılmasına gerektiği gelir idare daşkanlıgının 20.05.2011 gün ve 174169 / 050951 yazısıyla bildirildi
    bu nedenle adı geceninrapor aslı ilişikte gönderilmiş olup rapor aslını ücretliye tebliğ edilmesi ile başvuru 05.05.2010 tarihinden itibaren 3. derece sakat hizmet erbabı için tesbit edilmiştir sakatlık indirimi faydalandırılmasını rica ederim gelen yazı bu durumda ben toplu para alabilirmiyim iş yerinden 12 aylık vergindirimi şimdiden cevap yazan arkadaşlara teşekkür ederim.

Üye
    ozgur55 Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    22:32
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    vergi indiriminden yararlanmanız için % 40 iş gücü kaybı yeterlidir. kabul etmeyen kişiye dayanak noktasını sorun. neye dayanarak % 45 istiyorsunuz diye hakkınızı arayın.