Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selim03 Avatarı

Son Giriş
    04.07-2014
    Saat
    12:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba, ben sizlerin aranıza yeni katılıyorum

19 10 2008 tarihinde epilepsi G40 rahatsızlığı nedeni ilşe yürüyemeyen bir kızım vear
    20 aydır hastanede çocuğun gelişimi ile igileniyorum.
    Bana gerçekten yardımcı olacak arkadaşlarla diyaloga geçmek istiyorum.

devlette memurum1600 tl maaş alıyorum. +- Çocuk için yapabileceğimiz orijinal fikri olan var mı? paylaşırsanız sevinirim. bu hastılıkla ilgili bilgisi olan herkesle irtibat kurmak istiyorum.

Şimdi çocuk aşagıdaki özelliklerde;
    1- mmrden dolayı (spastike) haftada iki -üç defa yatağan muğla 40km fizik tedaviye gidip geliyorum.
    2- Guatr nedeniyle ayda bir defa 120km İzmire
    3- Ortopedi DKÇ nedeniyle ayda bir defa 120km İzmire
    4- Nöroloji için 4 ayda bir defa muğla yatağan Ankara 600km gidip geliyoruz.
    5- %90 sürekli sakatlık raporu var .

Bu durumda aşağıdaki konularda yardımcı olmanızı istıyorum:

1- araba almam gerekiyor. Faiz işine bulaşmadan. 5000 tl nakit var. 500 tl aylık ödeme yapablirim. Skoda roomster veya opel meriva dediler bilemiyorum çok pahalı para yok nasıl yaparız? öneriniz var mı
    2- Evde bakım parası alınıyormuş ben alabilir miyim? 2 çocuk var.
    3- vergi indirimi veriliyormuş ayda ne kadardır? tahmini uğraşmaya değer mi? Nasıl hesap ediliyor?
    4- Devlet bizim gibi olan ailelere maaaş veriyormuş. nasıl muracaat edilir?

teşekkür ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.230

1- Araba için standart kredi olanaklarını kullanmaktan başka bir yol bilemiyorum. %90 ve üzeri raporla alacağınız 0 km araç için ÖTV ve MTV ödemeyeceksiniz...
    2- Evde bakım hizmetinden yararlanabimek için hanede kişi başına düşen gelirin 348 TL'den az olması gerek. Ama sizde bu miktar yüksek. O nedenle alamazsınız maalesef: http://www.engelliler.biz/forum/evde...-dahildir.html
    3- Çalışan kişi olarak çocuğunuzdan dolayı gelir vergisi indiriminden yararlanabilirsiniz. Aylığınızda yaklaşık 100 TL artış sağlayabilir. Bu hakkı kullanın mutlaka: http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    4- Maaş dediğiniz işte evde bakım aylığı ve 2022 aylığıdır. Her ikisini de alamazsınız.

Üye
    selim03 Avatarı

Son Giriş
    04.07-2014
    Saat
    12:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşkkür ederimn
    iyi ki varsınız
    ancak şimdi açabildim

evet oyları % 50 den çok olurs özürlüler için ekstra ne gibi avantajlar olurs sizce bir bi,lginiz var mı?