Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sealee Avatarı

Son Giriş
    27.07-2011
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar benimde buna benzer bir sorunum var.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    2001 yılında aldığım %45 görme kaybı (Süresiz) raporum var ama vergi dairesi bu raporu kabul etmiyor ve yeni tarihli rapor istiyor. Böyle birşey istemeye hakları var mı? yoksa bu işi yokuşa sürmenin diğer adı mı? Haklarımı yasal yoldan mı aramalıyım? Tavsiyeleriniz nelerdir? Teşekkürler.

Üye
    krall1974 Avatarı

Son Giriş
    11.01-2014
    Saat
    09:17
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2001 yılında aldıgınız rapor vergı ındırımı raporumu yoksa baska bır rapormu
    vergı ındırımı raporuysa gerek yok BENIM ANLADIGIM KADARIYLA SIZ vergı ındırımı için rapor almamamışsınız
    şimdi vergi indiriminden yararlanmak ıstıyorsunuz
    vergıdaıresıne gıdıp eskı adı vasıtalı gelırler olan simdiki adı anlaşmalı uygulama bolumu olan bolume bas vuracaksınız
    onlarsizi devlet hastane sine sevk eder oradan aldıgınız rapor (tabi alabilirseniz) geçerli olacaktır

Üye
    Norman Avatarı

Gerçek Adı
    Cem
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    09:53
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

evet var vergi indiriminden faydalanmak istiyorsaniz isteyebilirler çünkü o raporun üstünden 2 tane yönetmelik degişti ve çok eski 10 senelik rapor

Üye
    sedat76 Avatarı

Gerçek Adı
    sedat
    Son Giriş
    09.08-2012
    Saat
    23:27
    Yaşadığı Yer
    muş
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar ben bununlar ilgili forumda konu acmıstım 2001 yılında aldıgım yuzde 40 oranında süreklidir ibareli raporum var.2010 yılında özürlü personel sınavıyla muş mem yerleştirildim.bende aynı seyi yasıyorum.defterdarlık göndeririz genelde oran maliye bakanlıgından düşürülüp geliyor 2006 daki yasadan sonra kurul raporunda kriterler degiştirildi yani aynı özür oranını cıkartmak cok zor bakın işe alırken özürlü kadrosuyla aldılar ama vergi indirimi ve erken emeklilik hakkından faydalandırmıyorlar.tekrar hastaneye gidip aynı raporu vermemelerinden korkuyorum.doktorda öyle dedi genelde düşük cıkıyor.arkadaslarımın önerisi.eski raporunuzu bakanlıga göndersinler.bırakın red gelsin.sizde idari mahkemeye basvurun..bekliyorum bende..

Üye
    sealee Avatarı

Son Giriş
    27.07-2011
    Saat
    14:28
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim arkadaşlar çok makbule geçti.