Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bltakdag Avatarı

Son Giriş
    05.11-2010
    Saat
    17:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ben trafik kazasında sağ ayağımı bilek üstünden kaybettim ve sol ağımda da sinir felci var
    yüzde 45 rapor aldım
    vergi indirimden faydalanmak adına başvurum oldu. iş yerimden dolayı yüzde yirmi gibi bir oran yazıyor. şimdi son raporumda bu mümkün mü benim durumumda biri için

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

sakatlık oranı cetveli'nde sakatlığınız ile ilgili olarak %40 ve üzeri rapor verilmesi gerekiyor idiyse, ve/fakat:
    1- Hastane düşük oran vermişse, il sağlık müdürlüğüne
    2- Hastane %40 ve üzeri rapor vermiş ama Maliye sağlık kurulu bu oranı düşürmüşse Maliye sağlık kuruluna itiraz etmelisiniz
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

Durumunuz tablo 41 e göre belirlenmiş,hafif-orta , buda %19 demek.

2qn4kyp - %45 raporum vergi indirim başvurumda %20'ye düşürüldü. Ne yapabilirim?

Üye
    bltakdag Avatarı

Son Giriş
    05.11-2010
    Saat
    17:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

25-02-2009 yılında almış olduğum %45 oranındaki raporumun içeriği
    nöroloji: sağ diz altı ampute sol ayak dorsifilesiyonu 2/5 sol bacak lateral medial ve ayak lateralinde tibial sinir ağır hasarı
    otopedi: sağ diz altı amputasyon (distal)(tablo 3.30 a göre)

26-04-2010 yılında merkez sağlık kurulunun istediği bir kaç eksik evrak sonucu bana verilen raporda ise %20 olan raporumun içeri
    nörolaji/ortapedi/ftr sağ ayak bileği dezartikülasyonu solda distalde dorsofleksiyon kısıtlı ve tibial sinir ağır hasarı ile uyumludur opera sağ tibial kırığı sol ağır kronik peroneal ve tibial ağır hasarı ile uyumludur(3.4 e göre/orta)

benim sıkıntım hiçbir düzelme olmamasına rağmen neden rapor oranım düşüyor ve raporum sürekli geçerli ibaresi taşıyor ve arka sayfada faydalnacaklarım arasında verği indirimide var ne yapmalıyım bana fikirlerinizi yazarsanız ve beni yönlendirirseniz sevinirim
    raporum geçerlimi geçersizmi yada yeni rapora itiraz hakkım var mı varsa nasıl sayğılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sakatlık oranı cetveli sizin durumunuz için hangi oranı öngörüyor, önce bunu teyit ettirin bir doktora bence... Eğer %40 ve üzeri olması gerekiyorsa, o zaman itiraz yollarını kullanmak kolay...