Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    adalet1954 Avatarı

Son Giriş
    15.06-2010
    Saat
    18:31
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İş yerimde vergi indirimimden yararlanmadığım söyleniyor. Orda eski kurumumun adı geçiyormuş. Ama o zaman orda çalışıyordum.
    Şimdi başka nasıl çözücez yeniden rapor alıp ankaray yollamanın mantığı nedir her seferinde vergi ind için rapor alıp aylarca beklemnir mi.! Verilen hak değil mi bu A firması B firması bana hitaben yazsın demesi olur mu?

Bi de askeri ücretin 2.derece ne kadar indirimi oldunu bilen varsa söyler mi

teşekkürler.

Üye
    akıllı_poyraz_ Avatarı

Son Giriş
    26.04-2012
    Saat
    14:14
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimi için yeni rapora gerek yok diye biliyorum. sigortayla ilgisi olabilir. eski işyerin hala sigortanı mı yatırıyor yoksa.

Yasaklı Üye
    adalet1954 Avatarı

Son Giriş
    15.06-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vergi indirimim ankardan onaylı ama fotokopisi var bide en eski çalıştığım firmanın ismi var ya işyeri ondan bu bize hitaben yazılmamış diyor.

Üye
    bullish Avatarı

Son Giriş
    11.08-2017
    Saat
    15:22
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yeni iş yerinden yazı alıp defterdarlığa gitmen ve burada çalıştığına dair bilgi vermen gerekiyor diye biliyorum.onlarda vergi indirimin olduğuna dair işyerine cevap yazacaklardır.

Yasaklı Üye
    adalet1954 Avatarı

Son Giriş
    15.06-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bullish;

Devlet bize bi ili versede orayı bize uygun yeniden yapsa inşa etse Amerikadaki gibi kanunlarınıda biz yapsak eyaletimiz olsa acaba daha mı iyi olurdu...?Boşaltın istanbulu ulennn 8-10 milyonuz
    Bizim sülalede bi sakat ben varım en az devlete 20-30 bin vergi veriyordur.Bu yakınlarım e bu benim hakkım değilmi elin zengini dünya para kazanıyor üstüne bide devletten teşvik alıyor bırakın biz yönetelim vergiyide biz tahsil edelim adaletli olsun.Bu sermaye sahipleri bulunmaz değil inan devlet baba bunlara verdiğin imkanları dısardaki müslüman veya gavur a versen takla ata ata daha cok vergi vermek için gelir yatırım yapar bu cennet vatana.Bu zenginler in alayı hain.Ülkesi için hi bişey yapmıyor boyna maliyeyi soyuyor...

Üye
    bylunatic Avatarı

Son Giriş
    15.08-2012
    Saat
    17:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İşyerinden çalıştığına dair bir yazıyla bulunduğun ilin vergi dairesine veya defterdarlığına git. Daha önce nerede işlemleri yaptıysan oraya git işte kazanılmış hak için kimse senden yeniden rapor isteyemez arkadaşım. o rapor ölene kadar geçerlidir. vergi dairesi her iş yeri için ayrı kayıt tuttuğu için iş değişikliklerini senin haber vermen gerekiyor. onlar işyerine gerekli yazıyı gönderirler zaten. ikinciderece vergilendiriliyorsan alacağın net para da 49,50 tl olacaktır

Forum Moderatörü
    officer Avatarı

Gerçek Adı
    İlker
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    08:44
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    71
    Verilen Beğeniler
    23

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşım yapman gereken iş yerinizden çalıştıgınıza dair bir belge alarak vergi ind. müracaat ettiginiz kuruma gitmek.
    Kurum yeni iş yerinize vergi ind.hakkından faydalandıgınızı belirten yazıyı işyerinize yollar ayrıca vergi ind. hakkı 1 kere alınır ve o belge ile emekli olunur...