Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hüseyinbulut Avatarı

Son Giriş
    18.12-2010
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben 3. derece engelli bi öğretmenim. bu yaz evlenecem ve eşim 1. derece engelli. maaşımda 3. derece sakatlık indirimi alıyorum.
    yazın evlendiğimde hem benim hemde eşimin sakatlık indirimini mi alacam. yoksa sadece kendi sakatlık indirimimi veya yüksek olan sakatlık indirimini mi alırım.
    ben sakatlık indiriminden yaklaşık 28 tl alıyorum. ama 1. derece sakatlık indirimi 122 tl.

cevaplarsanız mutlu olurum. şimdiden teşekkür ediyorum.

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sıkça Sorulan Sorular
    “ Bakmakla yükümlü olduğu kişi” ne demektir?
    Sakatlık indirimi uygulamasına ilişkin olarak yayımlanan Tebliğle, bakmakla yükümlü olunan kişi tanımlanmıştır. Bu tabirden kişilerin, tabi oldukları çalışma mevzuatı veya bağlı bulunduğu sosyal güvenlik kurumunun mevzuatına göre bakmakla yükümlü oldukları anne, baba, eş ve çocukları anlaşılacaktır. Çocuklarda yaş sınırlamasına gidilmeksizin işlem yapılmaktadır.
    Sorular

Gelir İdaresinin açıklamasına göre eşiniz çalışıyor ise kendisi faydalanır, çalışmıyor ise siz her iki indirimden de faydalanabilirsiniz diye düşünüyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Bence sadece kendi hakkınızı kullanabilirsiniz.
    Bunu nerede okudum bir türlü anımsamıyorum. Hatta, doğru anımsıyor muyum ondan da emin değilim, ama aklımda kalan bu
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    hüseyinbulut Avatarı

Son Giriş
    18.12-2010
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    erzincan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya şimdi iki farklı cevap oldu. arkadaşlar bunu ben sgk dan mı öğrenebilirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    963
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sanırım bu konu en iyi Gelirler İdaresi Başkanlıiğı'ndan öğrenilir. Buraya tıklayarak bir Özelge talebinde bulunun bence.
    Ve lütfen sonucu buraya da yazın ki bizler de öğrenelim...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...