Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 54 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Abi şayet olumsuz bir sonuçta
    İdare mahkemesine Ankaranın tablo 3.4 ü benim raporuma uygun görmesine itiraz edilebilirmi,
    Yani bu değerlendirme yönteminin aleyhime olduğu tezini savunarak ve Ankaranın aleyhime olan cetveli kullandığını öne sürerek sonuç alınırmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

İnan bilemiyorum. Ama cihaz kullanmadığın için olası bir davada lehine olan tablo uygulanır diye düşünüyorum...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    efsane1 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2011
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nörolojik kaynaklı olmayan, alt ekstermideki tüm problemler yürüyüş bozukluğu kategorisine alınıp tablo 3.4 'e göre değerlendiriliyor.Maliye bir yerden bir yere gidişte kullandığınız yönteme cihaz vs bakarak(tablo 3.4) değerlendiriyor.Dayanak olarakta alt ekstermideki kayıplar diğer engellere nazaran işe yerleştirmede iş bulmada daha çok olanak sağlıyormuş. Yani oturarak çalışabiliyorsan problemin yok demektir.Sağlam insanlarda oturarak çalışıyor.
    Hele yardımcı cihaz da kullanmıyorsan sen engelli bile değilsin.Bacağın inceymiş,güçsüzmüş,ayağını sürüklüyorsun,ufacık yükseltide düşüyormuşsun,ancak düz zeminde yavaş yürüyormuşsun hepsi hikaye yardımsız(birinin desteği veya cihaz olmaksızın) ayağa kalkıyormusun,bir kaç adım atabiliyormusun evin içinde veya salon ortamında yürüyebiliyormusun neyle yürüyorsun ona bakıyorlar ve en az oranı veriyorlar. Ölçümler,röntgenler,testler, iş kaybı hikaye tamamı yürüyüş bozukluğu kategorisinde tablo 3.4 e göre nasıl yürüyorsun yürümek için nasıl yöntem izliyorsun buna bakıyorlar.
    Şu ana kadar görüştüğüm tüm doktorlar hastaneler danışmanlar bu tarz davalara bakan bilirkişi doktorların ortak cevabı bu
    Umarım bu değerlendirme yöntemi en kısa zamanda hasta lehine değiştirilir.

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Mine hanım sizin anlattığınız tez den şunu anlıuyorsam ben ,şimdi 2 farklı şahıs düşünelim
    Ahmetin bacağında 3cm kısalık var alcağı özür oranı gerek kısalık puanına göre gerekse tablo 3.4 göre %8 çünkü herangi bir cihaz ortez kullanmıyo tablo 3.4 ona uyan tek şık %8

Başka bir kişininde bacağında kısalık olduğunu düşünelim +hem baldırda hem uylukda atrofide olsun ve buna ilaveten kombine edilebilir bir extremite özürü daha bulunsun , ve bu kişi herangi bir cihaz kullanmıyor

Bu iki örnekteki vatandaşta herangi bir yardımcı aparat cihaz vs kullanmıyo diyelim ve bu şartlarda ikiside tablo 3.4 değerlendirmesinde alacağı oran A şıkkı yani %8 çünkü diğer şıkların hepsinde herangi bir cihaz kullanımı mevcut

Eğer tablo 3.4 baz alıncak sa her koşulda ikinci örnekteki vatandaşın özürlülük tespiti ne derece objektif oluyor?

Üye
    efsane1 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Değerli arkadaşım,benim şikayetçi olduğum konuda buydu zaten,yürüyüş şekline bakarak değerlendirmelerine isyanım.Bue konuda en büyük problemi ben yaşıyorum.Röntgenimi gören ,tüm ortopedistler inanamıyor.Senin tekerlekli sandalyede olman gerekir tüm test ve ölçümlerimde bu durumda, ameliyatım ancak 70 li yaşlarda mümkün ve şu ana kadar Türkiyede hiç yapılamamış,tüm cerrahlar ameliyat sonrası şu anki durumumu arar olacağım ve siyatik sinirlerimde kesi olacağı için asla ayaklarımı yere düz basamayacağım ayakta destekle bile duramayacağım tekerlekli sandalyeye mahkum kalacağımı rapor edip söylüyorlar.Ama iş orana engel yüzdesine gelince tablo 3.4 ve reddedilen raporlar ben tam 4 yıldır bunun savaşını veriyorum.En komiği kalça çıkığı kalça ekleminden çıkmamış sadece eklemle kemik açıklığı 1mm olanlarla aynı tabloda ve oranda değerlendiriliyorum benim eklemim femur başım kalça kemiğim bile yok ama aynı oranı veriyorlar.Oran standart %20 ,fakat cihaz kullandığım için lütfen %40 tı onuda maliye düşürüp duruyordu.Şimdi hakem hastane sonucunu bekliyorum.
    Dilerim objektif, hastaların lehinde, gerçekçi değerlendirmelerle bizlerin oranlarını düzenlerler.Tablo kullanımını açık ve net biçimde karara bağlayıp,açık olmayan ifadelerden yararlanıp bizi mağdur etmezler.

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar..ankara raporumu geri göndermişti ve bugun istanbul defterdarlıktan aradılargelin yazınızı alın sızı tekrar hastaneye gönderecegız dıye.
    gıttım ve benımde tablo 3.4 gore degerlendırılmem ıstenmıs malesef..
    bakalım pazartesı tekrar hastaneye gıdecegım..

bır sey sormak ısterım hastaneden takrar randevu almama gerek var mı? bu moral bozuklugu ıcerısınde onu sormayı unutmusum. sımdı bır de p.tesı hastanenın kapısından cevırırlerse tamamen yıkıntıya ugrarım..

