Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yağmur;

Atamanın yapıldığı il milli eğitim müdürlüğünü arayıp kararnamenizin gelip gelmediğini sorun eğer gelmişse gidip hemen göreve başlayabilirsiniz artık beklemeniz gereken herhangi bir süre yok.

Anti Oksidan;

Hasan hocanın dediği gibi kişi kendisi müracaat etmezse vergi indirimi alma zorunluluğu yok ve yine kişi kendi müracaat etmezse kurum mutemedi kendi başına yapmıyor bu işlemleri. Bende ilk başladığımda özürlü kadrosunda başladım ve yaklaşık 5 - 6 ay o kadroda vergi indirimi almadan çalıştım sonra kendim müracaat ettim vergi indirimi için.

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

ilgilenen herkese teşekkürler
    Madem 657 lerin erken emeklilik için vergi indirimi belgesi alması şart değil ssk lılar gibi, o zaman üç kuruş fark için uğraşmaya değmez.
    Benim korkum 25 yıl çalışıp daha sonra YAŞ BEKLEYECEK olmaktı. Madem öyle değil özürlü memurlarda uğraşmaya değmez bence, ilerleyen zamanda göreceğiz, inşallah sorun çıkarıp da yaş bekletmezler bizlere

Üye
    e_r_d_e_m Avatarı

Son Giriş
    16.11-2016
    Saat
    10:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

memurlar için prosedür nasıl işliyor bilemiyorum. eskiden özürlü olarak kadroya alınmış elemanlar işyeri tarafından defterdarlığa gönderiliyordu. defterdarlık rapor vermekle yetkili hastaneye sevk ediyordu. ancak rapor kişiye teslim edilmezdi ve büyük olasılıkla da vergi indiriminden yararlanılamaz ölçüde düşük oranda verilirdi. sonra da kişi doğal olarak rapora itiraz dilekçesi verirdi.. sorun şuydu rapor ankaradan onaylanırdı ve hem çalışıp hem bu işler için koşturmak izin almak vs. hayli yorucu bir süreç olurdu. düzeltilme garantisi de yoktu. sanırım bunca yılda çok değişen bişey yoktur bahsettiğim yıl 1994 tür. vergi indirimi için değeri değmezi kişiye kalmış ama eğer hakettiğiniz oranda rapor alacağınızdan emin değilseniz bu süreci durdurmak akıllıca gibidir. aksi halde resmi kayıtlara geçen işe yaramaz raporu tekrar düzelttirebilmek için sonraki yıllarda daha çok uğraşma ihtimaliniz de var..

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Avni abi tam olarak şunu mu diyorsun eğer bir kişi herangi bi şekilde 40 ve üzeri rapor aldıysa ve bu raporla memur olduysa yaşlılık emekliliğini vergi indirim belgesi almaksızın hakeder ,
    Ya da 2008 den sonra ilk defa sigortalı olanlarınzaten vergi indirim belgesialma zorunluluğu yoktur,hangisini anlıyalım kafam karıştı şahsen
    Şahıs devlet memuru oldu diye raporu merkez sağlık kurulunda onanmıcakmı farzedelim aldığı rapor esas değerinden yüksek verildi oz<mn ne olacak?

Üye
    pierre35 Avatarı

Gerçek Adı
    tansu
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    lüleburgaz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YAGMUR ANK;

bende hizmetli olarak atandım. 5 yıldır özel sektörde aynı şirkette çalışıyorum ve bilindiği gibi hemen kafana göre bırakamıyosun belli bir konuma ve belirli bi görevdeysen. yerine yeni biri alınıp ona yaptığın işi ve görevlerini öğretmelisinki bırakıp gittiğinde 5 yıldır yediğin ekmeğin hakkını veresin. iş vereni yüzüstü bırakıp gitmek olmaz.
    en geç 15 eylül de (yanlışta hatırlıyor olabilirim bi kaç gün değişebilir) milli eğitimde göreve başlamamız gerekiyor yani önümüzde 20 günlük bir süreç var.

ben pazartesi durumu belirtip istifamı vericem iş yerime. hem yazas prosedür işler hemde yerime gelecek elemanı eğitirim. gerçi 5 yıllık elemanın istafasını verdikten sonra işi bırakma süresi 20 günden fazladır ama işyerimin gerekli anlayışı göstereceğini düşünüyorum...

sende bu şekilde bir yol izlemelisin bence, sonra zor durumda kalabilirsin...

Üye
    pierre35 Avatarı

Gerçek Adı
    tansu
    Son Giriş
    02.06-2011
    Saat
    18:35
    Yaşadığı Yer
    lüleburgaz
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

anlayış gösterirler umarım ve iyi bir şekilde ayrılırsın işyerinden.
    anlayış göstermezlersede mecburen meb de başladığın zaman bırakacaksın...

en fazla mahkemeye verir ama ben istifa edipte bıraktı diye hiç bir işverenin işçisini mahkemeye verdiğini ne gördüm nede duydum.
    hiç bir sıkıntı olmaz yani, kafan rahat olsun...

Üye
    Anti Oksidan Avatarı

Gerçek Adı
    @vni
    Son Giriş
    04.07-2017
    Saat
    00:50
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Mestan;
    Avni abi tam olarak şunu mu diyorsun eğer bir kişi herangi bi şekilde 40 ve üzeri rapor aldıysa ve bu raporla memur olduysa yaşlılık emekliliğini vergi indirim belgesi almaksızın hakeder..

Hayır, tabiki böyle bir şey söylemedim... Erken emeklilik için "vergi indirimi" almak şart...
    Dediğim şu; özürlü devlet memuru kadrosunda atamanız yapıldıysa atamaya esas raporunuz özlük dosyanızda mevcut olacak... yani o rapora dayanarak sizin atamanız yapılmış... ve yine o rapora dayanarak kurum mutemedi vergi indirim işleminizi halledecek...

bir arkadaşım 1994 yılında işe başlamış ve işyeri tarafından defterdarlığa gönderilmiş... ama özel bir şirkette ssk'lı olarak işe başlamış..

bense 1999 yılında atamaya esas %50 raporumla özürlü kadrosunda devlet memuru oldum, hiç uğraşmadım bu işlerle.. vergi indirimimi kurumun mutemedi yapmıştı ve maaşıma yansıtmıştı...

YAGMUR ANK; cuma günü (2003 yılından bu yana) çalıştığım kurumun mutemedi ile görüştüm.. "bütün işlemleri ben yapıyorum ama evrakları atanan kişi götürüp mal müdürlüğüne bırakıyor, benim işlemlerimden sonra mal müdürlüğünün ikinci kez rapor isteme hakkı yok" dedi...

Mestan;
    Ya arkadaşlar benmi yanlış anlamıyorum konuyu vatandaş memur oldu diye vergi indirim belgesi alma zorunluluğu yokmu yani? Peki memur olmayan vatandaşın sucu ne?

vergi indirimi almadan memur da olsanız özelde de çalışsanız erken emekli hakkını elde edemiyorsunuz...
    anlatmak istediğim fark şu,
    özelde çalışanlar defterdarlıkla kendisi muhatap olurken,
    devlet memurlarında vergi indirim işini kurum mutemedi yapıyor ve maaşına yansıtıyor...

Üye
    kolibandi9 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    12.06-2011
    Saat
    23:46
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

avni abi bende yeni devlet memuru oldum özürlü raporumla beraber evraklarımı verdim bu arada öğretmen oldum şimdi benim vergi indirimi için şahsen başvuru yapmam geremiyor mu okulumun mutemedimi yapacak başvuruyu benim adımı
    bu arada ben raporumu il milli eğitime verdim mutemetimiz okulda nasıl olacak bilgilendirebilirsen sevinirim şimided teşekkürler...

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Milli Eğitim Müdürlüğüne evraklarımı verirken bu vergi indirimi konusunu da sordum, mutemedi aradılar felan, biz onlardan daha çok biliyoruz arkadaşlar bu konuları vergi dairesinde raporumun düşürülmesine itiraz ettiğimde de ben yönlendirmiştim onları, yönetmeliklerde boğulmuşlardı

Üye
    MESTAN Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:44
    Yaşadığı Yer
    içinizden biri
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    4

Atamaya esas olan raporula mutemet işlemleri yapıyo sa madem Ankara şöyle birşey diyomu peki atamaya esas olan raporunuz bol keseden verilmiş %20 ye indirdim bu vatandaş sadece özürlü kadrosunda calışır vergi indiriminden yaralanamaz,böyle bi durum varmı ?

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

YAGMUR ANK;
    vergi indirimini hak etmiş isen belgeni götürür devam edersin. hak etmemişsen diğer raporlar bakmaz mutemet, işlem başlatırsın diye düşünüyorum. ileriki günlerde göreceğiz.

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Daha önce vergi indirimini hak etmişsen sorun yok defterdarlıktan yazı al kanımca.

Üye
    E®KAN Avatarı

Gerçek Adı
    ERKAN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

YAGMUR ANK;
    kesin bilmiyorum, ama konuyu o şekilde belgelendirebilirsin bence. ayrıca eski iş yerin belgenin bir fotokopisini yada aslını sana versin işlerin bitince geri götürmek şartıyla.

Üye
    filiz3441 Avatarı

Gerçek Adı
    FİLİZ
    Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    15:56
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    3

bende öğretmen olarak atandım fakat henüz bu konuyla ilgili evraklarımı vermedim.7 aydır özel bir şirkette calısrken vergi muaflıgı için basvurdum ve ankardan%60 olarak geldi raporum fotokopisini aldım işyerimden ve bu rapor nereye gidersem gecerli olacagını söylediler tekrar cıkarmaya gerek yok arkadaslar...

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:19
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Eski yıllarda vergi ind. hakkı kazanan arkadaşlarımız vergi ind. belgesini göreve başlayacağı yere verecek yada meb de çalıştığına dair bir belge alarak vergi ind.hakkı kazandığı maliyeye vererek maliye ilgili yazıyı yazarak meb e kişinin ...... dereceden vergi ind. hakkı vardır belgesini vardır diyerek ten gönderecek..
    Vergi ind. hakkı olmayanlar ise vergi ind.hakkına bireysel olarak kendileri başvuracak..
    İlgili belgeler ekte..
    http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon