Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    romantic Avatarı

Son Giriş
    10.01-2011
    Saat
    04:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar eski çalıştığım iş yeri için vergi indirimi alıyordum ordan çıkartıldım. şimdi başka bir şirkette çalışacagım vergi indirimim devam eder mi otomatikmen yoksa yeni iş yerime 2007 de aldığım vergi indirim belgesini göstermem yeterli mi?
    güncel tarihli vergi indirimi belgesimi almam gerekecek?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Evet, yeterli. O belgeyi gösterdiğinizde vergi indirim uygulaması aynen devam eder...

Not: Eğer o belge yoksa veya kaybolmuşsa, defterdarlığa gidip işyeri değiştirdiğinizi ve orada vergi indirimi uygulanması için yazı istediğinizi söyleyebilir, ve gerekli evrağı alabilirsiniz...

Üye
    romantic Avatarı

Son Giriş
    10.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

deftrdarlığa gidip vergiindiriminden faydalanmak istediğimi söyledim artık biz bakmıyoruz dediler öyle şeylere ne alaka anlamadım pendik sgk ya gitsem yeni iş yerinde çlıştıgıma dir kagıdı göstersem olmazmı?

Üye
    falim Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    27.07-2016
    Saat
    18:55
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

defterdarlık belge vermek zorunda fotokopilerini ben istedim hemen verdiler iş yerine verdim işe girerken

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:11
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

Bülent Bey,eski işyerine hitaben yazılmış vergi indirim belgesini yeni işyerine göstermek yeterli olur mu sizce?
    Ben yeni işyerinden çalışma belgesi alarak defterdarlığa müracaat edileceği ve defterdarlığın da vergi indirimini işverene tebliğ edeceği şeklinde biliyorum prosedürü.

Üye
    romantic Avatarı

Son Giriş
    10.01-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet 2007 tarihli eski iş yerine hitaben yazılmış. eski iş yerine hitaben yazılmasının birsakıncsı varmı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

En temizi defterdarlıktan yazı almak tabii; ama birçok arkadaşım hiç böyle bir yazı almadan söze istinaden (ya da eski işyerinde vergi indirimi olduğunu gösteren bi belgeye istinaden) vergi indirimi uygulatıyor.

Eskiden defterdarlık sadece şehir değiştirildiğinde yazı veriyordu. Sanırım şimdi her işyeri değiştirdiğinde yazı vermek gibi bi uygulamaları var. Ama bence takibi olmayan bişey bu. Öyle ya, böylesi bi yazı alındığında defterdarlık bunu kayıt altına mı alıyor? Veriyor yazıyı geçiyor... İşveren de uyguluyor vergi indirimini ya da uygulamıyor...

Üye
    mimfatih Avatarı

Son Giriş
    16.09-2017
    Saat
    01:06
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işyeri değiştirilmişse vergi indirimi yazısıda kayıpsa defterdarlıktan nasıl yazı çıkartcaz acaba
    numara yok bişey yok

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşyerinden çalışma belgesi al ve gerekli başvuru evraklarını tamamlayıp defdterdarlıpa dilekçe ile başvur.
    Onlarda her şey kayıtlıdır. Posta ile işyerinize yeni in.belgenizi yollarlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.256

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Herhangi bir şekilde iş yeri değiştiren ücretlilerin daha önce işlem tesis ettirdikleri Müdürlüklere yeni iş yerlerinin adreslerini bildirerek buradan yeni iş yerlerine hitaben yazı almaları yeterli olacaktır.

Bu kişilerin yeniden rapor almalarına gerek yoktur. Bulundukları il sınırları dışına gidenler de aynı şekilde hareket edebileceklerdir.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...