Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    baranbey4 Avatarı

Gerçek Adı
    Baran DADALOĞLU
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    asgari ücreti agiyi ve engellilerden kesilmeyen vergi ücretini alamıyorum nerden tam olarak nerden bılgı alabılrım

Yasaklı Üye
    mavimsiyesil Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vergi indirim hakkınız var mı maliyeden onaylı ?

Üye
    baranbey4 Avatarı

Gerçek Adı
    Baran DADALOĞLU
    Son Giriş
    07.03-2017
    Saat
    12:54
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Calıştığım yere işkur gonderdı verg ınd gosterılıyor ama asg ücr 554 lira bu kadar denılıyor bızde bu kadar gecen ay 85 saat mesaı 140 lr verdıler baska bır arkadasım burada calışıyor ona 710 lr verılıyor + mesai ben bu ücret uzerınden hesapladım benım mesai saatım 1,65 krşa geliyorolması gereken 3,50 veya 4,00 lıra olması gerekmezmı bana yardımcı olun

Üye
    Landish Avatarı

Son Giriş
    06.11-2017
    Saat
    11:10
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    11

Hakkını yiyorlar arkadaşım. Bu konuyu bu linkte tartışmıştık: http://www.engelliler.biz/forum/saka...gulamiyor.html

Ben olayın üstüne gittim ve hakkımı aldım, ama tabii ki bunun işyeriyle papaz olup işten çıkarılma riski var. Kararını kendin vereceksin.
    Onlara yaptıklarının yasal olmadığını söyleyebilirsin. O dönemde İstanbul Defterdarlığı'nı arayıp sormuştum, verdikleri cevap kısa ve netti: " İhbar edin cezasını ödesinler!"

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    15:26
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

O miktarda bir ücret yasal değil,vergi indiriminiz olmasa dahi agi almalısınız ki bu ücrette agi bile yok.

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    allah'u teala böyle işverenlerin cezasını versin işçinin üç kuruşuna göz diken bir işyeri ,

Yahu ben böyle yazıları okurken bunlar gerçek ve böyle işverenler var bülent KÜÇÜKASLAN belki hatırlar bende ilk olarak engelli olarak girdiğim işyerinde kadroluyken hiçbir sosyal hak alamamıştım insan kaynakları sorumlusuyla konuştum ama sana yok demişti bende yasal haklarımı hatırlattım işte kapı dedi ,

Düşünebiliyormusunuz bana fabrikayı terket dedi bende enayiyimya hemen karar verdim savaşacaktım gerekçeniz ne dedim anlamam terket dedi aynı gün dava açtım sonrada kuralsız bir şekilde beni işyerinden gönderdiği için iyi niyetsiz olan işveren vekili beni işe gelmiyor diye tazminatsız iş akdimi feshedebilirdi ben hemen ertesi günü fabrikaya gittim ve gerekçe istedim akabinde noter getireceğimi söyledim işveren vekili hemen güvenliğe geldi anladıki haklarımı biliyorum,

Rezil oldum herkeze tamam , reklam oldum tamam , onurum kırıldı tamam , yanlış lanse edildim onada tamam , huzursuz olarak gösterildim onada taMAM eeEEEEE yeter artık ben insanım , yeter ; bIKTIMM bıktım yaaa bıktımmm bu zihniyetten bIkTIMMMM artık bıktım ya ;

Sonra bütün sosyal haklarımı almaya başladım yıllarca çalışan diğer engelli 3 arkadaşta aldı benim girişimimle 3,5 yıl zehir oldu bana çalıştım sonra çıkış vardı tazminatımı ,ihbarımıda aldım bana yardımcı oldu i.k sağolsunlar ama zehir oldu bana 3,5 yıl sinirlerim bozuldu neden ,

Neden soruyorum size neden ya sakat raporum var diye mi eee olsun ben insanım , niye sakattım acaba ,kim isterdi ki? sakat olmayı ,fiziksel olarak kim ister hasta olmayı sürünerek ölmeyi kim isterki ,soruyorum kim başkalarına muhtaç olmayı ister cevap verin lütfen 3 kuruşluk engelli hakları için kim İSSTER kİİİİİİİİMMMMM.