TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 728 / 764 İlkİlk ... 228628678718724725726727728729730731732738 ... SonSon
Toplam 11454 mesajın 10.906-10.920 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Umityalcin Avatarı

Son Giriş
    28.01-2020
    Saat
    13:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @Kerem29

Senin için demiştim oradada hallederim,geçer oranımı alırım diyosan sıkıntı yok, yakınına bak...

Üye
    Salih.46 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:35
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaras
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaslar hic onaylanan yokmu bu hafta kimse paylasmadi 9 ayin kacidalar

Üye
    deathless Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:34
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    406
    Verilen Beğeniler
    220

@Kerem29...psikiyatr hariç hastalıkların yüzdeleri emeklilik için yeterli ise psikiyatri yi hiç ekleme derim ben hocam çünkü hem süreli alırsın bir de işin içine psikiyari girdimi işler çok uzuyor...tabi gene sen daha iyi bilirsin kolay gelsin.

Üye
    Korhan1978 Avatarı

Son Giriş
    28.01-2020
    Saat
    13:41
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar benim ahi 71 uyku apmesinden 35 aldım hipertansiyon kronik 10 aldım sol kulak %58 kayıp işitme 6 aldım total 51 idi balthazard a girdi 45 e düştü Ankara ya gitti... sizce buda düşer mi ?

Burada maliyede arkadaşım var aynen geri gelir dedi ama bu formu okuyunca zor gibi duruyor

Yokmu blr arkadaş fikrini yazacak

Üye
    ckaya Avatarı

Son Giriş
    24.02-2020
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Korhan bey, bu heyet raporunda başınıza dert olabilecek hastalığınız ağır osas olabilir sadece,çünkü siz vergi dairesine sadece heyet raporunuzu veriyorsunuz ve memurlar bunu heyet aldığınız hastaneden istemeyip uyku sonuçlarınızı sizden isteyebilir.Bende benzer durumdayım..Ağır uyku raporunuzu hangi hastaneden almıştınız??

Üye
    Mustafamks Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:35
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pisikiyatri neden uzuyor

Üye
    timegoesby Avatarı

Son Giriş
    12.02-2020
    Saat
    03:57
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Mustafamks

Psikiyatrik hastalıkların değişme -artma/azalma durumları olduğu düşünüldüğünden genellikle süreli rapor veriliyor.

Üye
    Korhan1978 Avatarı

Son Giriş
    28.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ckaya bey Ege üniversitesi hastanesi

Ben kurumsal başvuru yaptım hiç evrak vermedim hastane gönderdi tüm raporlarımı

Umarım sıkıntı çıkmaz

İzmir vergi Dairesindeki arkadaşım tüm rapor ların geldi biz Ankara ya gönderiyoruz dedi..

Üye
    Kerem29 Avatarı

Gerçek Adı
    Kerem
    Son Giriş
    25.01-2020
    Saat
    19:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@Korhan1978

BAKIN ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİLERİ RESMÎ GAZETEDEN ALDIM
    UYKU APNESİ NE AHİ ORANI NE OLURSA OLSUN
    Yüzde 35 vermeleri gerekiyor
    2. Maddeye bakarsanız obsüktrif uyku apnesi sendromu diyor bu hastalığın adı bu oranı da 35
    Doktorların hastalığın adından haberi yok
    hep hata yapıyorlar

UYKU İLE İLİŞKİLİ BOZUKLUKLAR*
    1-Hafif 2-Orta 3-Ağır
    5 10 35
    NOT: *Bu başlık; uykuyu başlatma ve sürdürme ya da uyuyamama, uykuyla indüklenen solunum yetmezliği de dahil olmak üzere, aşırı uyuma bozukluğu, uyku-uyanıklık döngüsü bozuklukları ve uyku, uyku evreleri bozuklukları ile parasomnileri kapsar.
    Dikkat, konsantrasyon, diğer bilişsel yetilerin bozuklukları, depresyon, irritabilite gibi mental ve davranışsal faktörler; kardiyovasküler sistem, sistemik ve pulmoner hipertansiyon kardiyomegali, konjestif kalp yetmezliği veya aritmiler, polistemi gibi hematopoetik sistem bozuklukları ilgili bölümlerde ele alınır, bu başlık altında ayrıca puanlanmaz.
    Uyku Bozuklukları- Uluslarası Uyku Bozuklukları Sınıflaması
    1. İnsomniler (Uyarlanmış insomni, psikofizyolojik insomni, paradoksal insomni, idiyopatik insomni, mental bozukluğa bağlı insomni, yetersiz uyku hijyenine bağlı insomni, çocukluk çağının davranışsal insomnisi) ___________________________10
    2. Uykuda solunum bozuklukları (Santral uyku apne sendromları, obstruktif uyku apne sendromları, Uykuda hipoventilasyon ve hipoksemik sendromlar). Bu grup hastalıkların tanısı için polisomnografi tetkiki yapılmalıdır. ___________________35
    97

3. Hipersomniler (Narkolepsi sendromları, rekürren hipersomniler, idiyopatik hipersomniler). Bu grup hastalıkların tanısı için polisomnografi tetkiki yapılmalıdır. __________________________________________________ ________________ 35
    4. Sirkadiyen uyku-uyanıklık ritm bozuklukları (Geçikmiş uyku fazı sendromu, erken uyku fazı sendromu, düzensiz uyku-uyanıklık ritmi, serbest ritm bozukluğu, jet-lag, vardiyalı çalışmaya bağlı ritm bozukluğu) ________________________________________ 10
    5. Parasomniler (Konfüzyonel uyanma, uykuda yürüme, gece terörü, uyku paralizisi, kâbus bozukluğu, uykuda dissosiyatif bozukluk, enürezis, inleme, patlayan baş sendromu, hipnagojik veya hipnopompik hallüsinasyon, uykuda yeme-içme sendromu) __________________________________________________ ________10
    REM uykusu davranış bozukluğu. Bu hastalığın tanısı için polisomnografi tetkiki yapılmalıdır. __________________________________________________ _______35

Üye
    Baydar 45 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Doktorlar %35 veriyorlar zaten ama Ankara %10 a düşürüyor maalesef aynı sorun bendede var bakalım ne olacak

Üye
    Korhan1978 Avatarı

Son Giriş
    28.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Çevrem de 35 alıp aynen geri gelen ve Şuan emek li olan arkadaşlarım var düşürse bile mahkeme ye verirsin tazminat davası açar geri ye dönük haklarını da alırsın kim söyle di nerede okudunuz bunu 35 10 a düşüyor diye ??? Ahi 71 benim

Haa süreç uzarmı uzar ama benim zamanım çok hiç önemli değil... 51 olan rapor balthazard ile 45 e düşecek Ankara apne den 35 i 10 yapacak engelli kartım çıkacak %45 den ank bu nu kesecek yok öyle bir dünya evrak eksik okur PSG raporu epikriz eyv geri gelir mahkeme Side var bu işin

Bana bir kaynak gösterirmisiniz 35 i 10 a düşürdüklerine dahi ltf

Üye
    Kerem29 Avatarı

Gerçek Adı
    Kerem
    Son Giriş
    25.01-2020
    Saat
    19:41
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Benim önceki 42 rapor aldığım onkoloji hastanesindeki göğüs doktoru çok gıcıklık yaptı cpap cihazıyla uyuyorum dediğimde asker bile oluyorlar nolacak diye Atarlanıp
    yüzde 10 verip göndermişti
    Bu ülkenin çivisi çıkmış devletin resmî gazetede yayınladığı genelgede ahi oranı falan yok obsüktrif uyku apnesi direk yüzde 35 yazıyor
    Cpap cihazını gösterdiğim insanlar bu ne böyle sen her gece bunla nasıl uyuyorsun diyolar
    Yaşamayan bilmez
    Ama işte gelgör ki bunu yetkililere anlat

Adam senin tipine bakıp yargılıyor
    İçini bilen yok ki

Bu sefer saç sakal uzatıp yüzüme kara sürüp üstümü başımı yırtıp gidecem

BU ARADA İYİCE ARAŞTIRDIM bu sefer ulucanlardaki
    ANKARA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTNESİNE GİDECEM
    HAKEM HASTANE İMİŞ VE BU İŞTE TECRÜBELİ DOKTORLAR ORDAYMIŞ

Üye
    Korhan1978 Avatarı

Son Giriş
    28.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Kerem29 Mesajı Gör
    @Korhan1978

