Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    WebCODER Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    12:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,

Forumda bir yazı okudum maliye sağlık kurulunu kaldırdıdiye. bu gerçekmi? benim başımdan geçen olayı anlatmak istiyorum. Sakat işci (sürekli) olur diye 2007 de %42 rapor aldım. maliye bunu 15 olarak düşürdü. Bimere itiraz ettim bu sefer tekrar hastaneye gittim %42 yine rapor aldım maliye bu sefer 36 düşürdü. fakat eskisine göre 21 puan arttırdı. Tekrar 2012 de başvuruda bulundum. Hasaki hastanesinden alınan raporlar geri çevrilmiyor dediler. Hasekiye sevk aldım gittim ama plastik cerrah ve romotoloji bölümü kapatılmış doktorları tayin olduğu için yerlerine ortopedi ve fizikçi baktı %38 verdiler maliyeden %38 geldi. Benim ilk aldığım % 42 rapor geçerlimi? Emeklilik için başvuru yapabilirmiyim eski raporumla. Şuan çalışıyorum. emeklilik için başvuruda bulunabilirsem eğer başvuru yaptığım süre de ssk lı çalışmaya devam mı etmeliyim.

doğum tarihim : 1983
    sigorta başlangıç : 20.12.1995
    prim gün sayısı: 4.329

Saygılarımla.
    Murat İNCE

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.248

MAalesef hayır. Son karar mercii her zamanki gibi Maliye sağlık kurulu. sakatlık oranı cetveli'Ne göre % 40 ve üzeri rapor alınması ve Maliye tarafından onaylanması şart...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    WebCODER Avatarı

Son Giriş
    04.11-2015
    Saat
    12:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevap için çok teşekkür ederim abi. Şuan da sakatlık oranları arttı mı? haziran yada temmuz gibi tekrar başvuruda bulunacağım.

Üye
    marto1 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:14
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    10

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kardeş ben senin yerinde olsam tekrar başvururum zira raporlar şu sıralar düşürülmüyor şuana kadar da ben düşürülen rapor duymadım benimde raporum düşürüldü 2007 haydapaşa ` tan  şimdi 2014 te başvurdum heyete girdim E verildi ankara ya gönderildi sonuç bekliyorm keza düşme olursa dava hazırlıkları yapıcam ve yapıyorum sende böyle düşün vakit kaybetme ayriyetten şu başlıktan burda çoğu kişinin raporları onaylandı hatta artan bile var istersen burayı bastan sona oku ve sürekli takip et önümüz seçim bence etkisi var bu durumdan mutlaka istifade et bi an önce başvur ben sana hastane tavsiyesinde de bulunayım ümraniye devlet hast hergün heyet var vede beklemezsin raporlarıda hep onaylanıyor sağlık kurulana ve süreçlerde çok dost edindim herkesin olumlu vede son tavsiyen aldıgın raporların fotokopilerini heyete sunabiliyorsun sakın ha düşürülen belgeyi gösterme ek olarak %40 ve üzeri olsun
    saygılarımla

http://www.engelliler.biz/forum/saka...nanlar-59.html

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12