Toplam 6 mesajın 1-6 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akrepyusuf Avatarı

Gerçek Adı
    akrepyusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    16:11
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar iş değişikliği yaptım eski çalıştığım yer adına 3. derece vergi indiriminden yararlanmıştım bana vergi dairesi tarafından gönderilen vergi indirim belgesinin üzerinde eski çalıştığım şirketin ünvanı bulunuyor ben bu belgeyi yeni işyerim için kullanabilirmiyim

muhasebeciye gösterdiğimde yeniden başvurup bu belgeyi tekrardan almam gerektiğini söyledi kafam karışık yeniden alayımmı bu yoksa bu geçerli diyip ısrar mı edeyim?

Üye
    caferulgen Avatarı

Son Giriş
    14.03-2016
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım ben 45 gün öce aynı sorunla karşılaştım yeni iş yerinden hangi tarihte işe başladığını vergi indiriminden faydalanmak istediğini bildiren bir yazı alıp vergi dairesine giderek onlarında sana vereceği formu dolduryorsun 10.15 gün içinde sonucu alıyorsun işe başladığın tarihden geçerli oluyor.

Üye
    Soner Güç Avatarı

Gerçek Adı
    soner güç
    Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım benim bildigim tekrar vergi indirimi için heyete girmiyorsun sadece yeni girdigin işyerinden bir belge götürüyorsun vergi dayresine onlar şirket ünvanını degiştiriyor diye biliyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Evet, Soner beyin dediği gibi... Defterdarlığa gidip "Sakatlık indirimi elde ettim. Yeni işyerimde de vergi indirim uygulanabilmesi için yazı istiyorum" demeniz yeterli.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    akrepyusuf Avatarı

Gerçek Adı
    akrepyusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim hepinize

bülent abi defterdarlık demişsin defterdarlık ilgileniyormu? ilk gittiğimde direk istanbul vergi dairesine göndermişti yeni işyerimden yazı alıp direk istanbul vergi dairesinemi gideyim

Üye
    akrepyusuf Avatarı

Gerçek Adı
    akrepyusuf
    Son Giriş
    23.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    büyük mükellefler vergi dairesi başkanlığına gittim eyya arkadaşımın dediği gibi gerek yokmuş