BAKIN ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİLERİ RESMÎ GAZETEDEN ALDIM
    UYKU APNESİ NE AHİ ORANI NE OLURSA OLSUN
    Yüzde 35 vermeleri gerekiyor
    2. Maddeye bakarsanız obsüktrif uyku apnesi sendromu diyor bu hastalığın adı bu oranı da 35
    Doktorların hastalığın adından haberi yok
    hep hata yapıyorlar

UYKU İLE İLİŞKİLİ BOZUKLUKLAR*
    1-Hafif 2-Orta 3-Ağır
    5 10 35
    NOT: *Bu başlık; uykuyu başlatma ve sürdürme ya da uyuyamama, uykuyla indüklenen solunum yetmezliği de dahil olmak üzere, aşırı uyuma bozukluğu, uyku-uyanıklık döngüsü bozuklukları ve uyku, uyku evreleri bozuklukları ile parasomnileri kapsar.
    Dikkat, konsantrasyon, diğer bilişsel yetilerin bozuklukları, depresyon, irritabilite gibi mental ve davranışsal faktörler; kardiyovasküler sistem, sistemik ve pulmoner hipertansiyon kardiyomegali, konjestif kalp yetmezliği veya aritmiler, polistemi gibi hematopoetik sistem bozuklukları ilgili bölümlerde ele alınır, bu başlık altında ayrıca puanlanmaz.
    Uyku Bozuklukları- Uluslarası Uyku Bozuklukları Sınıflaması
    1. İnsomniler (Uyarlanmış insomni, psikofizyolojik insomni, paradoksal insomni, idiyopatik insomni, mental bozukluğa bağlı insomni, yetersiz uyku hijyenine bağlı insomni, çocukluk çağının davranışsal insomnisi) ___________________________10
    2. Uykuda solunum bozuklukları (Santral uyku apne sendromları, obstruktif uyku apne sendromları, Uykuda hipoventilasyon ve hipoksemik sendromlar). Bu grup hastalıkların tanısı için polisomnografi tetkiki yapılmalıdır. ___________________35
    97

3. Hipersomniler (Narkolepsi sendromları, rekürren hipersomniler, idiyopatik hipersomniler). Bu grup hastalıkların tanısı için polisomnografi tetkiki yapılmalıdır. __________________________________________________ ________________ 35
    4. Sirkadiyen uyku-uyanıklık ritm bozuklukları (Geçikmiş uyku fazı sendromu, erken uyku fazı sendromu, düzensiz uyku-uyanıklık ritmi, serbest ritm bozukluğu, jet-lag, vardiyalı çalışmaya bağlı ritm bozukluğu) ________________________________________ 10
    5. Parasomniler (Konfüzyonel uyanma, uykuda yürüme, gece terörü, uyku paralizisi, kâbus bozukluğu, uykuda dissosiyatif bozukluk, enürezis, inleme, patlayan baş sendromu, hipnagojik veya hipnopompik hallüsinasyon, uykuda yeme-içme sendromu) __________________________________________________ ________10
    REM uykusu davranış bozukluğu. Bu hastalığın tanısı için polisomnografi tetkiki yapılmalıdır. __________________________________________________ _______35
    Kerem whatsap ın varmı

Ahi kaçtı raporda

Ahi oranı önemli Ankara için raporların aynen gidiyor Ankara’ya

1 ay geçmeden avukat ile görüş hakem hastane ye sevk ettiler mi seni oran düştük ten sonra

Üye
    Baydar 45 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:13
    Yaşadığı Yer
    Manisa
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Ahi 31ve üzeri olanları düşürmüyor lar zaten onların raporunda ağır osas yazıyor ahi 30 ve altında olanı orta osas yazdığı için düşürüyolar maalesef

Üye
    Korhan1978 Avatarı

Son Giriş
    28.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şimdi oldu Baydar bey... Kerem e bu yüzden sordum...ahi yi Ablam avukat benim belki yardımım dokunur Bilgi verecektim

Kardiyoloji oranı baybas ameliyatı olmuş hastayı da düşürür ank operasyon dan sonra düzelme şansı var diye kronik olan hastalık lar da oynamıyor.. apne de AHİ oranı Kerem dediğim gibi bir avukat ile görüşmeni öneriyorum