Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 16 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aybah Avatarı

Gerçek Adı
    aylin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar.ben 2010 yılında özürlü sağlık raporu çıkardım k.b.b işitme %42 verdiler.şimdi vergi indirimi için başvurdum.eğer vergi indirimim düşük olursa benim özürlü raporum iptal mi oluyor.yani vergi indirimi için çıkardığım raporum mu artık geçerli oluyor.bütün haklarım gidiyormu?lütfen yardımcı olun

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Kazanılmış hiç bir hakkınız geri alınmaz...

Hangi hakları kastediyorsunuz mesela?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aybah Avatarı

Gerçek Adı
    aylin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi sürekli ibareli raporum var.vergi indirimi için başvurduğum da sanki yeniden rapor düzenleniyomuş gibi izlenim verdiler.hastaneleri bilirsiniz doğru dürüst cevap vermezler.sorduğum da eski raporun (özürlü raporu) sayılmıcak bu sayılıcak dediler.ama ben sadece vergi indirimi için başvurdum neden eskisi gidiyorki.eğer olmazsa vergiden muhaflığı kabul etmesinler.ama benim özürlü raporuma bişey oluyormu ki

engelli kadrosuyla çalışıyorum işimden olurmuyum vergi indirimi raporum düşük olursa.mesela vergi indirimi için %30 verdiler diyelim sadece vergi indirimi hakkım mı olmaz yoksa %42 lik raporumdan artık faydalanamazmıyım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

İşinizin riske girmesi söz konusu olamaz. İşveren için geçerli olan tek şey sizin onlara verdiğiniz rapordur. O rapor %40'ın üzerindeyse, sakat statüsünde çalışmaya devam edersiniz. Hatta, işyeri değiştirirken de elinizdeki raporla yeni işyerlerine başvuru yapabilirsiniz...

Sakat statüsünde çalışmakla defterdarlıktan vergi indirimi elde etmek ve sakat statüsünde erken emeklilk apayrı konulardır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    aybah Avatarı

Gerçek Adı
    aylin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için.fakat bana hastanede çalışan memurlar vergi için düzenlediğim raporun sonucunun 1 örneğini gelip al dedi.sonuçta kendileri Ankara ya yolluyolar diye biliyorum.evet yolluyoruz dedi ama eski raporun geçerli değil bu raporun geçerli dedi gel bir örneğini al dedi.insanları sinir etmek için ellerinden geleni yapıyorlar.odyometri sonucum yüksek fakat bera testi istedi vergi indirimi için Ankara benden ama nedense bera testim düşük çıktı anlamadım.benim korkum bera testi ne göre elimdeki raporu alıcaklar diye.bera testi çok fazla gerçeği yansıtmıyor diyolar şaşırdım zaten çıkan sonuca.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Yukarıda yazdığım gibi, varolan hakkınız asla zarar görmez. Sadece, eğer vergi indirim hakkı elde edemezseniz, erken emeklilik hakkından yararlanamazsınız o kadar.

Üye
    xeon Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    02.06-2016
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aybah;

Aylin,geçmiş olsun.Hastanede ki memurlar da bana aynı şeyi söyledi,eski raporun gecerliliğini yitirir dedi.Ancak eski ilk aldığı raporla yeni işe girenleri biliyorum.O konuda eski raporunu kaybetme.Anladığım kadarıyla ilk gönderdiğin raporda belirtilmeyen şeyler yada açıkça yazmayan teşhisler nedeni ile hakem hastaneye yönlendirmişler seni de.Ve yaptırdığın son tahlillerde raporunu düşürecek tespitlerden dolayı tedirginsin.Benimde aynı problem var.İlk raporu aldığımızda orada sürekli ibaresi geçiyor.bence sürekli olarak o rapor geçerli.

Üye
    soket Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hani tek rapor geçerli olacaktı tekrar tekrar rapor almaya gerek yoktu doğrusu merak ediyorum hangi rapor heryerde geçerli olacak.hani hastanenin verdiği rapor geçerli olacaktı niye ankara belirliyor hala rapor oranlarını.16 aralık 2010 yönetmeliği çıkalı 6 ay olacak hala en yetkili hastaneler bile uygulamıyor pek bi değişiklik yok diye geçiştiriyorlar.

Üye
    aybah Avatarı

Gerçek Adı
    aylin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki şimdi ücretsiz iett kartı için gittiğimizde kaybolduğunda ya da yenilemek istediğimiz de o rapora göre vermiceklermi?ya da hastaneden raporun aslı gibidir kaşeli örneğini almak istediğimizde vermicekler mi raporu elimizden alıcaklarmı?1 tane kaldı elimde ankaraya gitti bir tanesi.ankara geri yolluyormu çok merak ediyorum açıkçası.

Üye
    xeon Avatarı

Gerçek Adı
    soner
    Son Giriş
    02.06-2016
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Raporumun aslını gönderdim,aslı gibidir kaşelileri var sadece elimde.Ankaraya giden rapor gelmiyor.

Üye
    aybah Avatarı

Gerçek Adı
    aylin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hastaneye versem aslı gibidir yaparlar mı acaba?geçerli değil derlerse bi de.

Bülent Bey;
    ben ilk önce Yalova Devlet hastanesinde çıkarmıştım raporu %30 vermişlerdi bende itiraz etmiştim.beni hakem hastanesine yolladılar %42 yi burda aldım.ben raporu hastaneye verdiğim de kopyları lazım olduğuna Aslı gibidir yaparlarmı?başbakanlık kartı veya ücretsiz iett kartı kaybolduğunda ya da iett kullanım süresi dolduğu zaman tekrar çıkarmak istediğimizde eski raporla bir problem çıkarırlarmı?hastane kopyasını vermeme gibi bi durum yaparmı?vergi için olan rapora göre mi hareket ederler?kazanılmış haklarımız gitmez biliyorum da bu gibi taleplerimiz yerine gelirmi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hastaneden aslı gibidir nüshası alıp kullanabilirsiniz...

Üye
    aybah Avatarı

Gerçek Adı
    aylin
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%42 lik raporum vardı vergi için tekrar bir rapor istendi.hastane raporumu %24 e düşürmüş.şimdi %42 raporummu geçerli olcak % 24 mü?vergi indirimi olmayacak tamam.ama özürlü raporum devam edicek haklarım falan değilmi arkadaşlar.iş bulmam da bi sorun çıkmaz diye biliyorum inşallah öyledir.sonuçta vergi indirimi apayrı bir konu

fikri olan varsa cvp yazarsa sevinirim

Üye
    yep Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    16:38
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

en önemli olanı elinden almışlar emeklilik gibi yani siz şimdilik saglam gözüküceksiniz ve erken emekli olamayacaksınız diğer haklarınız devam eder

Üye
    soket Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tekrar soruyorum hastanenin verdiği rapor geçerli olacaktı tek rapor heryerde geçecekti özür oranına göre rapor verilecekti buyeni yönetmelik ne zaman uygulanacak bilgisi olan varmı,yoksa kara düzen devammı

Sayfa 1 / 2 12 SonSon