Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kayserili38 Avatarı

Gerçek Adı
    EROL
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    09:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    26.10.1998 Tarihinde SSk hastanesinden almış olduğum %42 heyet raporum var,
    raporum sürekli ibareli ve ayrıca Raporun Kullanım amacı İŞ BULMAK İÇİN die yazıyor

şimdiye kadar hiç bir resmi ve özel kuruma ne emeklilik nede vergi indiriminden dolayı başvuru yapmadım.

Acaba bu raporla vergi indirimi hakkımı kullanabilir miyim , ayrıca 2,5 yıl sonra emekliliğim doluyor ...
    Maliye ye dilekçe vermem gerekiyormuş anladığım kadarıyla , ancak maliye yeni rapor istiyor diolar ve yeni sisteme göre %42 almam mümkün değilmiş, elimdeki bu raporla dava açabilir miyim , Raporum Geçerli midir ?

Bilgi verebilecek olanınız varsa memnun olurum,

Selamlar

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Yargı yolunu deneye bilirsiniz tabiki ama ilk önce elinizdeki raporu maliyeye kabul ettirmeye bakın kabul etmezler ise neden kabul etmediklerini yazılı olarak isteyin kanun eski raporların geçerli olduğunu söylüyor..
    Sonra mahkemeye verebilirsiniz.

Üye
    Kayserili38 Avatarı

Gerçek Adı
    EROL
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maliyeye başvuruyu yapacağım fakat asıl merak ettiğim raporun kullanım amacı İŞ BULMAK İÇİN yazıyor , resmi kurumlarda bu rapor geçermi acaba,
    yani maliye yeni rapor isterse bu rapora istinaden dava açabilirmiyim işimi görürmü ?

Üye
    acakmak68 Avatarı

Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    14:56
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam Yeni raporu mutlaka isteyeceklerdir işyerinizden bağlı bulunduğunuz vergi dairesi hastalık servisine bir dilekçe ile başvuracaksınız.Sizin uygun gördüğünüz bir devlet hastanesine listeden seçim yaparak gideceksiniz ve süreç başlamış olacak.Verdikleri yazıda raporu ne amaçla istedikleri yazıyor.( Kendimden örnek vereyim ilk seferinde araştırmadan gittim ve tek hastalıktan %30 rapor aldım ve aynen onaylanarak bana döndü ve bu işime yaramadı.1 yıl sonraki müracaatimde tansiyon ve şeker rahatsızlıklarımıda belirttim ve raporlarımı sundum ve %57 rapor aldım).Bu yeni kanunla sizin raporunuz muhtemelen düşecek ve varsa başka rahatsızlıklarınız mutlaka belirtiniz.Hastane raporu Ankaraya yoşşayacak ce 2 ay içinde netice alacaksınız süreç böyle işliyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

98 yılında alınan rapu defterdarlık kabul etmez. Mahkemeler de "git yeni rapor al gel" diyorlar hep. Bence yeni rapor almaktan başka bir şansınız yok.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    güllerdiyarı Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    13.10-2014
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende 1998 yılında almış olduğum raporla başvurmayı düşünmüştüm,lakin oturanboğa arkadaşımızn dediği gibi kabul etmeyeceklerini bildiğimden maliye benden yeniden rapor istedi ve yeni raporum (en son 16 aralıkk 2010 tarihinde kabul edilen yönetmelikten önce almııştım) yüzde 25 ile hastaneden döndü, gönderdim tabiki indirim alamadım.
    Daha sonra SGK ya itiraz dilekçesi yazdım,dedim ki 1998 yılında ben sürekli raporu aldım,ve maliye bu raporu kabul etmedi benden yeni rapor istedi oysaki siz müktesebat hakkım gereğince 1998 yılında aldığım rapora göre 3600 gün üzerinden beni emekli etmelisiniz diye.
    Şu an sonucunu bekliyorum gelince ankarada avukakatıma göndereceğim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

Musa, sgk "yasa açık, vergi indirim hakkı olmadan emeklilik için bana gelme" diyece sana. Yasal olarak da haklılar. Senin o raporu kabul etmeyen maliyeyi dava etmen gerek. Eğer hakkaniyetli bi hakim olursa, "evet, eldeki rapor kabul edilmeli" diye karar verir...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    güllerdiyarı Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    13.10-2014
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent Bey,Her iki kurumuda mahkemeye vermek için böyle bir yol seçtim Düşündüğüm gibi şu an SGK, yazdığım yazıyı Maliyeye göndermiş bu nasıl olacak diye,bende cevaplarını bekliyorum bugün yarın elime ulaşır.Ondan sonra mahkeme yoluna,sonra dediğiniz gibi adil bir hakim kalmışsa iş tatlıya bağlanacak olmazsa geçen hafta aldığım raporla tekrar başvuracağım.Pes etmeye niyetim yok...

Üye
    Kayserili38 Avatarı

Gerçek Adı
    EROL
    Son Giriş
    12.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kanun önceki raporlar geçerlidir diyor , Maliye kabul etmiyor
    İyi bir Avukat bulup bu işi kurcalayacağım , Sonuçları bildiririm arkadaşlar....