Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İşin içine psikiyatri giriyorsa, diğer konulardaki oranlar ne olursa olsun, kontrol muayenesi yazıyorlar. Bir sonraki rapor sürecinde psikiyatriyi iptal edip, sadece diğer alanlar için oran almaya çalışın.

Şimdi itirazla uğraşmak bana çok zahmetli geliyor. Onun için "seneye bakalım" diyorum
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba

Sürekli ömür boyu raporum olmasına rağmen SGK beni vergi indirimi alarak emekli olduğum için her seferinde kontrol muayenesine gönderiyor. Çünkü Ankara Maliye merkez sağlık kurulu öyle istiyor..
    Kontrol muayene tarihlerim her yıl (Bu yıl 3. olacak) e-devlet sisteminde görünmesine rağmen bu yıl görünmüyor. Konuyu SGK il müdürlüğüne e-mail ve fax ile soruyorum kontrol muayenen var ağustos 2013 de diyor. Peki daha önceki kontrol muayenelerim e-devlette göründüğü halde bu neden görünmüyor diye sordum,"Bizimle ilgili değil, E-devlet sistemi yöneticilerine sorun" şeklinde cevap geldi.
    Ben de e-devlet yetkililerine sordum Konunun kendileri ile ilgisi olmadığını sgk sisteme ne girerse onun göründüğünü ve sistemde hiçbir sorun olmadığını yazdılar.. Ben de bunu SGK ya ilettim. Aynı cevabı verdiler.. Kontrol muayeneniz var maliye böyle istiyor.. İyi de sistemde neden yok diyorum. Yine aynı cevabı veriyorlar..

Ben de az önce BİMER'e tekrar yazdım ve konunun derhal çözüme kavuşturulmasını yoksa direk Başbakanlık makamına fax çekeceğimi bildirdim.

Az önce de bu forumda avukat Adile hanımın seminerde söylediklerini okudum (Raporlar düşmeyecek vs..) Ben kime inanacağım şaşırdım kaldım. Allah rızası için bu konuda kim ne biliyorsa paylaşır mı ? Böyle bir sistem olmaz yaa.. İşkenceden başka birşey değil..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Maliye'ye gidip kontrol isteniyor mu diye sorun bir de. SGK otomatiğe bağlamış olabilir! Ne diyeceğimi bilemiyorum!

Maalesef, raporların Ankara'ya gitmemesi söz konusu değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Yasaklı Üye
    keremöz Avatarı

Son Giriş
    29.08-2014
    Saat
    22:10
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seranko merhaba adile hn seminerinde bende vardim sali günü oldu bende adile hn soru yoneltdim raporlarla ilgili aksaray vegi dayresini ariyoruz ankaraya sorun diyorlar ankarayi ariyoruz hayir raporlariniz buraya geliyor inceleniyor düsüp veya yükselmasini burada yapiyoruz diyorlar dedim adile hn da hayir onlar yalan soyluyorlar diyor bende senin gibi arada kaldim ne olacak bilmiyorum sadece bekliyorum bakalim ne olacak

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Konu ile ilgili olarak hiçbir bakanlık cevap vermiyor...
    BİMER zaten evrak havale memuru gibi olmuş.Gelen evrakları ilgili kurumlara gönderiyor,gelen cevapları (Tabii gelirse) yayınlıyor. Kim ne yapacağını bilemez bir durumda maallesef.. Avukat Adile hanıma mı,Ali TEZEL'e mi,SGK'ya mı,Maliyeye mi,çalışma bakanlığına mı,Aile ve sosyal işler bakanlığına mı yoksa kendimize mi inanalım bilmiyorum. Bu zeka özürlülerin yüzünden iyice paranoyak olduk çıktık.
    Devlet kendi eli ile imzaladığı ve yayımladığı yönetmelikleri,genelgeleri uygulamıyorsa kimi kime şikayet edeceksin ? Böyle saçma ve salaklıklar yüzünden binlerce özürlü sinir savaşı yapıyor hergün. Adile hanım Ankara Maliye'nin yalan söylediğini iddia ediyorsa Maliye Bakanlığı gelirler genel müdürlüğüne noter kanalı ile bir yazı yazar,hangi kanun veya yönetmeliğe göre merkez sağlık kurulunun halen çalışmalarına devam ettiğini,oranları düşürdüğünü sorar .. Kiii ben avukat olmadığım halde bunları birçok kez yaptım ve hepsine de cevap aldım.. Kendisi de bizler gibi engelli olan Adile hanım avukat kimliği ile sanırım bazı noktaları bizden daha çabuk aşar. Ben kendisini internette çok aradım telefonunu vs.. Ama bulamadım.. varsa bana verirseniz bir de ben görüşmek istiyorum kendisi ile..

Böyle bir Devlet anlayışı ve zihniyeti olmaz. Devletin görevi vatandaşına hizmet etmek ve onun en doğal olan yaşam hakkını en iyi kullanmasını sağlamak,ona önderlik etmek,yol açmaktır.. Bizde tam tersi. Ne üdüğü belirsiz bir sosyal güvenlik uzmanı (Kiii devlette yıllarca çalışmış) adeta kendini Devletten üstün görüyor ama kendisine belki 10 kez sorduğum sorulara (konu ile ilgili) cevap veremiyor.. Çünkü parasını alamayacak Adama soru sormak ücretli ya.. O da haklı kardeşim.. Devlet Devlet olmadıktan sonra o da açıklardan faydalanıyor kendisine menfaat sağlıyor hepsi bu.. Gelsin paralar... Adile hanıma ulaşabileceğim bir iletişim bilgisi varsa alabilir miyim ? Haa.. bu arada BİMER'e 3 gün önce yine yazdım.. Bu ne rezalettir sorunumu kimse dinlemiyor,direk olarak başbakanlık makamına olayı ileteceğim dedim.. Halen cevap yok ..

Üye
    seranko Avatarı

Son Giriş
    22.06-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    gel de çıldırma

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12