Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cembacem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Ben 1989 yılından beri hiç aralıksız ssk lı olarak çalışmaktayım. şu anda 6100 gün prim ödemmem var. halen çalışıyorum.
    1994 yılında aort kapak ameliyatı oldum. Ebediyen coumadin ilacı kullanmam gerekmektedir. halen kullanmaya devam ediyorum. Bu ameliyat ta vergi indiriminden yararlanabilmem için % 40 rapor alınması gerektiği internette aldığım bilgidir. Bu tür ameliyatlarda % 40 iş göremez kaybı verilir mi.
    benim şimdiye kadar ihmallerden dolayı bir talebin olmamıştı.
    şu an defterdarlığa başvurumu yapsam örneğin % 30 verseler eskiye dönük ben ameliyat olduğumu ispatlarım. benim bu durunda hak kazancım olur mu. Benim zaten 16 yıl önce ameliyat olduğumu doktorlar tesbit edebilir.

Cevaplarsanız sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Vergi indirimi için defterdarlığa başvuracaksınız, sizi hastaneye sevk edecekler, hastanede sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzeri rapor ve ona istinaden 3. dereceden sakatlık indirimi alırsanız, erken yaşlılık emekliliğinden hemen yararlanabileceksiniz.
    Geçmişte ne ameliyatı olduğunuzun bir önemi yok. Önemli olan sakatlık oranı cetveli'ne göre bugün %40 ve üzeri işgücü kaybınızın olup olmadığı...

http://www.engelliler.biz/forum/saka...-evraklar.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    cembacem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim oturan boğa
    bu site beni çok aydınlattı. eğer emekli olursam sizinde emeğiniz olacaktır.

Üye
    cembacem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben denizlide oturuyorum. hangi hastaneye gittiniz.pamukkale üniv. zor olduğunu söylüyorlar.

Üye
    cembacem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1989 yılından beri sigortalıyım.
    6800 günüm doldu.
    % 40 iş göremez raporu alırsam.

Soru: Ben bu raporu almak için hiç sgk ya gitmeden direk olarak verdi dairesi ne gittim.. Vergi dairesi bana devlet hastanesine sevk etti. Devlet hastanesi bana % 40 rapor verirse, vergi dairesi bu
    devlet hastanesinden gelen rapora ankaraya gönderecek. Ankaradan belirli bir süre sonra bu rapor tekrar onaylanarak gelirse benim işim tamam olmuş oluyor. Fakat benim günüm ve yılım dolduğu için emekli olmak istiyorum. Ben bu rapor ile sgk yamı başvuracağım.

Üye
    LODOS DENiZCiSi Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    5

İşe giriş tarihiniz 01.10.2008'den önce olduğu için vergi indirimi almak zorundasınız.Diğer durumda normal emeklilik koşullarına göre değerlendirilirsiniz buda büyük ihtimalle yaşdan dolayı bir hayli beklemenizi gerektirir.

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Erken emeklilik için en az %40 rapor almanız lazım, buda hastalığınıza bağlı.

Üye
    cembacem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yarın ilk maraton başlıyor
    yarın heyet günü

Üye
    cembacem Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ve finish. kalp aort kapaktan % 30 ve tansiyondan % 8 toplam % 38 ne zaman ölüme yaklaşırsan o zaman emeklilik. resmen bu geber demektir.

bu kanunu düzelten yokmu
    % 38 de kaldı. hey yavrum hey 14 yıl daha çalış

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sakatlık oranı cetveli'ne göre %40 ve üzeri bir oran verilmesi gerekiyordu ve/fakat hastane düşük oran vermişse, il sağlık müdürlüğüne; hastane %40 ve üzeri rapor vermiş ve/fakat Ankara Maliye bunu düşürmüşse, Maliye Sağlık Kurulu'na itiraz etme hakkınız var.
    Yeter ki ilgili cetvele göre haklı olun...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...