Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sehay Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    ankara batıkent
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben emeklilerin sosyal desdek primi ödeyerek çalışabilecegini biliyorum. Burada bir sorum yok, lakin 2.derece olan vergi indirimimin burada bana bir faydasının olup olmayacagı.
    Emekli olduktan sonra çalışdıgım bir iş yerinde muhasebeci; SANA ZATEN DESDEK PRİMİ YATIRIYORUZ AYRICA VERGİ İÇİN İNDİRİM BELGESİNİ İŞLEME KOYMAMIZA GEREK YOK DEDİ.
    İşte benim sorumda burda başlıyor. Bu desdek primini benim brüt maaşımdan kesiyorlarsa; neden vergi indiriminden faydalanamayım.

Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımız var ise yardımcı olurlarsa sevinirim.

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

O muhasebeci meslekte yeterlilik belgesini bakkaldan almış olmalı.
    Destek primi,sgk'na ödenen kısa vadeli işkollarına (sağlık ve iş kazası) ödenen sigorta primidir.
    Vergi indirimi ise tahakkuk eden gelir vergisi matrahından düşülerek vergiden muaf tutulma uygulamasıdır.
    Birbirleriyle tamamen alakasız uygulamalardır.
    Vergi indiriminizin kayıtlı olduğu defterdarlık ya da vergi dairesine,çalışma belgesi ile birlikte müracaat ediniz,onlar işvereninize vergi indiriminden faydalandırılmanız konusunda gerekli belge ve üst yazıyı göndereceklerdir ve her halukarde işleme konulmak zorundadır.

Üye
    sehay Avatarı

Gerçek Adı
    şenol
    Son Giriş
    03.09-2015
    Saat
    00:51
    Yaşadığı Yer
    ankara batıkent
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sayın ufukalp cevabın için teşekkür ederim.