Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 21 mesajın 16-21 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
  1. #16
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

    Gerçek Adı
    Bülent
    Üyelik Tarihi
    09.01-2003
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Mesaj
    55.921
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.244

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İşkur kaydı yapılmısa ve usulince başvurulmuşsa bir sorun olmamalı aslında. Konuya dair genelgeyi inceleyin bence (madde 2.2): http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connec...df?MOD=AJPERES

    Neden sorun yaşandığını ancak sosyal güvenlik il müdürlüğüne sorarak öğrenebilirsiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

  2. #17
    Üye
    MESTAN Avatarı

    Üyelik Tarihi
    17.12-2008
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Mesaj
    1.894
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Arkadaşın probleminin aynısını bende yaşadım bana sgk dan söylenen muhasebeciniz bildirge verirken 5510 sayılı indirimden feragat etmesi lazım iki indirimden aynı anda yararlanılamıyor .
    Yani siz şuanda 5510 sayılı düzenli ödeyen kişilerden yapılan %5 lik indirimden yararlanıyorsanız aynı anda özürlü işçi indiriminden yarlanamazsınız,

  3. #18
    Üye
    mufaaldo Avatarı

    Gerçek Adı
    mustafa
    Üyelik Tarihi
    26.02-2011
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Mesaj
    46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    MESTAN;

    bana muhasebecimde dediki ilgili madde işverene tanımlanmamış dedi.ama benncede sizin dediğiniz gibi muhasebecimin eksik bilgisinden kaynaklanan bir sorunbu.yani önce 5510 sayılı indirim için ilgili butonu tıklayınca diğer indirimden işveren yararlanamaz oluyor.bugun soracağım tekrar.paylaşım için teşekkürler.

  4. #19
    Üye
    mufaaldo Avatarı

    Gerçek Adı
    mustafa
    Üyelik Tarihi
    26.02-2011
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Mesaj
    46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    aktivasyon:
    musabeye tekrar sordum ve bana, işyeri şifresini girerek ilgili sgk bildirge sayfasında işveren için tanımlanmış maddeleri gösterdi.sadece 2 madde tanımlı 5510 ve 6011 yani torba yasayla ilgili madde başka yok.muhasebenin bana söylediğine göre torba yasa ile ilgili yoğunluktan dolayı sgk nın işvernin başvurusunun henüz sisteme aktive edilmediği yönünde oldu.hatta buna örnek olarak bir başka işyerinde 29 yaş altı işçi çalıştırıp teşvik isteyen işvereninde başvurudan 2 ay geçmesine rağmen teşvikten yararlanamadığı nı söyledi bana.sizcede böyle bir durum olabilirmi.gerçi bu kadar hantal bir kurumda bundan daha doğal ne olabilirki.şimdi ne yapmalıyım ,bana bir yol gösterebilirmisiniz.telefonlara bakmıyorlar ,cevap vermiyorlar.

  5. #20
    Üye
    MESTAN Avatarı

    Üyelik Tarihi
    17.12-2008
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    12:33
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Mesaj
    1.894
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Arkadaşım benim muracaatım 2 senelik yeni değilki bizzat gittim sgk ya ordaki memurun bana söylediği bu ,bir mükellef aynı anda 2 indirimden yararlanamaz diyo olayı bende araştırıyorum 2 yıllık kaybım var eğer sgk nın dediği doğruysa muhasebeci hatasından dolayı zarardayım
    Memurun bana söylediği aynen şu siz 5510 dan yararlandığınız için özürlü işçi teşvikiniz işlemde kabul görmemiş ve hersene ocak ayında kaydınızı yenilemeniz lazım 5510 a devam ettiğiniz için yararlanamamışsınız dedi

  6. #21
    Üye
    mufaaldo Avatarı

    Gerçek Adı
    mustafa
    Üyelik Tarihi
    26.02-2011
    Son Giriş
    17.11-2014
    Saat
    13:55
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Mesaj
    46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

    Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bilgi almak istiyorum..selam arkadaşlar.
    nisan 2011 den bu yana babamın işyerinde engelli statüsünde çalışmaktayım.işveren yani babam 54857 sayılı kanun kapsamında vergi teşviğinden yaralanmakadır.bu kanundan yaralanmaya devam edebilmesi için işverenin yada benim her yıl ocak ayı içersinde işkurdan alınan bir bildirimin sgk ya bildirilmesi yönünde bazı yazılar okudum.konu ile ilgili bağlı bulunduğum işkur bürosuna ilgili konuyu danıştım.onlar da bana sen engelli statüsünde çalışıyor görünüyorsun buna göre herhangi bir bildirimde bulunulması gerekmemektedir dediler.bu arada raporumda sürekli ibaresi vardı..bugün sgk dan öğrenebildiğim kadarıyla ocak ayı içersinde bildimde bulunulmasa 54857 sayılı kanundan yarlanma hakkımın olmayacağını ilettiler bana.sizlerin fikirleri nedir bu konuda...




Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12