Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mcengiz Avatarı

Son Giriş
    26.01-2013
    Saat
    01:05
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba
    Bugün sakatlık indirimi raporumun hastaneden vergi dairesine gidip gitmediğini sormak için daireye gittim fakat memur bana yeniden sevk yazısı verip tekrar hastaneye gideceğimi söyledi ve yazılar için 20 nisanda gel dedi. gerekçe olarak yönetmeliğin değiştiğini söyledi

Ancak raporum daha geçen hafta çıkmıştı ve bana göre yeni yönetmeliğe göre düzenlenmiş olmalı aynı sorunu yaşayan yada konu ile ilgili bilgisi olanlardan görüşlerinizi rica ediyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Olmaz öyle şey! 1hafta önce aldığınız raporu kabul etmek zorundalar. Sakatlık oranlarını belirleyen yönetmelik Aralık 2010'da yayınaldı ve size verilen rapor da o yönetmeliğe göredir zaten.

Kesinlike müdüre çıkın ve itiraz edin... Dahası, orjinal raporu dahi vermeyin, noter tasdikli nüsha verin. Orjinal sizde kalsın.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mcengiz Avatarı

Son Giriş
    26.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim tavsiyenize uyacağım

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

memur arkadaş biraz geçmişte kalmış galiba..yahu bu zihniyetten nefret ediyorum.hemen tez elden birşeyler uydur ve başından salla...ayıptır yahu.belkı konuyla bir alakası yok ama bende ankaradan eksiklik için gelen raporumu tamamlattırmak için tekrar hastaneye gönderildim.hastaneyi aradım durumu ızah ettım sağlık kurulundan tekrar randevu almama gerek varmı dedim.adam zaten zorla konuşuyor var dedı ve kapattı.randevuyu aradım 9 gun sonraya gun verıyor.kapattım telefonu ertesı gun gıttım hastaneye evragımı verdım ve ıslerımı hallettım.eğer adamı dınleseydım en az 15 gun daha kaybım olacaktı.ne dıyeyım allah yar ve yardımcımız olsun

Üye
    mcengiz Avatarı

Son Giriş
    26.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese merhaba
    durumu kısaca özetlemek istiyorum yeni aldığım raporu vergi dairesi il başkanlıgına gönderdi fakat değişen yönetmelikle birlikte sakatlık raporuda yeni formatla değiştirilmiş bu yüzden raporumu ankaraya göndermeden geri gönderdiler bende alıp hastaneye tekrar başvurdum ancak hastane sağlık bakanlığı medula sistemindeki ulusas özürlü sistemindeki rapor formatını değiştirmediği için sadece durumu anlatan bir üst yazı verdiler
    tekrar vergi dairesine gittim ve durumu anlatıp evrakı iade ettim onlarda il başkanlığına göndereceklerini söylediler ankaradaki merkez sağlık kurulunu aradım ilgili kişi o üst yazıyla başvurumu yapabileceğimi söyledi ve kararı kurulun vereceğini söyledi ancak iş yine aydın daki il başkanlığına kaldı
    bu durumda başka üyemiz varmı bu durumu yaşayan larla tecrübelerini paylaşmak isterim ayrıca tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Böyle bi uygulamayı ilk kez duyuyorum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mcengiz Avatarı

Son Giriş
    26.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam
    nihayet raporum önce il gelirler başkanlığına ordan sorun çıkmazsa ankara merkez sağlık kurulunagönderiliyor ancak takıldığım noktalardan birisini size aktarmak istiyorum
    ben raporumu diabet ve buna bağlı göz rahatsızlıklarımdan aldım göz için tedavi ve ölçümler raporlar tamam ancak tip 1 şeker hastsalığımda iç hastalıkları doktoru hiç bir muayene ve ölçüm istemedi kullandığım ilaçlara bakıp bir kaç soru sonrası %40 raporuma yazılmış göz içinde %52 toplamda % 71 gibi bir oran var
    merkez sağlık kurulu bu diabet ölçümleri için ne yapar sizce

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tablo 3.4 ister bence

Tablo 3.4 - Sakatlık indirimi başvurumda bir hafta önce aldığım rapor kabul edilmedi!?

Üye
    mcengiz Avatarı

Son Giriş
    26.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba
    murat bey bu tablo 3.4 nasıl bir uygulama acaba bilgi verirseniz sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Alt ekstremitede bir yürüyüş sorunu yoksa, neden tablo 3.4'e göre baksınlar ki... Diabet ve göz için değerlendirip Balthazard Formülü ile toplam oran ıbelirlerler. Maliye de onaylar...

Üye
    mcengiz Avatarı

Son Giriş
    26.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam
    bülent bey zaten dediğiniz gibde yaptılar görme alanı testleri falan toplam kayıp oranı 71 diye okumustum sadec diabet le ilgili hiç bir tahlil falan yapılmadı ancak gözlerimdeki rahatsızlık diabete bağlı bir sorundu belki ondan
    ayrıca taşrada oturmamızdan dolayı şüreçler biraz daha uzun sürüyor 3 hafta önce evrak bulunduğum ilçeden çıktı fakat önce il daire başkanlığına oradan ankaraya gönderiliyor bu gün aradığımda ankarayı herhangi bir sonuç yok daha dediğim gibi illerde süreç daha çabuk işliyor bekleyeceğiz başka yapacak bir şey yok
    herkese selamlar

Üye
    mcengiz Avatarı

Son Giriş
    26.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhabalar
    sağlık kurulu rapor sonucu ne zaman belli olur biz bir ilçede oturuyoruz dolayısıyla sonuç önce bağlı oldugumuz il e oradan bulunduğum ilçeye ulaşacak evrak ayın 25.05 ,2011 de vergi dairesinden gönderilmiş bugün 30.06.2011 de ankara sağlık kurulunu aradım herhangi bir çıkış görünmüyor diye cevap aldım dahası bimere konu ile ilgili yazdığım bilgi edinme yazısı sağlık kuruluna ulaşmış cevabı gönderilmiş ama rapordan haber yok

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu tablo3.4 bana göreydi arkadaşlar maliye bana ek belgede tablo3.4 göre degerlendirilmesi demişti burda ben kendimden atıf yapmıştım

Üye
    mcengiz Avatarı

Son Giriş
    26.01-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar
    nihayet rapor onaylandı 01.03.2011 sevk tarihiile başladığım rapor süreci 02 .06 2001( sağlık kurulundan göbnderilme tarihi) tarihinde %62 onay la sonuçlandı diabet ve bunabağlıgöz rahatsızlığı nedeni ile doktorların %71 verdiği oran %62 ile onaylandı sizden öğrenmek istediğim konu şu erken emeklilik içimn bundan sonraki süreçte neler yapmalıyım
    doğum tarihim 1968

pardon bilgilerimi eksik yazdım doğum tarihim 1968

işe başlama 1989 ve toplam 5000 günden erken emeklilik için şimdi ne yapmam gerek

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hayırlı olsun

Hemen emekli olabilirsiniz. Bunun için sigorta müdürlüğüne başvurmanız yeterli. Sakatlık indirimi hak ettiğinizi de söylediğinizde hemen işlemlerinizi yapacaklardır...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon