Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rivotril Avatarı

Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    12:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar ben vergi indirimi için başvuruda bulunduğum zaman benim rapor oranım % 40 idi tekrar rapor çıkarmamı istediler bu sefer %70 aldım ankaradan da evime %70 oran geldi diğeri ise işyerine gitmiştir sanırım

ben işe girerken %40 oran ile işe girdim şimdi ise oranım değişti elimde iki tane rapor var biri %40 diğeri ise %70 bir sorun çıkar mı
    % 70 olan raporda hastalığımla ilgili olarak geçmişte madde kötüye kullanımı mevcut gibi özel şeyler yazıyor işyerim yeni raporumu ister mi yoksa vergi indiriminden yararlandığım rapor onlara yeter mi yeni raporumu onlara gösterirsem işimden olurum gibime geliyor çünkü madde öyküsü yazıyor ne dememi tavsiye edersiniz
    raporu isterse kafam çok karışık yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca yeni işe girerken hangi raporu göstermem gerekir.bana ikisinide kullanabilirsin dediler. %40 olan ile işe girsem %70 vergi indirim raporunu onlara versem olur mu başka işe girdiğimde.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Hayırlı olsun. Hiç bir sorun çıkmaz. Vergi indirimine istinaden erken emeklilik şartınızı yukarıda yazmşıtım: (18.09.2000 +) 17 yıl 8 ay sigortalılık süresi ve 3920 gün primle emekli olabilirsiniz.

Yalnız, şimdi oranın %70 olması bana acaba malulen emekli olabilir misiniz diye düşündürttü. Doktorunuza bunu sorun: Eğer maluliyet cetveli'ne göre malul sayılırsanız, 1800 gün priminiz tamamlandığında MALULEN emekli olaiblirsiniz.

İşe girişlerde hangi raporu kullanacağınız sizin bileceğiniz bir şey. Hatta sakatlık indirimi alıp almamak da...

Üye
    rivotril Avatarı

Son Giriş
    02.11-2017
    Saat
    12:50
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bir şey daha soracağım vergi indiriminden yararlandığıma dair belgenin bir tanesi işyerine diğeri ise evime geldi şimdi işten ayrılmak zorundayım rahatsızlığım nedeniyle
    işyerimdeki belgeyi almam gerekir mi

ayrıca başka bir işe başladığımda vergiden nasıl yararlanacağım çünkü firma ismi yazıyor belgede
    son olarak evime gelen belgeyi saklamam gerekli midir kaybolursa ne olur mesela ben çok dalgın birisiyim teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Gerek yok... Yeni işe girdiğinizde elinizdeki belgeyi onlara vermeniz yeterli.
    Elinizdeki evrağı kaybetmeyin tabii ki Kaybederseniz defterdarlığa gidip "yeni işe girdim vergi indiriminden yararlandığıma dair yazı istiyorum" deyip yenisini almanız gerek

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:26
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Vergi indirimi için maliyeye gittim sadece elimde olan raporu aldı aslını aldı geri gelmesin die, anlamadigim dilekcelerin hiçbirini almadı bunlar ya bilmiyor ilk bende deneme yanilmayla yapacak gibime geldi, sadece rapor olur mu ben bişe anlamadım bakalım hayırlısı bugün verdim. .

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12