Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 22 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    .mustafa. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    13:05
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sayın site yöneticileri ve değerli üyeler...!
    sizlere danışamak istediğim konu vergi indirimi ile ilgili.
    01.04.2009 tarihinde böbrek nakli oldum,1,5 yıl çiftçi bağkuru yatırdım nakilden sonra.

bu zamana kadar da 1151 gün sigortam var. 01,12,1996 sigorta girişim %46 oranında raporum var. şu anda bir otel de resepsiyon görevlisi olarak çalışıyorum,
    vergi indirimine başvuracağım nasıl ve nereye müracaat etmeliyim ve müracatımı kabul etmeyebilirler mi, yada kabul edilirse süresizmidir gecicimi oluyor...?
    Teşekkürler...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Çalıştığın iş yerinden çalıştığına dair bir belge alarak bulunduğun ilin maliyesine (mükellef hizmetler birimine)vergi ind. almak için müracaat edeceksin..Raporunuz yeni ve güncel tarihli ise büyük ihtimal ile maliye raporunuzu kabul eder ve Ankara'ya gönderir raporun eski tarihli ise o zaman sizi yetkili hastaneye sevk ederek yeni rapor almanızı ister...
    http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Üye
    .mustafa. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ilker bey nasıl bir belge bu hazır bir örneği varmı yoksa iş yeri bu işyerinde çalışıyor deyip imza kaşe mi?
    raporu 5 ay önce aldım yeni sayılırmı bilmiyorum...ve ibni sinanın verdiği rapor kabul görülürmü yoksa kendi belirleyecekleri bir hastaneye mi sevk ederler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Elinizdeki raporu bir kurum sevki ile mi almıştınız? Büyük olasılıkla kabul eder onu defterdarlık. Bu konuda ısrarcı olun. Henüz çok yeni tarihli olduğu için aksilik yapmamaları gerek.

İşyerinizden alacağınız yazı örneği:

sevk - Vergi indirim hakkı almak için nasıl bir yol izlemem gerekli?

Üye
    .mustafa. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır bülent bey kurum sevki yok kendim gittim aldım memur alımları falan oluyordu ya bu sebepten elimde bulunsun amaçlı başvurdum hastaneye ve %46 oranında bir rapor verildi emeklilik ve vergi indirimi için herhangi bir kurum mu sevk etmesi gerekiyor acaba...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Vergi indirimi için defterdarlık bir kurum sevkini şart koşuyor. Ama güncel tarihli rapor olduğu için, kabul edilmesi için ısrarcı olun. %99 kabul edilir.

Üye
    .mustafa. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese iyi akşamlar....
    Bülent bey ibni sina dan aldığım 46 oranındaki raporumu vergi dairesi kabul etmedi vergi dairesinin sevk ettiği kurum raporu olacak diye sevkle beraber raporu da gönderdiler hastaneye hastane hiç bir işlem yapmadan aynen iade etti senin raporun var daha ne diye rapor istiyorlar dedi.daha önce rapor almış birine başka bir hastane, hangi hastane olursa olsun rapor düzenleyemez denildi bu aşamadan sonra ne yapılmalı.
    ...ve birde yeni yasa varmış ben bu yasanın kapsama alanındamıyım...?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Hastane haklı! Bu söylediklerini yazıı olarak sana versinler ve sen de o yazıyı defterdarlığa verip elindeki raporun işleme konmasını talep et.

Üye
    .mustafa. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Herkese iyi akşamlar...
    geçen ay vergi indirimi için vergi dairesine müracatım olmuştu,oranım böbrek naklinden %46 idi.
    yarım saat önce vergi dairesinden aradılar gittim gelen yazıyı okuttular diyorki yazı ibni sina hastanesinden almış olduğunuz rapor 16.12.2010 tarihli yönetmelik gereği incelenme gereği görülmeden RED edilmiştir.
    hiç bir şey anlamadım tek anladığım 16,12,2010 dan önce alınan raporlar sanırım geçersiz......

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Siz hemen itiraz edin yeni kanunun 18.maddesi açık..Yeni yönetmeliğin bir çıktısını alarak ve bir dilekçe yazarak tekrar size ret veren kuruma itirazda bulunun..
    Kazanılmış haklar
    MADDE 18 – (1) Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez.
    (2) Ancak, süreli verilen raporlar ile ilgili olarak hastaneye yeniden sevk işlemi uyarınca veya herhangi bir sebeple yeni bir rapor istenmesi durumunda, özür oranları, bu Yönetmelik hükümlerine göre yeniden belirlenir.

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...ik-2010-a.html

Üye
    .mustafa. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biizim vergi dairesindeki görevli memur yarın bir sevk yazalım bolu ya izzet baysal d hastanesine yeni bir rapor al belki oranında yükselir dedi bana şidi ne yaparsak doğru ve yasal olur itiraz mı edecem yeni rapormu alayım...

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa arkadaşım yeni yönetmelikte oranlarda yükselme var tabi senin durumunda varmı bilmiyorum ama genelinde yükselme oldu ben yeni rapor çıkartmanı tavsiye ederim itirazda etseniz yeni rapor isterler siz en iyisi yeni rapor çıkartın şansınızı tekrar deneyin memurun dedigini yapın

Üye
    .mustafa. Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bolu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam yeni rapor alalım fakat bu kezde demezlermi senin raporun var buna itiraz etmelisin yeni rapor olmaz diye.
    öğrenmek istediğim resmi olanı hangisi memur bey yeni rapor çıkart diyor ama ya geçerli olan ilk aldığın denilirse çekincem o.

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yok arkadaşım sen itirazda etsen senden yine yeni rapor isterler onun için sen memurun dedigini yap yeni rapor al onu göndersinler ankara merkez saglık kuruluna yeni yasaya görede degerlendirirler hem oranlardada iyileşme var

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.233

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Defterdarlığa şu dilekçe ile itiraz edin. O raporu kabul etmek zorundalar.
    xxx tarihinde xxx defterdarlığı'na yapmış olduğum sakatlık indirim başvurumun reddedildiğini xxx tarihinde tarafıma gönderilen yazı ile öğrenmiş bulunuyorum.

16.12.2010 tarihli resmi gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğin 18. maddesi "Bu Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce; özürlüler için düzenlenmiş sağlık kurulu raporlarıyla belirlenmiş olan özür oranları, çalışma gücü kayıp oranları, vücut iş görme gücü kaybı oranları, tüm vücut fonksiyon kaybı oranları geçerli olup bu oranlara dayanılarak sağlanmış sosyal destek ve yardım hizmetlerinin sürdürülebilmesi için yeniden özürlü sağlık kurulu raporu düzenlenmez." şeklinde çok net bir hüküm içermektedir.

Kurumunuza sunduğum, usulüne uygun olarak alınmış, TANI'sı açık olarak belli olan ve "sürekli" ibareli raporumla yapmış olduğun sakatlık indirimi başvurumun reddedilmesi yanlıştır.

İş bu nedenle raporumun 16.12.2010 tarihinde yayınlanan yönetmelik hükümleri çerçevesinde yeniden değerlendirilmesini ve sakatlık indirim başvurumun onaylanmasını arz ve talep ederim.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Sayfa 1 / 2 12 SonSon