Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 23 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    16:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    iyi günler arkadaşlar ben 2002 yılında işkur a kayıt olmak için kartal devlet hastenesinden ''olier sendromuna bağlı elde ve dirsekte hareket kısıtlığı ve kısalık'' bulgusuyla %45 sürekli raporu aldım.

2007 yılındada vergi indirimi için başvuru yaptım ama %29 verdiler .

bu durumda benim elimdeki bu 2002 tarihli raporun bir faydası olurmu bana yoksa tekrar heyete girip rapormu almalıyım .benimle aynı rahatsızlıkta olan arkadaşlar varsa bu konuda bildiğiniz varsa paylaşırsanız sevinirim tekrar heyete girip raporun düşük çıkmasından endişeliyim

bu rapor benim bir işime yararmı yoksa tekrar hastane yolumu görülüyor fikri olan arkadaşlar varsa söylemleirni bekliyorum sevgiler saygılar

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

faydası olmaz yeniden kurula gireceksiniz maliyenin berledigi hastanede %40ve üzeri rapor alırsanız olacak

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Yeni bir rapor almanız gerek maalesef. Yeni sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzeri rapor alabilmeniz şart... Aralık 2010'da yayınlanan yeni cetvelde belki oranınız %40'ın üzerine çıkmıştır...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

hastane yolu göründü desenize ) fakat benim anlamadığım şu özürlülere verilecek sağlık kurulu raporları yönetmeliğinde hesapta raporu sürekli olanlardan rapor talep edilmiyor ama hastaneye gidiyorsunuz bu rapor eski başka rapor alın diyorlar bu nasıl çelişki anlamadım burdan şu çıkıyor aslında özürlülerle ilgili hiç birşey yasal güvence altında değil demeki istediği zaman değiştirebiliyorlar

oturan boğa arkadaşım ben o cetvele baktım benim hastalığımın tanısı yok bunu nasıl anlayabiliriz eğer bildiğin birşey varsa benimle paylaşırsan sevinirim hareket kısıtlılığı ve kısalık varda hastalığın adı cetvelde yok çözemedim valla.. teşekür ederim saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Yürüyüş bozukluğu olduğunda şu tablo işinizi görür diye düşünüyorum: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post864339
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

merhaba arkadaşlar elimde daha önce 2002 de almış olduğum özürlü raporum vardı 2 hafta önce Kartal eğitim ve araştırma hastanesinden %47 oranında sürekli rapor aldım .

şimdi bu raporla vergi indirimden yararlanabilirmiyim acaba ? daha önce en son 2008 de başvuru yapmıştım %29 la geri göndermişlerdi
    fakat bu rapor biraz daha farklı geldi bana raporun arkasında nelerden faydalabilinir hepsi ayrıntılı şekilde belirtilmiş

vergi indiriminden faydalanabilir ibaresi var ama maliye bunu kabul edermi acaba bilgisi olan varmı ? yoksa tekrar raporumuzu düşüreceklermi yada yeni rapormu isteyecekler bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirm saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Yararlanabilirsin tabii. Hatta, o raporu noterde çoğalt, o nüshalardan birini ver defterdarlığa. Orjinal rapor hep sende kalsın: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

bülent abi ama ben kendim başvuru yaptım kişisel yani maliye beni yönlendirmedi

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Güncel rapor, kabul ederler.. İlle de "kim sevk etti" derlerse, "Bülent abi sevk etti" dersin

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

anladım abi lakin bu ankaradaki kurul kafasına göre raporu kesip biçiyor malum yüzbinlerce mağdur var ama bu sefer elimde sağlam koz var raporu aldığım yer bölgedeki hakem hastanelerden biri

birde birşey daha soracam benim eski raporlarımda çalıştırılmayacağı iş alanında hafif işlerde çalışır ayakta fazla duramaz yazıyordu

bu raporda hiç birşey yazmamış bunu kastılmı yapmışlar acaba yoksa doktor gözdenmi kaçırmış bunun için ne yapabiliriz abi?

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

dün defterdarlığa gittim yeni aldığım raporu aldılar daha önce 3 kez başvurmuştum rapormu düşürmüşlerdi. yeni arporumu teslim ettim o dosyanın içine koydular ankaraya gönderilceğini söylediler bülen abi ne iştir yine mi düşürecekler galiba raporu eski dosyaın içine koyduklarına göre kesin yine düşürecekler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Düşürmeyeceklerdir... Düşürürlerse hemen dava açarsın: http://www.engelliler.biz/forum/saka...me-karari.html

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

selam öncelikle bundan 3 ay önce Kartal Lütfi Kırdar ea Hastanesinden aldığım %47 raporu defterdarlık aracalığıyla maliyeye gönderdim geçen gün raporu geri gönderdiler eksik bulgular var yeniden rapor çıkarmam gerektiğini söylediler üstelik aynı hastaneye sevk etmişler arkadaşlar bilgisi olan varmı ne yapmam lazım bunlar raporumu düşürmek içinmi bu yola başvuruyorlar
    daha önce girdiğim heyete değilde 2. heyete yönlendirdiler bu işte bir kasıtmı var raporumu düşürmek içinmi yapıyorlar bunu anlamadım bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa önerilerinizi bekliyorum saygılar

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    11:59
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Ek belgemi istendi sizden gelen cevapta ne yazıyo

Üye
    bertan Avatarı

Gerçek Adı
    ______
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    tüm eklemlerin nötral 0 medotuna göre hareket açıklıklarının bildirlmesi.
    grafisinin gönderilmesi.

adı geçen hakkında karar verilebilmesi için klinik muayene bulguları sakatlık bulguları labarotuar bulguları tam ve açık bir şekilde belirtilip bildirlmesi.

iyide benim aldığım %47 raporda sakatlık bulguları ve klinik muayene bulguları derecesine göre belirtilmişti neden yeniden istiyorlar bunlar onu anlayamadım raporu düşürmek içinmi üstelik beni yine aynı hastaneye sevk etiler ama farklı bir heyete yönlendiriyorlar burda bir kasıt var ben öyle düşünüyorumki raporumu düşürmek için bunu yapıyorlar

Sayfa 1 / 2 12 SonSon