Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akdeniz Avatarı

Son Giriş
    21.09-2011
    Saat
    20:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    5 yaşinda yüzde 60 agir özürlü oglum var annesi bakım aylıgı aliyor

ssk li işe başladım çocugun adına ben ssk dan vergi indirimi alabilir miyim ?

mevcut olan rapor gecerli mi ?

nereye başvurmam gerek alabiyursam

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Evet, alabilirsiniz. Bunun için işyerinizin bağlı olduğu defterdarlığa başvuru yapmanız lazım: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    Elinizdeki raporun tarihi nedir? Raporun kabul edilmesi için ısrarcı olun. Ama defterdarlık kendi sevki ile hastaneden yeni rapor almanız konusunda ısrarcı da olabilir...

%40-59 rapor ve ona istinaden 3. dereceden sakatlık indirimi alırsanız aylığınızda 25 tl, %60 ve üzeri raporla 2. dereceden sakatlık indirimi alırsanız maaşınızda 50 tl artış olur.

Not: Unutmayın, sigortalı bir işe girdiğinizi ve gelirinizi evde bakım aylığı aldığınız sosyal hizmetler müdürlüğüne bildirmekle yükümlüsünüz. Yeni geliriniz yeniden hesaplanacak kişi başına düşen gelir hesabına dahil edilecek ve öngörülen 380 TL'nin üstüne çıktığı tespit edilirse de evde bakım aylığınız iptal edilecek. Evet, maalesef bu kadar haksız bir durum...
    Konuya dair detaylar: Evde Bakım Hizmeti/Aylığı
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    akdeniz Avatarı

Son Giriş
    21.09-2011
    Saat
    20:17
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

elimizdeki rapor süresizdir

daha önce asgari ücretli calışirken sosyal hizmetlere bildirmiştim maaş bodrosu vermiştim sonra işten ayrıldım 2 sene sonra tekrar işe başladım yine asgari üçretten calışıyorum acaba bu durumda yine sosyal hizmetlere bildirmem lazım imi

benim işyerim baglı bulundugu defderdarlık ankarada ama ben elazıgda çalişiyorum şirket ankarada bu durumda ne yapmam lazım ankarayamı gitmaam lazim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Her koşulda bildirmeniz en doğrusu...

http://www.engelliler.biz/forum/saka...vuracagim.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...