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar..

01/02/2011 tarihinde sağ bacağımdaki polio sekel rahatsızlıgından dolayı %47 oranında rapor aldım. rapor ankaradan 10/03/2011 tablo 3.4 göre değerlendirilsin diye geri gönderildi.
    bugun tekrar hastaneye gittim ve tabolo 3.4 göre ortapedi bölümü raporumu %42 olarak düzenledi.

şimdi sormak ıstedıgım ankara gönderdıgı yazıda tablo 3,4 göre değerlendirme istemişti hastanede 3.4 göre degerlendirdi. buna ankaradan her hangı bır ıtıraz soz konusu olabilir mi?

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar merhaba..yokmu acaba konu hakkında bir tecrubesi veya fikri olan?

Üye
    cafer tayyar Avatarı

Gerçek Adı
    Cafer
    Son Giriş
    15.04-2015
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    AFYON
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de geçen hafta tekrar rapor aldım. sol kalça protez sağ ayak 4cm kısa vs birsürü şey yazıldı. %52 olarak gitti. daha önceki yönetmeliğe göre %40 raporlarım %36 olarak maliye den geliyordu. bakalım şimdi ne gelecek. sizin raporları geri göndermişler inanın çok üzüldüm. moralim de bozuldu. Cenabı hak bize de size de yardım etdin. cevap gelince buradan yazarım. herkese selam. bana da dua edin.

Üye
    meister78 Avatarı

Gerçek Adı
    AYDIN
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili adaşım ağzına yüreğine sağlık..malesef boyle bır anlayısın kurbanlarıda bızler oluyoruz.oysakı bızım ıcın daha hassas olunması gerekırken;hastanedekı ıskenceler,umursamaz memurlar bırbırınden farklılık gosteren doktor yorumları...aslında olması gereken sey okadar netkı..ama malesef kımse bunu gormek ıstemıyor..senın orada yaşadıkların,rapor sonucunu ogrendıgındekı psıskolojık durumun kımsenın umrunda bıle degıl..sonra hakkın olan bırseyı alamadıgın ıcın belkıde hayatta yapmayacagın seylerı yapmaya baslıyorsun.yalan,kullanmadıgın bır cıhazla sağlık kuruluna gıtmeler.malesef ınsanları bu noktaya getırıyorlar..ama sunuda soylemem gerekır hakkı olmadıgı halde engellı statüsünde olup bızlerın hakkını gasp eden saşhsıyetlerede hakkımı helal etmıyorum...cunku bu durumların yasanmasında bu tıplerınde buyuk katkısı oldugunu unutmayalım..

Üye
    puslu dünya Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    23.07-2017
    Saat
    10:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul/okmeydanı
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ALLAH kolaylıklar versin.Bu kurumlar rapor alma kurumu değil bilakis rapor vermeme kurumu.

Üye
    efsane1 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mestan kardeşim;
    benim çeşitli başlıklar altında ısrarla yazdığım yaşadığım problemleri anlatarak sizleri bilgilendirmeye çalıştığım problemleri aynı şekilde yaşamışsın.Psikolojiden uyum bozukluğundan depresif yapıdan ciddi oranlar alıp raporları kabul edilirken alt ekstermideki engelinden dolayı gerek iş hayatında gereksede toplumda zorlanan bizler bu çifte standarda mahkumuz.Çektiğimiz ağrılar ağrı kesicilerden ülser olan midemiz kilo almamak için aç sürekli diyet halinde gezen mevcut durumumuzdan dolayı sürekli depresyona giren ve böyle zorlamalarla artık Allahım aklımı koru sıyıracağım diye dua eden bizler ama maliyenin alt ekstermideki özür kriteri bir yerden bir yere nasıl gidiyorsun. Başka kriter yok onlar için.Bu son raporumda psikolojik test değerlendirmelerinde mevcut durumundan dolayı ağır depresyon hali mevcut ağrılarından dolayı somatizasyon bozukluk ileri derecede,manik depresif gelişmiş diye psikiyatrinin değerlendirmesi var ama gel gör ki sağlık kurulu dikkate almadı Bir çok sağlık kurulu bu rahatsızlığı dikkate alırken hakem hastane sadece 3.4 göre değerlendirmem istendiği için ortopediyi dikkate aldı
    İnşallah hayırlısı ile bu çifte standart kalkar.

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Bu ülkede eroksiyon olamama nın rapor oranı %20
    uçkur herzaman önemli ,yürümesende olur ama sex olmadan olmazz

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu kadar yazı yazmışsınız!
    Maliye ile Sağlık bakanlığı ayrı kurumlar diye olayın püf noktasını dile getirmemişsiniz
    Kardeşim maliyeye ne? sağlıkcı %47 vermişmi?
    Vermiş!
    O zaman maliye insanlarla eğleniyor! Dalga geçiyor!
    Ne dersiniz arkadaşlar size bir tavsiyede bulunacam!
    Maliye bakanlığına rapor oranlarından ne kadar mağdur varsa toplansın gitsin...
    Basınıda çağırın ve basın açıklaması yapın bu kurum maliye mi sağlık bakanlığımı...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    966
    Verilen Beğeniler
    1.254

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bence maliye dava edilmeli ve, "senin için sakatlık oranı cetveli'ne dair yorum yapmak değil, senin için hastanenin sakatlık oranı cetveli'ne uygun oran verip vermediğini denetlemek" denmeli.

Bence daha doğrudan kararlar da vardır ama, emsal olabilecek iki karar:
    http://www.engelliler.biz/forum/emek...emeklilik.html
    http://www.engelliler.biz/forum/huku...ler-hukuk.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon