Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    güllerdiyarı Avatarı

Gerçek Adı
    Musa
    Son Giriş
    13.10-2014
    Saat
    11:26
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    metin türk;

metin bey,önce vergi indrimi yazsızı almam gerekmiyor mu,

Üye
    metin türk Avatarı

Gerçek Adı
    metin
    Son Giriş
    15.04-2017
    Saat
    20:14
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi çalışan özürlüler için geçerli çalışmıyorum demişsin

Üye
    fsam Avatarı

Son Giriş
    16.06-2013
    Saat
    15:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeni yönetmeliğe göre benim oranım %50 görünüyor ama 2008'de Vergi indirimi için verilen rapordaki oran %40 bu rapordaki oran geçerli mi yoksa tekrar müracat edip yeni yönetmeliğe göre alınacak rapor oranı geçerli olur mu ?

Üye
    hakanaca Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan CANTÜRK
    Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

bu demektir ki kargaşa halla devam ediyor net birşey yok ortada yazık çalışmalarına emeklerine nazık

Üye
    mekankolik Avatarı

Son Giriş
    27.03-2011
    Saat
    19:46
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Şuan çalışmayan kişi için özürlü raporu alırken hastaneye vergi indirimi işkur kaydı ve işe girmek için gibi dilekçe vererek özürlü raporunun sağladığı bütün haklardan yararlanılabilir mi?Ayrıca yeni yasada Vergi indirimi için % kaç rapor gerekiyor?

Üye
    xtutunusx Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    03.06-2014
    Saat
    12:25
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sen en zaman basvurdun ne zaman onaylandı bende 7 aralıkda heyete girdim 16 aralıktan once bana soyldilerki eski telefonda eskiye gore degerlendireleceksiniz siz dediler sen hangi yasaya gore degerlendirildin

Üye
    effe Avatarı

Gerçek Adı
    kuzey
    Son Giriş
    12.10-2017
    Saat
    17:58
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

metın arkadasımızınkı sanırım eskı yasay gore duzenlendı

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakında Yönetmelik, 193 sayılı Kanun'a dayanılarak da hazırlandı. Bu konuda aynı Yönetmelik şöyle der:
    " Dayanak
    MADDE 3 (1) Bu Yönetmelik, 31/12/1960 tarihli ve 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu, 1/7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun, 7/5/1987 tarihli ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanunu ile 1/7/2005 tarihli ve 5378 sayılı Özürlüler ve Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun 5 inci maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

Dolayısıyla 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu değişik 31. maddesine göre hazırlanan "Sakatlık İndiriminden Yararlanacak Hizmet Erbabının Sakatlık Derecelerinin Tesbit Şekli İle Uygulanması Hakkında Yönetmelik"te düzenlemeler olması gerekiyor. Çünkü vergi indirimine esas alınan özürlü sağlık kurulu raporlarında artık şimdiki "Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakında Yönetmelik" hükümleri geçerlidir.

Şu kısım, daha önceki Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakında Yönetmeliğin kapsamı dışında tutulmuştu :
    "...ve vergi indirimi için istenecek özürlü sağlık kurulu raporlarının nihai kararları bu Yönetmelik kapsamında değerlendirilmez."

Oysa şimdiki Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakında Yönetmeliği Kapsam bölümünde bu ifade yok. Dolayısıyla vergi indirimi için istenecek özürlü sağlık kurulu raporlarının nihai kararları da bu Yönetmelik kapsamında.
    Aksi olsaydı yani daha önceki gibi
    "...ve vergi indirimi için istenecek özürlü sağlık kurulu raporlarının nihai kararları bu Yönetmelik kapsamında değerlendirilmez." denseydi,
    işte o zaman "Sakatlık İndiriminden Yararlanacak Hizmet Erbabının Sakatlık Derecelerinin Tesbit Şekli İle Uygulanması Hakkında Yönetmeliğe" göre nihai karar alma hakları olur ve şimdiki "Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakında Yönetmeliği" esaslarına göre alınmış özürlü sağlık kurulu raporunu yeniden değerlendirebilirlerdi.

Sonuç olarak, ilgililerin şimdiki "Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmeliğindeki" değişiklikleri göz önüne alarak uygun düzenleme yapması gerekiyor.
    Çünkü "Sakatlık İndiriminden Yararlanacak Hizmet Erbabının Sakatlık Derecelerinin Tesbit Şekli İle Uygulanması Hakkında Yönetmelik" hiçbir değişiklik, düzenlme yapılmadan halen aynen duruyor.
    Oysa bu durum çok sakıncalı ve yasal değil.

"Acaba bu yeni Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırılması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakında Yönetmeliğe uygun düzenleme ya da açıklamalar var mı? diye baktım. Ben mi bulamadım bilmiyorum. Ama bulamadım...

Üye
    AruT Avatarı

Gerçek Adı
    CriminaL
    Son Giriş
    21.08-2016
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

fsam;

Fsam, siz vergi indirimini almışsınız tekrardan vergi indirimi almanız size hiçbir fayda sağlamaz... oranınız %60 üzerine çıkarsa ; bu durumda 3. derece vergi indrimi hakkınızı 2. dereceye çıkarmakta faydası olabilir.

Üye
    hakan6479 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    08.02-2011
    Saat
    22:54
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2006 yılından önceki raporlar iptal yani geçersiz halde. yebiden rapor alman gerek.ben öyle yaptım.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12